Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mérnöki / IT munkában dolgozók...

Mérnöki / IT munkában dolgozók, nektek volt fizetésemelés 2021 elején?

Figyelt kérdés

Pesti, Ny-i tulajdonú multinál vagyok, MSc-s mérnöki végzettséggel. A vírushelyzetre, autóipari válságra vonatkozóan elmaradtak a tavaly nyárra tervezett bértárgyalások, akik jól teljesítettek kaptak egyszeri bónuszt 2020 végén, ami nem érte el még az egyhavi fizetésünket sem. Ehhez képest 1,5 éve azért a bérért dolgozom, amit 2019 közepén, 330-as Ft / € árfolyam mellett kialkudtam (nem gondolnám átlagon felülinek, nem is volt alkudozás). Mind a csapatommal, mind velem nagyon elégedett a cég, szeretem a munkámat, projekt is szépen halad, de anyagilag kezdem kihasználva érezni magamat.


Kérlek írjátok meg, nektek volt e emelés, ha igen hány %, milyen területen dolgoztok (multi e).



2021. jan. 30. 10:03
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
32%
Ötöske, az az összefüggés, hogy a nyugati vállalatok Euróban számolnak, mert ott az a fizetési eszköz. Amennyiben a forint árfolyama gyengül, úgy a vállalatnak többeet kell fizetnie.
2021. jan. 30. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
82%

#11 te retardalt vagy?

Ha szerzodesedben X Ft osszeg szerepel, mint havi fix munkabered, akkor annyit kell kapnod, az euro erteketol fuggetlenul.

2021. jan. 30. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

#12 Mondjuk azt, hogy a vállalatnak minden lehetősége adott az árfolyam szerinti emelésre. Az anyavállalatnak euróban nem kerülsz többe, miközben forintban legalább az értékét tartja a fizetésed!


Az a retardált, aki hagyja magát tartósan az eredeti szerződésére hivatkozva kizsákmányolni.

2021. jan. 30. 12:37
 14/20 anonim ***** válasza:
78%
Te hagyod, nem?
2021. jan. 30. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
78%
Jah, már másfél éve ugyanazért a bérért dolgozik, ki van zsákmányolva. Beszarok.
2021. jan. 30. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
65%
@15 Gyorsan növekvő szektorokban ez bizony így van. Amíg egy IT startupnál dolgoztam, 6 havonta volt 3-7% emelés mindenkinek, függetlenül attól, hogy pénzügyes, irodavezető vagy fejlesztő. Nyilván egy magyar KKV nem tud ilyet, de ne is akarjuk összehasonlítani a kettőt.
2021. jan. 30. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
54%
16: ez nagyon derék, csakhogy a kérdező nem egy gyorsan növekvő, hanem egy válságban lévő ágazatban dolgozik. Olvasd el még egyszer a kérdést.
2021. jan. 30. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

16%, decemberben lebeszelve, januar 1.-tol hatalyos.

Melle premium, 4-5 havi (tavalyi ev vegen 5 havi volt).


Jovore ugyanezt a nagysagrendet utottuk le, ha elegedettek velem.

2021. jan. 30. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

Igaz, hogy már vezető vagyok, de mérnöki pozícióból léptem fel egy éve. Két számjegyű volt az emelés.

Egyébként, ha a projected csak halad, de nincs kész és másfél éve van a jelenlegi béred, továbbá erősen megérezte a céged a nyári visszaesést (nem mondanám autóipari válságnak, mert 3 hónap leállás után maximumon pörög minden), akkor szerintem teljesen reális, hogy egy ilyen inflációkövető plusz pár százalék emelés legyen csak.


Az euro árfolyam kapcsán csak meg tudom erősíteni a többieket. Le kell szerződni euro alapon. Én is sírva fakadhatnék, hogy havi millió euró értékben folyik át az áru alattam a forintos béremért, de ez hülye megközelítés

2021. jan. 30. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Hat százalék emelést kaptam, elégedett vagyok.
2021. márc. 31. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!