Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha egy cégnek nincs elég...

Ha egy cégnek nincs elég pénze a bérekre, etikus ha nem egyenlő mértékben csonkítja meg a béreket?

Figyelt kérdés

Mit tehet egy cég ha nincs elég pénze a soros havi bérre és etikus kíván maradni ebben a nagyon kényes szituban?

MIt tehet?


Mindenkinek egységes mértékben csonkítja meg a bérét, pl 50.000 ft-tal

Vagy egyeseknek nem csonkítja meg semmivel, egy fillérrel se, de a többieknek a „pórnépnek“ annál többel (fele-harmad bérek)


Melyik megoldás a jobb/kevésbé rossz?


Mennyire etikus ha azt hallják az emberek hogy nincs pénz a bérekre, de azért egyesek teljes bért kapnak ennek ellenére, mások meg erősen csonkított béreket?


2021. jan. 11. 19:06
1 2 3 4 5 6
 1/54 anonim ***** válasza:
100%
önhatalmúlag nem csökkentheti. Munkaszerződést módosíthat, amit jogodban áll nem aláírni, ha nem tetszik a csökkentett bér.
2021. jan. 11. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/54 anonim ***** válasza:
100%

A cégek ilyenkor mérlegelnek.

Azt is nézik,hogy kit lenne nehezebb pótolni.Nyilván, nehezebben pótolhatónak nem fogják csökkenteni.Egy ilyen ember felmondása, gyakran egy projekt sikerét veszélyezteti.Felmondása gondokat okozat a cégnek, plusz az utódját idő és pénz megtalálni.



Viszont, aki könnyebben pótolható, csökkentenek, mert ha felmond, jön helyette más.

2021. jan. 11. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/54 anonim ***** válasza:
100%

A versenyszfera es az etika kicsit tavol all egymastol. Nem titok, hogy a profit maximalizalasara torekszik a vezetoseg, melynel siman elkepzelheto, hogy a szamara fontosabb emberekkel kedvezobben banik, mint a tobbiekkel. Az erkolcs itt nem nagyon jatszik szerepet. Az allami szferaban viszont mar egyenlobb (ha nem is teljesen) az allas.

Ez a melyik megoldas jobb/kevesbe rossz kerdes meg inkabb aszerint valtozik, hogy a medianhoz kepest a felso, vagy az also reszeben vagy.


Kicsit tulgondolva, te rosszul erzed magad, mert atlagos europaikent sokkal jobban elsz, mint egy atlagos afrikai? Tudom elrugaszkodott, csak a parhuzamot akartam szemleltetni vele

2021. jan. 11. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/54 A kérdező kommentje:

"önhatalmúlag nem csökkentheti. "


A valóságot ne tagadjuk. Ha egyszer nincs pénz, akkor mindegy mihez van joga.

Ha az embernek üres a bukszája hiába áll ott a rendőr, hogy fizessek. Nem fogok, mert üres a buksza.


", amit jogodban áll nem aláírni"


És mit kéne aláírni? 10+ éve itt vagyok soha az életben 1x se kellett a bért aláírni. Utalják és kész. És annyit amennyit.

Hiába kéne 100 ft-ot utalni ha csak 60-at utalnak(hasonlat).

2021. jan. 11. 19:13
 5/54 A kérdező kommentje:

"hogy a szamara fontosabb emberekkel kedvezobben banik, mint a tobbiekkel. "


AZ a vicc, ha a "pórnépnek" lenne csöpp esze, összefogna és egyszerre állna fel és az ugyanúgy padlóra küldené a céget mint a kulcsember felállása

Lehet a kapitány fontosabb a hajón mint a matróz, de ha az összes matróz egyszerre feláll, a kapitánynak is annyi.

2021. jan. 11. 19:16
 6/54 anonim ***** válasza:
100%

jajjistenem, csak nem alapítványi iskola? :-DDDDDDD


Funkcionális analfabéta vagy???? Azt írtam, hogy munkaszerződést áll jogodban nem aláírni...


Vagy nincs munkaszerződésed sem? Hát akkor meg magadra vess, ha ilyen helyzetbe kerülsz...

2021. jan. 11. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/54 A kérdező kommentje:

"Azt írtam, hogy munkaszerződést áll jogodban nem aláírni..."


Senki nem tolt az én orrom alá új szerződést kevesebb bérről! Amit tüntetőleg nem írtam volna alá.

Akkor valami okos erre?

2021. jan. 11. 19:19
 8/54 A kérdező kommentje:
Mégis kevesebb bér jött.
2021. jan. 11. 19:19
 9/54 anonim ***** válasza:
100%
Fordulhatsz munkaügyi bírósághoz.
2021. jan. 11. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/54 anonim ***** válasza:
88%

Még céges csőd esetén is a munkavállalók a LEGELSŐ helyen vannak, akiket ki kell fizetni.


Balázska, találj ki új kamusztorit! :-D

2021. jan. 11. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!