Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit lehet tenni, ha az állásin...

Mit lehet tenni, ha az állásinterjún az ember nem tudja "eladni" magát?

Figyelt kérdés
2021. jan. 21. 10:17
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Olyan munkát keresni, ahol szükség van rád.
2021. jan. 21. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
50%

Egy állásinterjú nem egy prezentáció rólad.


Nem kell eladnod magad.


Meg kell értened, hogy milyen munkára keresnek munkaerőt, és amennyiben erre alkalmasnak tartod magad, ezt érdemes bizonyítani is a beszélgetés során.

Azért vagytok ott mindketten, hogy minél többet megtudjatok a másikról. Ideális esetben ez egy sok éves kapcsolat első lépése. De eladásról szó sincs, inkább ismerkedésről.


Olyan ez mint egy első randi.

2021. jan. 21. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
85%
Volt egy fazon, aki az interjún olyan jól eladta magát, hogy a a vezetőség teljesen bele élte magát a dolgokba, hogy ez a fazon fogja itt megreformálni a részleget ahova felvették, aztán nem volt túl hosszú pályafutása, mert súlyos vevői panaszok voltak a munkájára.
2021. jan. 21. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
89%

Azért az állásinterjú nem olyan, mint egy első randi. A randin arra vagy kíváncsi, hogy milyen a másik valójában, az állásinterjún meg - ahogyan a kérdező is írja - el kell magadat adnod. Meg kell győznöd az interjúztató(ka)t, hogy te jobb vagy, mint a többi, simán lehet túlozni, esetleg még hazudni is - hiszen mások is megteszik. Minél jobban el tudja magát adni az ember, annál nagyobb az esélye az állásra.

Kérdező, ha nem tudod eladni magad, akkor ne akard eladni magadat. Majd egyszer találsz olyan helyet, ahol anélkül is felvesznek. Vagy fokozatosan elkezdhetsz túlozni, olyan példákat felhozni, amik nem történtek meg, vagy nem veled, szóval akár hazudni is. Persze majd jönnek, akik azt mondják, hogy nem kell, nem szabad hazudni, mert úgyis kiderül, vagy neked lesz rossz, ha olyan munkára vesznek fel, amire nem vagy jó. Ez annyiban igaz, hogy ha azt hazudod, van egy építészmérnöki diplomád, miközben eddig max. kőműves voltál, akkor nem jársz jól... de nem ekkora túlzásokról, "füllentésekről" van szó, hanem apróbbakról, pl. amikor olyan példát hozol fel a munkádból, amit hallottál vagy mástól láttál, olyanokat mondasz, amik nem lényegesek, nem feltételei a pozíciónak, de jól hangzanak és a te alkalmasságodat erősítik.

2021. jan. 21. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
3. igen, van ilyen is. De felvették, nem? Tehát elérte, amit akart és nem maradt mondjuk munkanélküli. Aki meg szerénykedik, nem tudja jól eladni magát, az hátrányba kerül az ilyenekkel szemben, mert az ilyeneket veszik fel és nem azokat, akik nem tudják eladni magukat.
2021. jan. 21. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Kettes jól mondja.

Olyan állásokra célszerű jelentkezni, ahol Te is jól éreznéd magadat. Különben a saját életedet teszed tönkre a megalkuvással.


Innentől fogva pedig egyértelmű jelei lesznek annak, hogy nem átverni akarod a leendő munkáltatót ("eladni magad"), hanem olyan helyet keresel, amivel ő is, Te is jól jártok (win-win).

2021. jan. 21. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne úgy képzeld el, hogy mindenhol szuper módon önmarketingelő embereket keresnek. Én például befordult ember vagyok, mindig kevés barárom volt, sosem voltam sikeres csajozásban sem, nincs nagy dumám, mégis van munkahelyem, sőt többször váltottam is munkahelyet úgy, hogy én kerestem másikat és mondtam fel.
2021. jan. 21. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Abszolút megértelek kérdező, pontosan ugyanebben a cipőben jártam.


Elég sok állásinterjún voltam, mert valószínűleg az önéletrajzom viszonylag jó volt, de tovább nem igen tudtam jutni. De végülis aztán csak sikerült fél év álláskeresés után, mert itt a jelenlegi helyemen szerintem fontosabbnak tartották a jellememet, motivációmat, mint a kommunikációs képességemet (programozó vagyok egyébként).


Neked egyébként konkrétan mi a problémád? Mert nekem már ott kezdődött a baj, hogy dadogok, mert lassan gondolkodom, és lemarad a beszédemhez képest a gondolatom. Írásban tök jól meg tudom fogalmazni, amit akarok de ez beszédben már nem megy.


Neked is ez a gond?

2021. jan. 21. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
34%
ha az interjún el kell adnod magad akkor jóeséllyel haszontalanok az iskoláid és a tapasztalataid. régen rossz, hagyd ott.
2021. jan. 21. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
előre fel kell készülni. Nagyjából mindenhol ugyanazt kérdezik. Ezen kérdésekre kitalálsz egy jó választ, ami nem tűnik túl benyalósnak, hanem konkrét, tárgyilagos. Ilyeneket kérdeznek mindig: mi a motivációd? Miért akarsz ennél a cégnél dolgozni? Hol látod magad a kövi 3 évben? Nem szabad, hogy túl tökéletesnek tűnj, igenis be kell vallani, ha valamihez nem ért az ember, vagy van rossz tulajdonsága. Szeretik, ha az ember őszintén bevallja, hogy nem 100 %. Fontos, hogy érezzék, hogy te akarod, légy kedves és mosolygós. Egy jó légkör megdobja a rólad alkotott képet. Ne csak 3 szóban válaszolj a kérdésekre.
2022. jan. 13. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!