Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Levelező képzésben mennyire...

Levelező képzésben mennyire nehéz megoldani a kötelező szakmai gyakorlatot?

Figyelt kérdés
Szeretnék levelező képzésben tanulni, nagyon nehéz megoldani a kötelező szakmai gyakorlatot? Gondolom nem szívesen alkalmazna senki 6 hétre.

2021. febr. 16. 12:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
26%
A suli megoldja, elküld téged. Legalábbis én így tudom.
2021. febr. 16. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
18%
Levelezőn még egyszerűbb is mint nappalin, hisz elvileg több a szabadidőd.
2021. febr. 16. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
84%
Nem dolgozol most? Ha köthető hozzá, el tudod fogadtatni. Én is így tettem, bár volt átfedés, de azért nem túl erős.
2021. febr. 16. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
87%
Levelezőn akkor szokott gond lenni a szakmai gyakorlat, ha alapból dolgozol valahol főállásban és az nem vág egybe a tanult szakkal. Olyankor ugyanis dolgoznod kell (már akkor, ha nem szeretnéd feladni a munkád), de közben mégis el kellene végezned a szakmai gyakorlatodat is. Ez egy nehéz helyzet. Ezt leszámítva viszont semmiféle különbség nincsen a nappalisokhoz képest. Változó, hogy hogyan működik a gyakorlati hely kiválasztása, valahol a hallgatóknak kell keresniük a helyet, míg valahol az egyetem nagyobb segítséget nyújt ehhez.
2021. febr. 16. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
86%

#2


A levelezőt általában azok csinálják, akik már dolgoznak. Szóval pont, hogy kevesebb idejük van a főállásuk mellett megcsinálni a szakmai gyakorlatot, pláne ha az nem kapcsolódik az előbbihez egyáltalán. A nappalisok, illetve első diplomások, akik még csak tanulnak, azok tipikusan a nyári szünetben végzik el a szakmai gyakorlatot.

2021. febr. 16. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
54%
semennyire
2021. febr. 16. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
96%

Egy szóval sem írta, hogy dolgozik mást, ezért írtam, amit írtam.

Amúgy nem tudom mi értelme van ezeknek a 6 hetes "gyakorlatoknak". Mire megtanulod, hogy hol a mosdó, kb vége is az egésznek. Értelmetlen. Nekünk 15 hetes kötelező gyakorlat volt és még az is édeskevés ahhoz, hogy értelmes dolgot lehessen csinálni.

2021. febr. 16. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Dolgozom, de nem azon a területen, mint amit tanulni szeretnék. A munkahelyemen valószínűleg meg tudom beszélni, hogy addig ne dolgozzak, amíg szakmai gyakorlatot teljesítek. Ezesetben nem nehéz olyan helyet találni, ahol alkalmaznak a gyakorlat idejére?
2021. febr. 16. 12:34
 9/12 anonim ***** válasza:
77%

Ha nagyon nem alakul semmi, akkor érdeklődj a tanszékeknél. Valami oktatással kapcsolatos demonstrátori munka biztosan akad ami elszámolható gyakorlatnak.

Egy cégnél betanulni és hasznos munkát végezni alsó hangon több hónapos folyamat. Ha mérnöki területről van szó, akkor az is lehet, hogy akár fél év is eltelik mire valós hozzáadott értéket tudsz felmutatni. A 6 hét alatt konkrétan semmit nem tudsz csinálni.

Vagy szerzel szakmai melót és majd elszámoljátok az ott eltöltött egyik 6 heted szakmai gyakorlatnak, vagy inkább egy tanszéken keresztül oldd meg.

2021. febr. 16. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Azt természetesen megértem, hogy 6 héttől nem lehet csodát várni. Viszont releváns diploma nélkül teljes állásra nem fognak felvenni, gyakornoki munkára pedig csak nappalisokat keresnek.
2021. febr. 16. 12:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!