Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Gyakornoki interjú problémák?

Gyakornoki interjú problémák?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Volt a héten egy gyakornoki interjúm.

Szerintem nem sikerült rosszul,viszont amikor legkérdezték milyen fizetésre gondoltam,picit többet mondtam,mint amit a diákszövetkezetes mondott,hogy fizet a cég.

Nem direkt,nagyon ideges voltam és véletlenül mondtam többet. Ez csak az interjú után esett le..szerintetek emiatt bukhatom az állást?

Valamint,azt mondták kérnek 1 hét türelmet a válaszadással.ilyenkor már lehet sejteni,hogy nem kapom meg az állást?

Eddig 2 helyen vpltam gyakornok és mindkét helyre aznap vagy másnap már szóltak,hogy felvettek.

21L



2021. febr. 5. 12:09
 1/5 anonim ***** válasza:
90%
Meghallgatnak mást is, aztán döntenek. Ha te vagy a jobb jelölt, akkor valószínűleg felhívnak, hogy ennyit nem tudnak adni, helyette ennyit kínálnak. Vagy még az is lehet, hogy megadják. Engem is megvárattak az egyetlen gyakornoki interjúmnál, egy hét után közölték, hogy felvettek.
2021. febr. 5. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Semmi gond.


Van bér alku, ha max 10-15%-al mondtál többet, akkor megmondják, hogy kevesebbet tudnak adni. Azt pedig vagy elfogadod, vagy nem.



Ha mondjuk bemondasz 30-50%-al többet, az már gond, de pályakezdőknél még ilyemkor is simán megkérdezik, hogy nem vállalják e kevesebbért, sokaknak fogalmuk sincs a realitástól, és elfogadják az ajánlatot.

2021. febr. 5. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
17%

#2 nem, baszki nincs béralku. Szerinted van béralku egy gyakornok esetében? lol...atyaég, feljövök gyakorira és ilyen okoskodó világtalanokat látok válaszolni.


Te jó ég..

2021. febr. 5. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

3: gyakornoknál nem klasszikus béralku van, de megmondják, hogy ennyit tudnak adni. Lehet, hogy rossz szóhasználat volt, de én ettől még nem annyi, hogy bemondott valamit, és ha a cégnek nem tetszik, akkor nem hívja, hanem felhívják, és elmondják, hogy mennyi az ami adható.


Egyébként nálunk pont ezért meg sem kérdezzük a gyakornokot, hogy mennyit akar keresni, vagy már a hirdetésben benne van, vagy kb az első 2 percben megtudja, hogy megkapja a diákszövetkezetes bért.

Ha kérdezték, akkor ott már nem bitos, hogy nincs valamennyi mozgástér.

2021. febr. 5. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Szinte majdnem mindenhol diákszövetkezeten keresztül vannak foglalkoztatva a gyakornokok. Fix bérért, minden gyakornokot ugyanannyiért foglalkoztatva amiről legtöbb esetben nem is tudnak csak a legutolsó interjún vagy szerződés kötéskor..
2021. febr. 5. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!