Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Lehetséges külföldi fizetésből...

Lehetséges külföldi fizetésből Magyarországon élni? Ha igen, hogyan?

Figyelt kérdés

Szeretném kihasználni az olasz nyelvtudásom és szívesen elhelyezkednék egy olasz cégnél közgazdászként. Szívesen dolgoznék úgy, hogy egy olasz cég hazai képviseleténél dolgozom, és a feladatom az összeköttetés, tehát lenne munkám kint is és itthon is, de a fizetést euróban kapnám, olasz átlagkeresetnek megfelelőt, és ott is adóznám le, de Magyarországon lenne állandó lakcímem, itthon élnék meg belőle. Lehetséges ez?


Azért ezek a szempontjaim, mert az életcéljaim nem csupán az ország határain belülre terjednek, viszont magyar keresettel ez anyagilag sokkal megterhelőbb, több lemondással jár. Ez alól csak akkor vagy kivétel, ha oligarcha vagy, vagy sokkal felsőbb vezető, mint külföldön ugyanannyi pénzért alsóbb szintű. A magyar 700€ nettó átlagbér európai téren semmi vásárlóerővel nem bír, viszont egy olasz 1700-2000€ nettó átlagkereset már sokkal inkább. Az országban maradásra az bír, hogy itt szocializálódtam, itt a családom, a barátaim, és nem szeretnék földrajzilag teljesen elszakadni a gyökereimtől, és nem szeretném, ha a gyerekeim vendégként tekintenének magukra, amikor a magyart törve Magyarországra jönnek. 24F



2021. febr. 10. 19:14
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
70%

A kérdező max. általános iskolás lehet....


Vagy olyan értelmi szinvonalú.


Kizárt, hogy valaki manapság ne tudná, hogy az EU-n belül a munkavállalás semmiféle zöldkártyához v. hasonlóhoz nem köthető.

2021. febr. 11. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
70%
Bakker, milyen egyetemre jársz...???? Középiskolában is szégyen lenne, ha nem lennél tisztában az EU-val!
2021. febr. 11. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom.

Én egyébként itt az oldalon mindig megvédtem az egyetemistákat az ilyen dúvad emberekkel szemben, akik leszólták őket, mert hogy oda csupa hülye jár, és csak a szargereblyézés az igazi munka stb...


De néha tényleg vannak olyan kérdések az oldalon állítólag "egyetemistáktól" hogy azok mellett totál funkcionális analfabétának tűnnek, és a legalapvetőbb önálló tájékozódásra is képtelenek.

2021. febr. 11. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
100%

23: ha tényleg közgazdásznak tanul, akkor KIZÁRT, hogy ilyen tantárgyuk ne lett volna, már alapszakon!

Akármilyen szakirányon van, tuti, hogy van ezzel kapcsolatos tantárgy!

2021. febr. 11. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
68%
Tipikus... Mint az egyik szomszédos kérdésnél, ahol az állítólag ELTE-re járó egyetemista _itt_ a GYK-n kérdezi meg, hogy milyen ELTE-s kutatócsoport foglalkozik az Elon Musk pályázatára, mert neki tuti anyaga van, de egyedül nem tudja megírni... :)))))
2021. febr. 11. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 A kérdező kommentje:

Kedves válaszolók, a tudatlanság nem bűn, kérdezni sem az. Hogyha egy kérdés feltevését morális szarba tiprás kísér, az emberek kevésbé mernek kérdezni, ami nagyobb tudatlanságot eredményez. Mertem kérdezni egyet, köszönöm a válaszokat.


Tudom, hogy a EU egyik fő ígérete a szabad munkaerő-áramlás a tagországok között, tisztában vagyok az intézményrendszerével, a tagállamokkal, a működéssel, mindennel, mivel volt a jogi tárgyakon belül ezzel foglalkozó blokkunk. Csupán meg szerettem volna bizonyosodni arról, hogy tényleg ilyen egyszerű és jogi akadályoktól mentes német lakcím nélkül munkát végezni ott.


Ahhoz pedig nem tudok mit hozzáfűzni, hogy miután intéztem egy olyan kérést a válaszolók felé, hogy ne személyeskedjenek, a következő válasz az, hogy:

a KéRdeZő maX. ÁltaLÁnOS iSKolÁS LehET....

VagY olYaN értELmi sZíNVoNalÚ

2021. febr. 11. 15:23
 27/37 anonim ***** válasza:
51%

Aha. Most kiderül, hogy tanultad, de a szakavatott tanárok által közetített információnál hitelesebbnek tartod, ha a GYK-n kérdezősködsz anoním emberektől...


Hát engedd meg hogy :-D :-D

2021. febr. 11. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 A kérdező kommentje:
Magyarországon élő és Magyarországon dolgozó külföldi ingázásban NEM TAPASZTALT tanároktól tanultam, és hitelesebbnek tartom Németországban dolgozó, külföldi ingázásban TAPASZTALT magyar emberektől megkérdezni, akik nem egyetemes, hanem empirikus tudást birtokolnak.
2021. febr. 11. 15:44
 29/37 anonim ***** válasza:
51%

Bakker, tapasztalati tanácsok....

Amik kb. abból állnak, hogy "megoldjuk okosba" - úgy jó magyarosan...


Aztán vagy elkapnak, vagy nem....


Tényleg elképesztően naív vagy - és most már 100%-osan biztos vagyok benne, hogy egyetem közelében sem jártál!

2021. febr. 11. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 A kérdező kommentje:

Értem, köszi :D

A hosszú í-vel leírt "naív" vagy a szintén hosszú í-vel leírt "anoním" szavakból engem is meggyőztél az iskolázottságodról. Biztos unatkozol a benzinkúton ilyen rossz időben, vegyél elő egy szótárt.


(Többszöri kérésre is maradt a személyeskedés, úgy voltam vele, akkor kapsz te is tőlem.)

2021. febr. 11. 15:55
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!