Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Azok a diplomások akik keveset...

Azok a diplomások akik keveset keresnek miért nem mennek el segédmunkásnak?

Figyelt kérdés

Gyakran hallani ilyen nevetséges 150-200 ezer forintos fizetéseket diplomásoktól.


Az ilyenek miért nem mennek el segédmunkásnak építkezésre?


Egy értelmes, jó segédmunkás napi 15 ezret simán meg tud keresni.



2021. febr. 14. 16:49
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
56%

én diplomás vagyok, garantált bérminimumot kapok (bruttó 210/nettó 104) de segédmunkásnak akkor se mennék el, ha milliós bért adnának.

nem létezik a földön az a fizetés amiért én elmennék trógerolni. mindegy mennyi az a bér, nem számít. nem kell.

2021. febr. 14. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
76%
Mert fontosabb nekik, hogy megmaradjon az egészségük, és ne legyenek hulla fáradtak a nap végére.
2021. febr. 14. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
97%

Tudod ez egy halál egyszerű dolog, de valakinek állandóan ezzel a baromsággal kell trollkodnia. Képzeld el a szak- és segédmunkások bérét egy eloszlásnak, és a diplomások bérét egy másik eloszlásnak. Vegyük ezt az ábrát: [link]

A bal oldali az első, a jobb oldali a második csoport fizetése. Csak a nagyon rosszul fizetett diplomások keresnek kevesebbet egy segédmunkásnál. És ennek a kis csoportnak is fontosabb az egészsége, a bejelentett, irodai, napi 8 órás munka, mint a 4 órás minimálbérre bejelentett, napi, hétvégi 10 órázás esőben, fagyban kereshető minimális többlet pénz.

2021. febr. 14. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
76%
mert kényelmesebb ülni egy télen fűtött, nyáron hűtött irodában, mint trógerolni, meg szívni a port, füstöt, rakodni a téglát, stb.
2021. febr. 14. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
13%
sajnos ez a valóság sok jogász kezdőmérnök stb megragad a nettó 200nál. legalább ennyit megtehetnének hogy bérkiegészítésként bedolgoznak valahova. csak egyik sem ismeri el hogy ez a szakma vége, várják a nagy százezreket
2021. febr. 14. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
74%
#5 szerinted napi 8-10 óra munka után valaki még el fog menni dolgozni segédmunkásként? :D
2021. febr. 14. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
25%

"megragad a nettó 200nál. "


Én meg nettó 140nél ragadtam meg 2 diplomával.

2021. febr. 14. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
87%
#7 milyen diplomák? Mert én gyakornokként többet keresek.
2021. febr. 14. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
47%
annyit mondok: szoc ágazat. gondolom ennyi elég is.
2021. febr. 14. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 Nemzeti konzervatív ***** válasza:
81%
Nem azért megy valaki egyetemre hogy téglát pakoljon. Az ilyen alja munkára, azok valók akik lusták voltak tanulni. Az egy másik kérdés hogy a tömeg felsőoktatás miatt már nincs akkora értéke egy diplomának mint régen.
2021. febr. 14. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!