Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Fizetett ünnep mièrt nem...

Fizetett ünnep mièrt nem járt, ha órabères vagyok?

Figyelt kérdés

Bújom a netet, voltam a könyvelèsen, de nem èrtem.


Általános munkarendben,

Egyenlő munkaidő elosztásban,

Órabèrrel dolgozok.


A könyvelèsen azt mondták, azèrt nem járt Dec 25re a fizetett ünnep(nem dolgoztam), mert megvolt a munkaidő-keretem, azaz 176 óra (22 munkanap).


De ezen nem tudok elmenni, mert munkaidő keretről sehol nem esik szó a szerződèsemben. Vagy az általános munkarend ezt vonzza magával, tehát egyèrtelműen heti 40 óra, napi 8 órában számolandó?


Ergó ha nem dolgozok fizetett ünnepen, nem jár semmi, ha pedig dolgoznék akkor plusz 100% bèrpótlèk járna? Off: 100% bèrpótlèk azt jelenti, hogy az órabèrem kètszeresèt kapom meg? Pl 1000 Ft a bruttóm, tehát aznap óránkènt 2000 ftot kapnèk?


Kèrlek világosítsatok fel, mert nem egèszen tiszta, hogy akkor mièrt is nevezik fizetett ünnepnek, ha nem kapok rá fizut.


Köszi!



2021. jan. 24. 11:15
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Fizetett ünnep, mert nem kell szabadságot kivenned, hogy ne dolgozz. De ettől még nem fizetnek.
2021. jan. 24. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De akkor aug 20ra, amikor szintèn nem dolgoztam, mièrt kaptam fizut? Nem èrtem...
2021. jan. 24. 12:21
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Hiszen leírtad... megvolt a munkaidő kereted. Tehát dec 25.-én semmiképpen nem dolgoztál volna, innentől kezdve miért is fizették volna neked azt a napot? Ez kb. olyan, mintha a hétvégéket akarnád kifizettetni, amikor otthon főzted a pörköltet. :D

Szerintem engedd el ezt a dolgot, hidd el, senki nem vert át, nem lopták el a pénzedet, egyszerűen ennyi járt, nem fogod tudni sehogyan kitoporzékolni magadnak azt az egy napi fizetést. Lépj tovább.

(De ha tényleg szakértője akarsz lenni a témának, akkor végezz el egy bérügyintéző tanfolyamot, és akkor mindent tudni fogsz.)

2021. jan. 24. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ezért nem kaptál rá fizut most:

"A munkavállalót távolléti díj illeti meg...

... d) óra- vagy teljesítménybérezés esetén a napi munkaidőre, ha az általános munkarend szerinti munkanapra eső munkaszüneti nap miatt csökken a teljesítendő munkaidő,"

Vagyis neked meg volt decemberben a törvényileg előírt 22 munkanap, ezért nem jár munkaszüneti napra! bér.

Augusztusban a 20. miatt lehet nem 22 napot dolgoztál, hanem 21-et, ezért járt erre a napra is bér.

Egyéb iránt: már 2012 óta nincs fizetett ünnep a munkajogban, munkaszüneti nap van.

2021. jan. 24. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nagyon szèpen köszönöm a válaszokat!


Ha jól èrtelmeztem, igazából akkor nekem, mint órabèresnek sosem fog járni a fizetett ünnep, ergó a munkaszüneti napra fizu, csak akkor,ha behívnak, de akkor még 100% bèrpótlèk is jár(tudtommal). A többi napot a munkaidőben, amikor nem jelenek meg így is úgy is le kell fednem valamivel (szabi, tp), így minden hónapban megvan a munkaidő keretem.


De akkor a távollèti díj csak akkor járna, ha azzal a nappal csökkenne a fizum? De hisz eleve nem számít bele a munkaidőbe az a nap. Ès igenis csökken a fizum vele, ha pl szerdára esik, mert aznap nem mehettem be dolgozni, hiába munkanap lenne, de ünnepnap akkorra esik. Pl most Jan 1 is pèntek, bár a franc akart volna bemenni, de akkor is munkanap lett volna, mègse számít bele a munkaidő keretbe. Nem tudom összapakolni ennek a logikáját. :(

2021. jan. 24. 15:38
 6/7 anonim ***** válasza:
Járt volna a fizetett ünnep, illetve túlmunka díja és pótléka.
2021. jan. 24. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Milyen túlmunka? Nem dolgozott.
2021. jan. 24. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!