Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Tényleg jobban megéri egy...

Tényleg jobban megéri egy nagy multinál gyakornokoskodni, mint egy kisebb/átlagos cégnél?

Figyelt kérdés

2021. febr. 4. 19:30
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen. Az első évek a referenciaszerzésről szólnak.
2021. febr. 4. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
70%
Persze, nem csak gyakornokoskodni, hanem dolgozni is. Ha váltani szeretnél, sokkal jobb helyzetben leszel, ha egy Siemensnél vagy Morgan Stanleynél dolgozol, mint egy Kozák és Társa Bt.-nél. Akárki akármit is mond, nekem az a tapasztalatom, hogy ha az ember nem egy mindenki által ismert márkával rukkol elő, legyen akármilyen jó is szakmailag, az interjúztatók csak húzzák a szájukat. Ugyanolyan átlag prolik ők is mint a legtöbb ember, nem kell belőlük sokat kinézni...
2021. febr. 4. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
56%
Multi! Multik tapasztalattal később felvesznek kicsi cégek is, de fordítva nem biztos. Dolgoztam olyan multinál gyakornokként, ahol felettesem önéletrajzokat úgy szelektált, hogy az illető dolgozott e a multinál vagy sem. Aki nem, azt be se hívták. És ez az egyik legnagyobb itthon lévő multi beszerző vezetőjének a gondolatmenete.
2021. febr. 5. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
multis gyakornokoskodás már egyre kevésbé megtérülő.. egyrészről pofátlanul sokat kérnek az újak, nem elég amit szerződésben megállapítanak. másrészt oké multi, de statisztika egyértelműen mutatja hogy egyre butább folyamatokat kapnak és 72%os a pályaelhagyás az első 3 hónap után
2021. febr. 26. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

#4 ezt jó tudni. Én konkrétan nem tudtam.


Én nem mentem multihoz, nem dolgoztam sosem multinál.


Van egy munkatársam, aki konkrétan a fizetés miatt jött el. Gyakornok volt multinál és mikor vége lett a gyakorlatának, olyan összeget adtak volna neki, ami szerinte vicc. Így nem fogadta el.


Hosszú távon megérheti multizni, de ez a te saját céljaidtól is függ. Mi a fontosabb? Pénz vagy hogy azt csináld amit szeretsz? Akarsz-e vállalkozni később. Melyik tapasztalat a fontosabb. Multis, ahol dobálják a taskokat és csináld vagy jobban átlátni a miérteket stb.


De ez csak az én véleményem, szóval lehet ebben is hiba amire nem gondolok.

2021. ápr. 23. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!