Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Aki gazdaságinformatikus...

Aki gazdaságinformatikus szakot végzett kb.mennyit keres? Milyenek a kilátások az állásokat nézve?

Figyelt kérdés

2021. jan. 26. 11:54
 1/6 anonim ***** válasza:
65%
Nem fog senkit se érdekelni a diploma, attól függ mihez ért.
2021. jan. 26. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
70%

Én személy szerint az vagyok. Van olyan (volt) csoporttársam aki vidéki önkormányzatnál rendszergazda bruttó 210 ezerért, meg olyan is aki Budapesten egy közepes méretű IT fejlesztő cég CTO-ja bruttó 3 millióért. A kettő között bármi lehetséges.


Nem a végzettséged határozza meg hogy mi lesz belőled, hanem a képességeid, és a tudásod.

2021. jan. 26. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

2#!

Megkérdezhetem, hogy a gazdaságinfó elvégzése után mennyire alapos a tudása a végzetteknek? Mennyit kell plusszba beletenni az egyetemen tanultakhoz?


Illetve mennyire találhatóak álláskehetőségek? (Szerintem egyetem elvégzése után Szegeden maradnék, semmiképp nem akarnék Pestre költözni. Elsődleges célom pedig egy vállalkozáshoz elegendő alaptőke összegyűjtése lenne- és ehhez legreálisabb talán az informatikai területen való elhelyezkedés.)


Nekem szorgalmam,kitartásom fixen lenne hozzá, viszont nem tudom, hogy tehetségem mennyire. (Közgé suliban vagyok végzős, szinte szín ötös átlaggal, de ebben a suliban az informatikát 11-12.-ben már nem tanítják, csak a 9-10.-es tanult anyagokból tudom, hogy gyorsan ragad rán a számítógépes tudás. Programozni viszont nem programoztunk. )


És ha nem gond, még arról is szeretnék kérdezni, hogy a leadott gazdasági tudással gazdaságtudományi területen is el lehet helyezkedni, vagy informatikára le van ez az egész korlátozva? Tudom, hogy ,,alacsony” a gazdasági kredit a gazdinfón.

2021. jan. 26. 14:10
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem a 2. vagyok, de

1 semelyik informatikai szak sem elég úgy magában. Muszáj lesz majd mellette tanulnod programozni. Szóval sokat kell plusszba beletenni, de nem csak egytemi éveid alatt, hanem akár egész életedben. Sokan mondják, hogy ha informatikus vagy, akkor egész életedben tanulni fogsz.


2 Álláslehetőség annyi található, mint amennyit találsz a neten, ha beírod, hogy Szeged informatikai állás.


3 Közgazdasági szakgimnázium egy jó alap az egészhez (tapasztalatból mondom), programozni nem kell tudnod, de azért majd nyáron elkezdhetsz otthon tanulni magadtól.


4 Informatikai diplomát kapsz, szóval inkább olyan állás, de persze lehet rá esély, hogy gazdasági területen fogsz dolgozni vele (de azért a "közgazdaság" elég nagy fogalom)

2021. jan. 26. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
55%

Ezek a milliós bérek mindig viccesek. Olyan, mint a jeti. Sokan beszélnek róla, de senki sem látta.

Szerintem egy tök átlag fizetéssel fogsz kezdeni, és ha kiemelkedően jó leszel sok év tapasztalattal, esetleg akkor lehet jobban.

Azt senki ne várja, hogy 0 tapasztalattal majd a papírért neki talicskaszám osztogatják a pénzt, mert akkor mindenki ezt csinálná.

2021. febr. 2. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
36%
#5: Aki informatikusként nem találkozott még olyan emberrel, akinek 1M felett van a bruttója az vagy csak egy faluszéli általános iskolában dolgozott eddig, vagy hazudtak neki a kollégái a fizetésükről.
2021. febr. 2. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!