Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen munkakört lenne érdemes...

Milyen munkakört lenne érdemes kipróbálnom?

Figyelt kérdés

Nem tudom mennyire általános a kérdésem, de hosszútávon izgalmas munkakört keresnék.


A problémám gimnázium végén az egyetemválasztásnál látszott először, ugyanis az osztálytársaimmal ellentétben, azért nem találtam jó képzést, mert minden érdekelt, és sajnáltam, hogy lesz, amivel foglalkozhatok. Az utolsó évben még azon gondolkodtam, hogy biológusnak, orvosnak, gyógyszerésznek, pszichológusnak, szociológusnak, irodalmárnak, közgazdásznak, gépésznek vagy informatikusnak menjek (esetleg valami másnak, amiről akkor még nem hallottam). Végül informatikus lettem.


Az egyetemet imádtam. Amíg a többiek panaszkodtak arra, hogy miért kell pl. menedzsmentet tanulni vagy sosem lesz szükségünk ennyi matematikára, addig én pont, hogy szerettem, hogy ennyi különböző dologról tanulunk. Egyetem mellett elkezdtem félállásban dolgozni is, elégedettek voltak velem a munkahelyemen, szerettem szoftverfejlesztő lenni.


Aztán meglett az MSc-m és körülbelül 2-3 hónap alatt ráébredtem, hogy nem szeretek fejleszteni. Céget váltottam, majd még egyszer, mert az új helynél még az előző is jobb volt. Aztán rájöttem, hogy csak addig szeretek szoftvert fejleszteni, amíg nem kell napi 8 órában csinálni és nem értek hozzá igazán és minden héten tanulok valami újat.


Váltottam business analystra és nagyjából 2 évig élveztem is, aztán meguntam, céget váltottam, fél év után az új helyen is unom magam.


Úgyhogy, most gondolkodok a váltáson. Tudom, hogy nem akarok visszamenni fejleszteni, mert nem tudnám hosszútávon csinálni, egyszerűen túl monoton és egyáltalán semmi kreativitás nincs benne, de business analyst sem szeretnék lenni, mert elsőre nem úgy tűnik, de "túl monoton, semmi kreativitás nincs benne".


Mivel általában nagyobb cégeknél dolgoztam (most épp banknál), ezért úgy láttam, hogy minden pozíció, függetlenül attól, hogy milyen komplex, 1-2 év alatt megtanulható, vagy legalábbis a megoldási algoritmus elég gyorsan elsajátítható, kevés alkalommal kell "alkotni".


Egy idő után eljutsz arra a pontra, hogy már csak rutinból oldod a feladatok többségét, plusz gondolkodást nem igényelnek és amikor már nem jut minden hétre egy-két kreatívabb feladat, akkor kezdem unni.


Van ötletetek, hogy milyen irányba lenne érdemes továbblépnem?


2021. jan. 19. 09:16
 1/7 anonim ***** válasza:
IT üzemeltetés
2021. jan. 19. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi! Az IT üzemeltetéssel pont az a gondom, hogy inkább google, mint saját gondolkodás, úgyhogy egyáltalán nem annyira kreatív, hanem betanulsz 100-15


A programozásnak pont azt a részét szeretem, amikor elgondolkodsz azon, hogy egy algoritmust te hogyan implementálnál (még egyetemen, munkahelyen ilyet nem kellett), vagy cikkeket olvasgatsz, hogy van-e jobb módszer és együtt gondolkodsz a kollégákkal, hogy hogyan lehetne gyorsabban/jobban megoldani.


Amikor a neten próbálsz kigooglezni megoldásokat, az volt az a része a programozásnak, amit legjobban untam.

2021. jan. 19. 09:43
 3/7 A kérdező kommentje:

Bocs véletlenül törlődött az első bekezdés vége:


*hanem betanulsz 100-150 parancsot és azokat használod éveken keresztül. Ha hoznak új rendszereket, akkor is vannak alkotóelemek (előre legyártva) és azokat kell használni. Az IT üzemeltetés pont az a része az informatikának, amihez nem kell egyetem, hanem elég az okj képzés.


(vagy valami hasonlót írtam eredetileg).

2021. jan. 19. 09:45
 4/7 anonim ***** válasza:
Legyél egyéni vállalkozó.
2021. jan. 19. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem fogsz ilyet találni. Egy idő után minden munka valamilyen szinten monotonná válik. Ez ilyen.
2021. jan. 19. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Sajnos attól tartok, hogy előbb-utóbb mindent meg fogsz unni. Keress olyan munkahelyet, ahol projektekre kiszerveznek fejlesztőket. Akkor mindig valami máson dolgozhatsz, mondjuk 3-12 hónapot egy helyen, aztán jön egy új projekt.
2021. jan. 19. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
próbálj ki minél több féle munkát sok féle területen. vagy az állandó váltogatás fog szórakoztatni, vagy menet közben találsz olyat, ami ezek közül legjobban bejön és akkor leragadsz ott, amit megszeretsz.
2021. jan. 19. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!