Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyire elfogadható/etikus...

Mennyire elfogadható/etikus az, ha egy álláshirdetésben nincs feltüntetve a várható bér?

Figyelt kérdés

Még mindig sok olyan hirdetést látni, ahol csak annyi szerepel, hogy "versenyképes", vagy "kiemelkedő" bérezés... viszont ezek annyira semmitmondó, relatív fogalmak.

Szerintem ha már a jelentkezőkkel szemben támasztott elvárásokat szép részletesen, hosszan fel tudják sorolni, akkor azt sem ártana feltüntetni, hogy ők mit ajánlanak ezért cserébe. Nincs egyensúlyban a keres-kínál oldal.


Van olyan ismerősöm, aki olyan hirdetésekre már elvből nem is jelentkezik, ahol nincs feltüntetve a bér. Ti mit gondoltok az ilyen álláshirdetésekről?



2021. jan. 28. 13:16
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
76%

#19

Egyetértek, kérdező. Ez az eljárás így manipulatív.

Nyilván az sem szerencsés, ha valakit csak és kizárólag a pénz érdekel, mert abból nem lesz jó alkalmazott. De az, hogy titkolgatják, és megpróbálják levinni úgy, hogy a pályázótól várják azt, hogy bemondjon egy akkora összeget, amekkorát mer, kissé álságos hozzáállás.

2021. jan. 28. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:
85%

"Keress egy egyszerű vállalkozót! Legyen az kőműves, asztalos, eszergályos, egyik sem fog tudni adni neked árajánlatot látatlanban."


Azt nem, de meg fogja mondani, hogy valahol 200 ezer és 350 ezer között lesz a vége. Nem 50 ezer vagy 500 ezer.


És azért ez nem mindegy az ügyfélnek sem. (Én magam is vállalkozó vagyok.)

2021. jan. 28. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:
46%

"Ha egyetlen konrkrét összeget nem is adnak meg, legalább egy -tól -ig intervallum igazán szerepelhetne a hirdetésben"


De pont ez a baj!!!!!!!


Nézz már körül akár ebben a kérdésben. Az emberek 99%-nak fogalma sincs arra nézve, hogy hogyan is megy egy ilyen kiválasztás, ahogy arról sincs, hogy mit jelent a tól-ig érték.


Nekem van úgy, hogy pár száz ezer forint van a tól ig részben, azaz a főnököm azt mondja, hogy arra a pozícióra maximum bruttó 900-ért vehetek fel embert, és a juniorok 350-et keresnek. Tehát a tól-ig keretem 350-900 ezer forint.


Ha ezt kiírom az állás ajánlatba, akkor az összes junior is 500, még inkább 800 ezres ajánlatot fog mondani, mert nyilván senki nem a 350-re gyúr.


(az már teljesen mellékes, hogy a konkurencia abban a percben 360-910 ezres keret fog kiírni, hogy a már nálam dolgozók rögtön közlik, hogy ők keveset keresnek, mert hohó, ebben a poziban 900-at is lehet kapni, ők meg vacak 600-ért dolgoznak...)


Hidd el, ez egyszerűen nem működik, ez csak akkor lenne működőképes, ha az emberek nagy része felfogná, hogy mit jelent egy ilyen range, és ez a post is jól mutatja, hogy erről a 99%-nak fogalma sincs

2021. jan. 28. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy a legviccesebb amikor maga a hirdető sem tudja, h mennyiért tud munkaerőt találni.


Volt olyan, hogy az interjún kérdezték a bérigényt. Mondtam, hogy az ágazati átlagbérsáv felső fele.

Néztek furcsán, hogy mégis mennyi ez számokban.


Elővettem a telefonomat, megnéztem a neten, és mondtam nekik, h 600-800.000 brutto.


Erre kiakadtak, hogy ez nem lehet, ők ennyit nem akarnak fizetni, mert a többi középvezető kevesebbet keres.


Addig a pillanatig fogalmuk sem volt, hogy mennyi az átlagbér azon a területen amire munkaerőt kerestek...

2021. jan. 28. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:
72%

@16:00


Nem kell bemutatni magatokat, mindenki tudja hogy a hr-esek nagy többsége egy üresfejű inkompetens nulla.

2021. jan. 28. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:
93%

@25: a HR-ek lehet. Én műszaki területen vagyok vezető, és semmi közöm a HR-hez. Nálunk a HR hozza az embert, én meg végzem a szakmai interjút, és a végén megmondom a HR-nek, hogy mennyit vagyok hajlandó adni érte.


De látom a nagy hozzáértés ennyire terjed, hogy mindenki aki állás interjúval foglalkozik, az HR-es.


Látod kérdező, EZÉRT nem lehet kiírni egy tól-iget, mert kb ez az értelmi színvonal.

2021. jan. 28. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:
100%

@16:44


Akkor magyarázd el kérlek, mi értelme van az egész cigánykodásnak?

Odamész aztán ha bemondod a bérigényt csak a hebegés habogás megy, oké hogy ők akik interjúztatnak, pénzért ott hűtik a levet egész nap, de aki mondjuk állást keres, netán úgy hogy még dolgozik mellette, annak feleslegesen lopták az idejét azzal hogy képtelenek voltak konkrétumokkal hirdetni az állást.

2021. jan. 28. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:
62%

Ausztriába feltüntetik.

Itt megy a suma-buma..

2021. jan. 28. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:
73%

Na igen, meg a legtöbb normális nyugati álláshirdető oldalon.

Csak itthon megy a cigánykodás, mert ha kiírnák hogy mennyit akarnak fizetni, a közelükbe nem menne senki.

2021. jan. 28. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 anonim ***** válasza:
22%
csak a hozzátok hasonlókkal megy... valószínűleg azért, mert ti is azok vagytok. legalábbis az értelmi színvonalatok. az ilyenekkel így kell, mert amúgy is ott puncsolnak, hogy dolgozhassanak, max a gyk-n nyafiznak kicsit
2021. jan. 28. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!