Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyi lehet egy folyamatmérnö...

Mennyi lehet egy folyamatmérnök (gépész) fizetése?

Figyelt kérdés

2021. jan. 13. 20:28
1 2 3
 21/30 anonim válasza:
100%
Két éve dolgoztam egy fémmegmunkáló cégnél, ahol rakodómunkások havi 120-150 nettót kerestek 3 műszakban(!). Nem hittem el, hogy ennyiért egyáltalán dolgoznak emberek, ráadásul 3 műszakban és keményebb fizikai munka. Ja, és ez Győrben volt, nem Szabolcs, vagy Békés megyében. Arról nem is beszélve, hogy ugyanez a cég diákokat is alkalmazott ugyanezen pozícióra, őket minimálbérért...
2021. jan. 15. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
7%
20: Még szerencse, hogy az ország összes gyárában voltál quality mérnök...Én akkor nevetek mindig, mikor valaki azt gondolja, hogy dolgozott egy szakadt gyárban és akkor az ország összes gyára szakadt.
2021. jan. 15. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
4%
21: Győrben is van alja munka ahogy mindenhol van. Most azt, hogy a keletiek azt gondolják, hogy Győrben csak jól fizető munkák vannak az megint más.
2021. jan. 15. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
100%
22: Szakadt gyárakban nincsenek quality mérnökök. ;)
2021. jan. 15. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
8%
Nincsenek a fenét. Még egy rugó- vagy csavargyárban is vannak.
2021. jan. 15. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
93%
Mert egy gyár minőségét az határozza meg, hogy mi a termék? Ok, köszi, mindent értek! :D
2021. jan. 15. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
0%
Nem értesz te semmit sem. Látszik a fal előbb megérti, mint te.
2021. jan. 16. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim válasza:
65%

Nem kívánok senkivel vitába szállni, de tényleg tévhit, hogy egy szakmunkás nem kereshet nettó 300-400-at, max nem mindenhol, vannak putri cégek de normális helyen simán megkapod. Én gépészmérnök levelező mellett dolgozom CNC marósként Budapesten (CAM vagy sima programozás, gépbeállítás, majd kezelés) és konkrétan ebben a tartományban van a fizum, nem kell hozzá semennyi túlóra, de mondjuk napi 1-2-vel már a 400 nettót lazán túllépem (csak a 3. évem a szakmában főállásban, ennél a cégnél fél éve) van 13. havi fizu, és nem kell megszakadni, szó sincs "gané lapátolásról", sőt a keze nem lesz mocskos senkinek, valamint a stressz 99%-ban egyenlő a nullával. Ha megy a gép egész nap kávézhatsz, ökörködsz a kollégákkal, ha akarsz olvasol, meg ha lejár bedobsz egy anyagot a gépbe (amit lehetne droid melónak is nevezni ha ott kéne kuksolnod egész nap, de ha beállítottad a géped mint írtam azt csinálsz egész nap, amit akarsz, csak termeljen a gép).

Ugye "Amíg a gép dolgozik, az alkotó pihen" ;) Kb. annyira fizikai munka, amennyire egy irodában ülni az.

Régebb óta a cégnél dolgozó kollégáknak ráadásul túlóra sem kell a 400-hoz. Számomra is érthetetlen, ha valaki hajlandó 150-200-ért egyáltalán felkelni reggel ebben a szakmában, nem tudom mi olyan hihetetlen ebben. Sajnálatos és szánalmas, hogy sok helyen mennyire lehúzzák az embert, ha annyira szrul fizetnek valahol, akkor ott kell hagyni ha egy mód van rá. Ezelőtt egy elég gyatra cégben dolgoztam, de a fizum ott sem volt kevesebb, itt viszont a munkakörülmények is jók, új gépekkel dolgozunk, tiszta, igényes, modern környezetben, a fizetést pedig évente emelik, nyilván nem annyira, mint egy mérnöki előrelépés során, de azért nem óránként 20 Forinttal. Persze hozzá kell tenni, hogy én Németországban tanultam a szakmát, jobban tudom a szaknyelvet németül, mint magyarul, és mivel képben vagyok a legújabb technológiákkal, tudtam már újat mutatni a cégnél, nem én keresek a legkevesebbet az biztos, de nem is a legtöbbet. Azért nehogy már nettó 200... az rabszolga éhbér, Pesten megélhetésre sem elég, nem tudom hogyan képzeli akármelyik cégvezetés.

Mérnökként persze gondolom attól függ mennyit tudsz, ha valaki gimi után végig puskázza az egyetemet és nulla szaktudással nekiáll mérnökként dolgozni, az persze meg kell elégedjen az alacsony kezdővel, érthető, mivel nem ért még semmihez. De aki szakmai tapasztalattal, gyakorlati tudással van mérnöki pozícióban jó esetben jogosan röhög fel egy nettó 300-as ajánlat hallatán... legalábbis nagyon remélem, különben irány vissza a "hanyatló" nyugatra :)

Értelmes érveket, személyes tapasztalatokat szívesen beszélek meg, de a fellengzős kioktatást hagyjuk már, tiszta óvoda. A lepontozott válaszadó nem áll távol a valóságtól, amúgy meg a szakik között több értelmes intelligens embert ismerek, mint az egyetemi szaktársaim között, remélem senki nem képzeli komolyan, hogy egy diploma értékesebb emberré tesz :D

2021. jan. 25. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
11%
Igen tudjok, szép dolog a magyar fizetésekkel trollkodni de mar nem 2010-es Gyurcsánykizsákmányolás van. Egy kicsit nyissátok már ki a szemeteket. Max egy érettségivel lehet akár 200-300e forintot keresni, diplomával bő 2-3 szorosát ennek. Ne vicceljetek már
2021. jan. 26. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
15%

"Max egy érettségivel lehet akár 200-300e forintot keresni"4


Annál jóval többet is lehet keresni.

2021. jan. 26. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!