Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogy lehet bírni a 24/72-es...

Hogy lehet bírni a 24/72-es munkarendet?

Figyelt kérdés
Úgy tűnik, adódna egy ilyen lehetőség, egész jó pénzért. Akik ilyen munkarendben dolgoznak egy ideje, vagy van korábbi tapasztalatuk: hogy bírjátok? Milyen tippeket tudtok adni, hogy normálisan lehessen létezni ilyen beosztás mellett?

2021. febr. 12. 08:52
 1/8 anonim ***** válasza:
82%
Simán. Ha tűzoltó vagy, akkor még másodállást is vállalsz e mellé a munkarend mellé, ha meg akarsz élni. Ha nekik megy, neked is menni fog. Egy folyamatos 3 műszak sokkal nagyobb szívás.
2021. febr. 12. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Párom sokáig dolgozott ilyen munkarendben. Náluk volt lehetőség este aludni 4-6 órát, így mikor másnap reggel hazajött nem feküdt le, csak este, így nem borította fel az alvási rutinját és ténylegesen ki tudta használni az összes szabadnapját. Annyi, hogy minden munkás estéken kevesebbet tudott aludni. Ő szerette.
2021. febr. 12. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
78%
24/48aztam nőként évekig! Lehet bírni, ha van alvásra lehetőség minimum 4-5 óra, ha nincs akkor konkrétan a 24 óra szolgála leteltekor hányingered lesz, rosszul vagy és szédülsz, ha van pihenésre lehetőség akkor lehet bírni. Én sosem ittam éjjel sem energia italt, sem kv-t mert az tönkreteszi a szívet rövid időn belül, figyelj az egészségedre majd oda, de a 72 óra (3nap) pihi azért az nem rossz! Sokkal barátibb, mint a 24/48. De én nekem melegem lett az egészből, már csak más területen dolgozom, ahol nincs éjszakázás, nem nőnek való, főleg 40től, aki csinálja nőként idősebben meg is érdemli, majd megnézheti magát majd ha egészsége megköszöni mindezt.
2021. febr. 12. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Elírtam. Nem melegem, hanem elegem lett az egészből :D
2021. febr. 12. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Esetleg néhány tippet még tudtok adni, hogyan lehet kibírni a 24 óra munkát ébren? :D a közbeiktatott alváson kívül.
2021. febr. 12. 16:41
 6/8 anonim ***** válasza:
82%
Nem kell kibírni ébren, kötelesek alvási időt biztosítani a 24-ben, azt hiszem 4 órát, de ott a net jogtár, böngészd kedvedre.
2021. febr. 12. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
87%
24 órát ébren pihenés nélkül nem lehet kibírni, nem erre van berendezkedve a szervezetünk. Ahol azt mondják nincs alvásra lehetőség azt vagy nem vállalod el, vagy megoldjátok suttyonba. Nem egy ilyen helyen is voltam, hogy az mondták nincs alvás, aztán meg volt oldva és volt alvás. A vezetőség szemet hunyt, csak mindent el kellett tüntetni, meg kiszellőztetni, hogy "ne tudjanak róla". Szóval, ha te 24 órát akarsz fentlenni, számold hozzá azt a z időt is hogy mikor kelsz és oda, vissza út mennyi idő lesz a28 óra is alvás nélkül, úgy fogod bírni, hogy le fogsz betegedni, tönkre megy idővel a szíved, az érrendszered, ezzel kell akkor számolni, ha mazoista vagy :)
2021. febr. 13. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
78%
Ja és sok kv-val, energia itallal kell hogy legyél. Volt kollégám napi 5 XL energia italt ivott. Szuszogott, gyógyszereken élt. Nem tudom mennyire éri meg, bármikor meghalhat ilyen életritmus mellett, hiába mondtuk neki, nem érdekelte, mert hogy neki kamasz gyerekei vannak és meg akar nekik mindent adni és ezért órázott, energia italozott, csak hogy 40 felett a szív bármikor beinthet neki is! Szóval ésszel! Nem egy kollégám halt meg szívinfarktusban szolgálat után vagy ép közben!
2021. febr. 13. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!