Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen munka lenne való egy...

Milyen munka lenne való egy olyan fiúnak, aki szeret a középpontban, emberek között lenni, de szinte semennyi empátia sincs benne?

Figyelt kérdés
2021. febr. 3. 21:42
 1/8 anonim ***** válasza:
76%

"aki szeret a középpontban, emberek között lenni, de szinte semennyi empátia sincs benne"


Hát, az nagy baj. Ugyanis szereplési vágy beleérzőképesség nélkül totális zsákutca. Színész és hasonló pályát ne álmodhatsz magadnak, ez már biztos.

2021. febr. 3. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hogyan tudnék empatikusabb lenni?
2021. febr. 3. 21:46
 3/8 anonim válasza:
81%
Engedd meg, hogy szakértői szemmel válaszoljak; Először is, nem tudod hogy mi szeretnél lenni, de szeretnél a középpontban lenni. - Feltételezem, hogy szívesen szerepelnél, mások előtt, esetleg valamilyen magas rangú vezető szeretnél lenni egy multinacionális cégnél. Az ilyesfajta indító okok, komolyabb hivatástudat nélkül, egyrészt zsákutcába vezetnek, másrészt komoly önbecsülési problémákra vall. Úgy érzed, hogy nem lennél elég jó, ha nem a központban lennél, és előszeretettel uralkodnál másokon. Ez a belső teljesség hiányára vall. Ilyenkor külső, egzisztenciális javakba szándékozol belekapaszkodni, várod mások elismerő szavait. De ez az ,,éhség" csak a te, saját magadba vetett őszinte bizalmad hiányából eredhet. Én azon kezdenék el dolgozni, hogy magammal rendbe tegyem a viszonyomat, és feltétel nélkül szeretném magam, nem és ezt nem mások elismerésére alapoznám, először. Másodszor, pedig nem probléma, ha neked vannak szereplési, és/vagy vezetői hajlamaid. De ekkor én elkezdeném keresni, kutatni, hogy mi az ami engem érdekel. Mi az ami a szenvedélyem? És abban próbálnám a boldogságomat felszabadítani. Ha pedig ezen a területen megtalálod önmagad, és jó vagy benne, fog jönni elismerés. De addig, amíg ez az indítóok, hogy központban legyek, nem lesz nagy előrelépés.
2021. febr. 3. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Standup
2021. febr. 3. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
42%

3: a kérdezőnek semmi pszichológiai problémája nincs, nyilván csak fiatal.


Ez a baj a "szakértőkkel". Adtak a kezükbe egy kalapácsot, onnantól mindent szögnek néznek.

2021. febr. 3. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
0%
Én nem pont pszichológus vagyok, de jártas vagyok benne. Tudom, hogyha valaki, kortól függetlenül, hivatástudat nélkül, kitűzött célok nélkül, arra vágyik, hogy mindegy hogy mivel, "csak had legyek fölébb a másiknál, had dominálhassak az embereken" az minden esetben valami sérelemből adódó kompenzáció oka, akár tudattalanul is. Mert önmagába, ő nem eléggé bízik, és ezért keresi mások figyelmét, mert abból akar megerősítéshez jutni. Még egyszer megjegyzem, hogy nincs baj azzal, ha valaki szeret szerepelni, szereti a nyüzsit maga körül, de a kérdésből nem egy egészséges vágyat vontam le.
2021. febr. 4. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
celeb
2021. febr. 4. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
6: nem ment át, amire utaltam. A fiatalkor tipikusan az útkeresés időszaka. Attól, hogy nem tudja még mit akar, nincs baja, csak fiatal. Ettől még tudhatja magáról, hogy szeret középpontban lenni. Azt pedig sehol nem írta, hogy dominálni akar embereket, ezt is te magyaráztad bele.
2021. febr. 4. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!