Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ki lehet valahogy küszöbölni...

Ki lehet valahogy küszöbölni hogy a főnök ne várjon el többet az alkalmazottjától mint amit a munkaköri leírása tartalmaz?

Figyelt kérdés
2021. jan. 25. 19:42
 1/8 anonim ***** válasza:
52%
Szakszervezet van a cégnél?
2021. jan. 25. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%

Egyrészt nagyon nehéz bizonyítani, hogy többet vár el, a legtöbb munkaköri leírás elég általános ahhoz, hogy kb minden beleférjen.



Ha mégis olyasit vár el, ami nyivánvalóan az összes gumi megfogalmazásba sem fér bele (mit'tom én, irodai melónál kizavar havat lapátolni), akkor megtagadhatod.


Az egy másik kérdés, hogy ez esetben milyen további sorsod lesz a cégnél, és ha csöpp esze van, akkor nem a hólapátolás megtagadása miatt fog kirúgni, hanem talál valami vállalható indokot, ami után nagyon nem is ugrálhatsz.

2021. jan. 25. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

2# értelek de ha ahhoz nincs megfelelő tudásom?

Nyílván nem hó lapátolásról beszélek

2021. jan. 25. 20:01
 4/8 anonim ***** válasza:
75%
igen, elmész onnan és keresel egy olyan állást ahol te diktálsz a főnöködnek
2021. jan. 25. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

3: a hólapátolás egy példa volt.


Ahogy mondtam, elég sok munkakörit láttam már, és mindig elég rugalmasak a leírások ahhoz, hogy nagyon sok minden beleférjen. Tehát elve bizonyítani, hogy a főnök többet követel nagyon nehéz, ha csak nem valami nyilvánvalóan ordító hülyeséget akar tőled, mint az említett hólapátolás.

2021. jan. 25. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

5#

Gondoltam hogy egy sarkított példa :D

4#

Nem akarok diktálni neki meg nyílván amit tudok megteszek csak ha van olyan amit kér és nem tudom végrehajtani nem megfelelő tudás hiányában akkor azért én lépek...

2021. jan. 25. 20:12
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Sanyi, én ehhez nem értek, de szívesen megtanulom, elküldesz cégköltségen erre a tanfolyamra/egyetemre?
2021. jan. 26. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az általam írt munkaköri leírásban szokott szerepelni "és amire a felettes szóban utasítást ad kitétel is". Már csak azért, hogy a munkaköri leírás ne legyen már kisregény egyrészt, másrészt ha a szerződést kötök egy új partnerrel holnap és annak lesz olyan igénye is, ami a kolléga mkleirjében nincs benne, akkor ne kelljen már emiatt egy erdőt kivágni, és a régi munkaköri leírásokat módosítgatni. Sem időgépem nincs, se jövőbe látó nem vagyok. De kommunikálni tudok, és hajlandó is vagyok ezeket a dolgokat megbeszélni.
2021. jan. 26. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!