Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A cégek miért óckodnak a home...

A cégek miért óckodnak a home office-tól?

Figyelt kérdés

Nem az a vágyam, hogy 100% home office-lehetőség maradjon a COVID után is. Viszont azt nem értem, hogy a legtöbb cég miért fog visszaállni a 100% bentlétre vagy esetleg nagy kegyesen adnak heti 1 nap HO-t.


Igazából rettentő sok időt meg lehet spórolni, nincs az amúgy nagyon kellemetlen tömegközlekedés, 1-2 órával több alvás, több sport, több idő mindenre.


A home office működni tud, a munkavállalók ténylegesen dolgoznak. Sőt, egyébként otthon, a csendben sokan jobban tudunk koncentrálni, mint az open office zajában, nyüzsgésben, járkálásban.


Ha én munkaadó lennék, heti 1 vagy 2 nap irodai jelenlétet követelnék meg (a COVID után). Nem tudom, melyik a jobb, mindenkinek fix 2 nap és akkor együtt a csapat vagy váltott és akkor kisebb irodát kell bérelni.


Namost ehhez képest minden munkaadótól azt hallom, hogy messiásként várják, hogy ismét minden nap, vagy legalábbis heti 4 nap be kelljen járni. (Ezeknél most önkéntes a bejárás vagy felesben kötelező bemenni, váltva.)



2021. febr. 24. 06:43
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

10


Na ezért jó, ha a COVID alatt is engedik a bejárást és a COVID után se a 100% home office a vágyam, ahogy másnak sem, SZERINTEM.



Nekem amúgy a heti 5 nap közel 11 óra emberek között lét sok (munkaidő, ebédidő, tömegközlekedés), emiatt kifáradok, a szabadidőmet töltöm kevésbé aktívan, zömében otthon. Heti 1 vagy 2 nap viszont szívesen vagyok irodában..



Nekem a napi 1,5 órával több alvás és az elegendő sport is kell, amit hátráltat, ha heti 5 nap kell irodából csinálni azt, amit otthonról is megcsinálok

2021. febr. 24. 10:41
 12/16 anonim ***** válasza:
75%

Nem mindenkire igaz, de rám igen:

Egy bolt honlapjáért felelek. Nem programozó vagyok, hanem a fent lévő tartalmat kezelem.

Tavaly tavasszal elkezdem otthon dolgozni. A teljesítményem a harmadára-felére esett vissza. Otthon vagyok, nem a munkahelyemen. sokkal lazább voltam, mint bent. Pedig ott sem állok szoros ellenőrzés alatt.

Ez volt esetemben az egyik ok. A másik meg, ha valami kreatív feladat adódott, a közvetlen kapcsolat gördülékenyebb, mint az állományt folyton küldözgetni. Főnök ránézett a monitorra, nem jó, csináld ezt, s már száguldott is tovább.

Ha jött áru, a csomaglistát át tudják küldeni, de sokszor kézbe kell venni. Itthon erre nincs mód.

Szomszédom meg IT szakember, és soha nem járt be.

2021. febr. 24. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Mondjuk eléggé eltértünk az eredeti, "a cégek miért vannak ellene a home office-nak" témától. Én is.
2021. febr. 24. 11:58
 14/16 anonim ***** válasza:
55%

Nem tértünk el, mert a kifejtésben azt írtad, hogy mennyivel jobban dolgozik mindenki otthon.

Rád ez lehet pont igaz, de azért ellenkeztünk többen, mert nem mindenkire igaz. :)


És egyébként ez összefügg a cégek ellenérzéseivel is, nem lehet pipálgatni, hogy te hazamehetsz, te meg nem, egységes szabályok kellenek.

Egyébként gyanítom, a vírus után sok helyen nagyobb arányban marad majd home office lehetőség, mert igen, most láttuk, hogy működik.


De vannak olyanok is, pl nálunk, hogy hiába mondja a cég, hogy ügyik voltunk, maradhat a home office, ha a csoportvezető/közvetlen főnök közli, hogy márpedig húzzon be mindenki, elég volt a láblógázásból. Szóval nem mindig a cégkultúrán múlik, hanem adott embereken.

2021. febr. 24. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Nem azt írtam, hogy mennyivel jobban dolgozik MINDENKI otthonról...



Amúgy heti 2 nap kötelező bent, többi aki akar bent, aki akar, otthonról = egységes szabályozás.

2021. febr. 24. 15:39
 16/16 anonim ***** válasza:
64%

Sajnos nálunk nem megoldható az egyszer itt, egyszer ott. Most itthon vagyunk majdnem egy éve, mindenki hozta a számítógépét meg a monitorát, de ez a felállás egyáltalán nem mobil. Én laptopról nem szeretnék dolgozni sehol, nekem kell a két monitor.

Én a magam részéről nem akarok visszamenni egyáltalán, ezt nem is részletezem.

Hogy a munkáltatóm miért ragaszkodik az irodához, az rejtély. Az egész épület egy totális pénznyelő, bővítésre is szorulna, ehelyett eladhatná és vehetne egy kisebbet, vagy bérelhetne egy sokkal magasabb szinvonalút. Persze minden másban spóroljunk... Van egyébként ügyfelünk, aki tavaly év végén felszámolta teljesen az irodát, és innentől csak távmunka van.

Ez valami beépült munkáltatói merevség lehet. Pl az előző munkahelyemen a főnök ránk szólt, ha beszélgettünk, ha a dohányosok túl sokszor mentek le cigizni, stb, akkor is ha amúgy elvégeztük a munkánkat. Egy ilyen embert nyilván kegyetlenül frusztrál, ha nem liheghet az ember nyakába, és nem tudja ellenőrizni, hogy napi 8 órát dolgozott-e ténylegesen, vagy csak 7 óra 50 percet.

2021. febr. 24. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!