Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi volt az első munkátok,mik...

Mi volt az első munkátok,mik voltak az első benyomások tapasztalatok? Mennyi idő alatt találtatok munkát? Tudtok e esetleg tanácsos adni vagy ötletet ez ügyben?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Kíváncsi lennék, hogy nektek mi volt az első munkátok és az első benyomásotokra, tapasztalataitokra.

Tudtok e esetleg tanácsos adni vagy ötletet?


Most fogok érettségizni van már egy szakmám (cukrász), de ebben a szakmában nem szeretnék dolgozni nagyon meg utáltatták velem pedig nagyon szerettem. Nyár végéig szeretnék mindenképpen munkát találni és a saját lábamra állni, diákmunkán vagyok szóval van egy kis keresetem nem nagy összegről van szó, de ahol vagyok oda nem mehetek dolgozni sajnos.


2021. febr. 16. 17:12
 1/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm előre a válaszokat! 😊
2021. febr. 16. 17:13
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Az első igazi munkámat imádtam, minden percét. Gyerekkorom óta arról álmodtam, hogy abban a munkakörben dolgozzak. Aztán amikor hónapokig nem kaptunk fizetést (amúgy 110 nettót kerestem 2010ben), akkor otthagytam az egészet a pitsába, és elmentem multis droidnak.
2021. febr. 16. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
áru összekészítés.. 12 órákat dolgoztam 6 órás bejelentéssel, és a túlórák helyett szabadnapok jártak. Tele is lett a tököm velük, bár 9 hónapig vergődtem náluk.
2021. febr. 16. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Gyorsétterem volt az első munkám.


Nekem személyszerint rossz tapasztalat volt, de nem azért, mert rossz hely (legalábbis ahol dolgoztam). Egyszerűen nem nekem való munka volt, ott pörögni kell, állandó csapatmunkában folyton tájékoztatni egymást a munkastádiumról, nem állhatsz le. Én viszont, mint később kiderült (s melyet alátámasztott a gyerekkorom, de sajnos figyelmen kívűl lett hagyva), művész hajlamú, lassabb, érzékenyebb, részletekre nagyon ügyelő ember vagyok, aki csak abban lát örömet, ha a munkáját láthatja kivirágozni.


Azt tudom tanácsolni, hogy addig nem tudod mit szeretsz csinálni és mit nem, amíg ki nem próbálod, szóval akár a cukrász is bejöhet. Sajnos itthon Magyarországon nincs annak divatja/anyagi háttere, hogy a fiatalokat hagyják kibontakozni. Elvégeztetnek velük egy-két iskolát és boldogulj, ha tudsz, ami egy nagy hit-or-miss.

Dániában például az a divat, hogy a fiatalok, miután elvégezték a középiskolát, kapnak egy-két "önfelfedezés" évet maguknak, szülők által támogatva. Ez alatt az idő alatt utazhatnak, perspektívát szerezhetnek, kipróbálhatják magukat akárhol és eldöntik, hogy mi az ami nekik csúszik.

2021. febr. 16. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Egy drogériában dolgoztam eladóként. Nem volt rossz, de tudtam, hogy nem akarom sokáig csinálni. Következő évben továbbtanultam nyelv szakon. Az első diplomás munkám egy külföldi cégnél volt, tolmács és ügyintéző voltam. A munka jó volt, a fizetés is, a főnök nehéz eset.
2021. febr. 16. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Egy gyárban dolgoztam. Úgy mentem oda, hogy nincs bérigényem, mivel még egyetemista voltam és csak a tudás miatt akartam dolgozni. Az első nap odaraktak elém egy 30.000 Ft-ról szóló papírt, aminek nagyon megörültem, mert nem számítottam rá, hogy fizetést is kapok. Hajtottam is napi 9 órát 1 hónapon keresztül.

A hónap végén kiderült, hogy azért 30.000 Ft-ról szólt a papír, mert akkoriban ezen értékhatár alatt még nem volt bejelentési kötelezettsége a cégnek. A főnököm az orrom előtt tépte szét a papírt és közölte, hogy nem fizet nekem, elvégre még nekem kellene fizetnem az ő részükre, hogy tanítottak engem.


A tanulság: amíg zöldfülű vagy, addig mindenképpen ki fognak használni. Ezért kell a lehető leggyorsabban olyan profinak lenned a szakmádban, amennyire csak lehetséges. Állj be tanoncnak a legjobbak mellé!

2021. febr. 17. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Hat az egyetem utan egy rokon benyomott egy onkormanyzati ceghez. Nem volt rossz hely, nagyon kedvesek voltak a kollegak, de iszonyat otvar volt a fizu, egy ev utan valtottam haromszor annyiert.
2021. febr. 17. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!