Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért akarja sok szülő elit...

Miért akarja sok szülő elit gimnáziumba meg egyetemre járatni a gyerekét, amikor egy szakmunkás végzettséggel sokkal jobban lehet keresni mint a legtöbb diplomával?

Figyelt kérdés
Összességében bármelyik jó szakmával, legyen az kőműves, villanyszerelő, gázszerelő, festő stb meg lehet keresni jóval 1 millió forint felett havonta.

2021. jan. 15. 12:11
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%
Megint ez a Balázs....ki az a Balázs?🥺😭😭😭😭😭 Magyarázza már el vki!
2021. jan. 15. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%
Én csak azt nem értem, hogy ha a kétkezi munkával ilyen jól lehet keresni, akkor miért felessel öblíti le a májkrémes szendvicset a kisbolt előtt ez a sok jómunkásembör, miért nem a Dunakorzón, 20 éves borral az argentin marhasteaket? 🤔
2021. jan. 15. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%
Így van utolsó! Jól beszélsz
2021. jan. 15. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
91%
12 mert az most zárva van :)
2021. jan. 15. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
93%

11-es: egy munkaügyis troll


Kitalál mindenféle munkaügyi helyzeteket (ahol persze ő az áldozat, és sanyargatják a főnökök, meg irigykedik a csókosokra, stb. stb.) és itt a GYK-n sajnáltatja magát... :-D

2021. jan. 15. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%
#15 jaaaaaa...a párkapcsolati kérdéseknél is mindig felhozódik ez a tag, de sose tudtam, hogy mi van😂 múltkor én írtam ki egy kérdést és azt hitték, hogy Balázs vagyok🤷😭😭😭
2021. jan. 15. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%
Ez a szénné keresős troll?
2021. jan. 15. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
11%
Valóban jól keresnek a szakik. De nem mindenkinek a pénz számít. Azok az ismerőseim akik komolyan veszik a szakmunkájukat bőven 1-2 milliót elraknak havonta, új autókkal járnak, több lakásuk is van
2021. jan. 15. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
26%

Ahhoz, hogy valaki szakemberként nagyot szakítson, ahhoz egyrészt vállalkozónak kell lenni, másrészt dolgozik látástól vakulásig. Rokonom szaki, jó szaki... és már most tele van neki az év munkával, van egy jó csapata, meg egy csomó nem olcsó, profi szerszáma. Na most az embereknek nem ad milliós fizut, van egy 450es bruttó fizu, abból 300 marad a zsebben, ha nincs gyerek, viszont nekik nincs tőkéjük egy saját vállalkozáshoz, így maradnak alkalmazottak. Esetleg egy-egy nagyobb munka után jár egy kis prémium. De folyamatos és rendszeresen emelkedő a jövedelem, mert jól dolgoznak.

Másrészt a rokonom nem szórja el a pénz BMW-re meg luxus nyaralásra, hanem visszaforgatja egy jó részét a vállakozásba, ami meg marad elteszi öreg napjaira, meg a gyerekének örökségnek.

Amúgy lehetsz akármilyen jó szakember, a társadalom lenézi őket, mert nem elég "úri" dolog. Még mindig az a nézet, hogy csak az lehet művelt és értelmes, azt nézik valamibe, akinek diplomája van.

2021. jan. 15. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%

Itt a gyakorin van egy lüke ember aki szerint minden szakiskolában végzett ember első havi fizetése 1-1,5 millió forint. Téves az az állításod, higy minden szakmunkás milliókat keres. Természetesen van olyan amelyik igen, de azoknak van több éves tapasztalatuk, akár 10 milliós munkaeszközük...

A diplomások között se mindenki keres milliókat. Vannak akik havi 160 ezret míg vannak akik havi 2 milliót.


Az alacsony keresetűeknek nagyobb százaléka nem diplomás.

2021. jan. 15. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!