Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nehéz az interjú a Morgan...

Nehéz az interjú a Morgan Stanleynél? Vagy bármely big4 cégnél gyakornokként?

Figyelt kérdés

Jelenleg a Corvinuson tanulok gazdálkodás és menedzsment szakon, ez a 3.évem. Felsőfokú szakmai angol tudásom van, azonban nincs munkatapasztalatom.

Elsősorban a Morgan Stanleyhez jelentkeztem Finance intern pozícióra. Kaptam időpontot telefonos interjúra, mennyire lesz nehéz? Illetve milyen nehéz egyáltalán bekerülni a céghez? Nagy szükségem lenne egy heti 20 órás gyakornoki pozícióra.

20L



2020. szept. 15. 00:03
 1/8 anonim ***** válasza:
12%
Pályakezdőket már sehova sem keresnek. De ha 20 éves nő vagy és mondjuk dekoratív, akkor ha lefekszel 1-2 befolyásosabb emberrel és vállalsz vele egy diszkrét szeretői viszont, akkor szerintem bekerülhetsz. Amúgy esélytelen.
2020. szept. 15. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Ifj. Paprikás Csirke ***** válasza:
17%
Nehéz, ha nem vagy tisztában vele, hogy mit csinálnak a Morgan Stanley budapesti irodájában. Főleg IT meg modellezés zajlik ott, elég nehéz elképzelni, hogy egy sima pénzügyistől ne kérnének valami ilyen tudást.
2020. szept. 15. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Neheznek biztosan nehez. Inkabb azt kerdezd, hogy milyen az interju, mit kerdeznek, hogyan tudsz felkeszulni stb.
2020. szept. 15. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
84%

Első... nem tudom hol élsz.


Én a big4-okról tudok nyilatkozni, ahol 5 évet töltöttem el, 2-t az egyikben, 3-at egy másikban.

Kérdés hogy melyik területre? Például könyvvizsgálaton nagy az ember hiány, így oda nagy eséllyel pályázhatsz, ráadásul lévén, hogy gyakornoki pozira mennél, meghatározott óraszámban, több oldalról is be lennél védve.

Adón pl néhány gyakornok van csak, pályakezdőket viszont oda is várnak, csak teljes munkaidővel.


A Morganről csak másodkézből van infóm, egy volt egyetemi csoporttarsam ment oda, őt felvették, de 3 másik ismerősöm nem, pedig mind a 4-en a jobbak közül valók, ez alapján nehéznek ítélem meg, de sajnos akkor is másodkézből az infó.

2020. szept. 15. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

2:

Miért kérnének? Én anno programozóként dolgoztam ott, mellettünk volt egy pénzügyes csapat, nekik közük nem volt sem a modellezéshez, sem az IT-hez. Modellezéshez eleve inkább matematikusokat, fizikusokat keresnek, a pénzügy nem erről szól, ők mindenféle kimutatásokat csinálnak, amihez nem hardcore matek kell.

2020. szept. 15. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

4-es vagyok.


Bocsi, a lényegi dologra nem válaszoltam :D


Nem nehéz annyira a felvétel, van kis pénzügyi háttértudás, logikai tesz, meg angol, illetve megnézik milyen a kommunikációs képességed (mivel ügyfelezni fogsz pl auditon), de simán vehető az összes.

2020. szept. 15. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem olyan nagyon nehéz.
2020. szept. 15. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
91%

Az 5. válasz végre egy normális válasz.


Én nem értem mi van ezen a honlapon, talán mindenki informatikus vagy annak tanul?


Egyre-másra multis közgazdász állásokhoz illetve gazdasági egyetemi szakokhoz jönnek az IT-s válaszok.

Mintha egy közgazdásznak, pénzügyesnek a munkájának vagy a szakjának nagy része informatika lenne.


Igen, van ahol a kettő összeér, meg ahol mindkettő végzettség megfelelő.


De nagyon sok igazi pénzügyes, közgazdász pozíció van, ahol programokat felhasználói szinten kell tudni használni, de abszolút nem IT-vel foglalkoznak.


Dobálják sokan itt a különböző IT-s programrövidítéseket.

IT-s pozícióknál lehet is, de nem közgazdásznál.

2021. febr. 7. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!