Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Lehetséges külföldi fizetésből...

Lehetséges külföldi fizetésből Magyarországon élni? Ha igen, hogyan?

Figyelt kérdés

Szeretném kihasználni az olasz nyelvtudásom és szívesen elhelyezkednék egy olasz cégnél közgazdászként. Szívesen dolgoznék úgy, hogy egy olasz cég hazai képviseleténél dolgozom, és a feladatom az összeköttetés, tehát lenne munkám kint is és itthon is, de a fizetést euróban kapnám, olasz átlagkeresetnek megfelelőt, és ott is adóznám le, de Magyarországon lenne állandó lakcímem, itthon élnék meg belőle. Lehetséges ez?


Azért ezek a szempontjaim, mert az életcéljaim nem csupán az ország határain belülre terjednek, viszont magyar keresettel ez anyagilag sokkal megterhelőbb, több lemondással jár. Ez alól csak akkor vagy kivétel, ha oligarcha vagy, vagy sokkal felsőbb vezető, mint külföldön ugyanannyi pénzért alsóbb szintű. A magyar 700€ nettó átlagbér európai téren semmi vásárlóerővel nem bír, viszont egy olasz 1700-2000€ nettó átlagkereset már sokkal inkább. Az országban maradásra az bír, hogy itt szocializálódtam, itt a családom, a barátaim, és nem szeretnék földrajzilag teljesen elszakadni a gyökereimtől, és nem szeretném, ha a gyerekeim vendégként tekintenének magukra, amikor a magyart törve Magyarországra jönnek. 24F



2021. febr. 10. 19:14
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
100%
Vannak ilyen munkák, de ezekhez kapcsolati tőke is szükséges és profi nyelvtudás.
2021. febr. 10. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
100%
Ez a koronavírus alatt is gondot okozott pl. Londonban a jól kereső brókerek kitalálták, hogy a francia riviéráról vagy a spanyol tengerparton egy jachtról sokkal kellemesebb lenne home-officeolni, mint a ködös Angliából, ráadásul az élet is olcsóbb. Csakhogy a brit adószabályok szerint a brit alkalmazottsági státuszhoz az kell, hogy legalább az év egy részében (azt hiszem 6 hónap) ott dolgozzanak, magyarán mindenkinek vissza kellett takarodni a Földközi tenger partjáról, hogy ne veszítsék el az állásukat. Svájcban talán még szigorúbb a szabályozás. Ezt úgy szokták áthidalni, hogy nem alkalmazotti, hanem alvállalkozói státuszban foglalkoztatnak - akkor ott létezel és onnan számlázol olyan pénznemben és annyiért, amiben meg tudtok egyezni.
2021. febr. 11. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 A kérdező kommentje:
#10-es válaszoló: A németek nem kötik zöld kártyához, vagy más egyéb okirathoz a kinti munkavállalást?
2021. febr. 11. 01:18
 14/37 anonim ***** válasza:
32%

hallottál már az EU-ról? zöld kártya? neked van egyáltalán közgazdász végzettséged vagy csak hasra ütöttél?


vagy ezek messzi tervek és még csak középsulis vagy

2021. febr. 11. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
100%

"A németek nem kötik zöld kártyához, vagy más egyéb okirathoz a kinti munkavállalást?"


Na ez övön aluli volt. A zöld kártya az USA találmánya, nem valami nemzetközi dokumentum. :D


"vagy ezek messzi tervek és még csak középsulis vagy"

Szerintem ez a valószínűbb.

2021. febr. 11. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 A kérdező kommentje:

Hű, amindenit :D Kedves #14-es válaszoló elhozta nekünk a magyar internetező archetípusát:

- nem a kérdésre válaszol

- személyeskedik

- képest egy egyszerű kérdés alatt feszültséget generálni


Köszönöm, nem vagyok középiskolás, és az ilyen mebtalitás üldöz el itthonról. 😂

2021. febr. 11. 12:06
 17/37 anonim ***** válasza:
40%

"az ilyen mebtalitás üldöz el itthonról"


Milyen mentalitás?


Hogy merészeltük leírni, hogy valami ordas nagy tájékozatlanságra valló tárgyi tévedést írtál le?

2021. febr. 11. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 A kérdező kommentje:

Egyébiránt pedig...informálódni próbálok, ami azt jeltnti, hogy nem feltétlen vagyok otthon a kivándorlás témájában = nem tudom, hogy a zöld kártya specifikusan az Egyesüslt Államok okirata. 24 éves egyetemista vagyok és vizsgálódom, mik a lehetőségeim a külföldi elhelyezkedés terén. Legyetek szívesek leszállni a "személyeskedés vonatról", hogy a kérdező személye milyen szintű képzésben vesz részt jelenleg és térjünk vissza az eredeti ponthoz:


Németország nem köti egyéb engedélyhez az ottani munkavégzést?

2021. febr. 11. 12:16
 19/37 A kérdező kommentje:
Korrekt választ adtam remélem az ordas nagy tárgyi tévedés okára.
2021. febr. 11. 12:17
 20/37 anonim ***** válasza:
83%
2021. febr. 11. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!