Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Gyakornok nem diákszövetkezete...

Gyakornok nem diákszövetkezeten keresztül?

Figyelt kérdés

Felvettek egy céghez heti 20 órába és utólag derült ki,hogy nem diákszövetkezeten keresztül,hanem a cég a saját ajánlatával. Aktív ,nappali egyetemista vagyok.

Eddig csak diákszövetkezeten keresztül voltam.

120bruttót ajánlottak,tehát itt nem órabér van mint eddig(eddig máshol 1200-1300br órabérem volt diákszövetkezeten keresztül).

Most ez így diákszövetkezet nélkül tényleg tényleg kb 78 ezer havonta?? (Kiszámoltam)

Soha az életben nem kerestem ilyen keveset.

Bár a cég elkérte az adataimat,hogy nappalis vagyok.

Most ilyenkor tényleg így adózok ebből a kis pénzből is? Mert akkor ez így nagyon nem éri meg....utolsó éves vagyok és most fogok akkor a legkevesebbet keresni...

Valamit rosszul számoltam?

24L



2021. febr. 25. 08:10
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Mindegy ,köszi a válaszokat!

Diploma után valószínűleg váltani fogok,addig jó lesz + a szakmai gyakorlatra (mert azt is leigazolnák),utána pedig váltok.

2021. febr. 25. 10:07
 12/18 A kérdező kommentje:
Szakmai gyakorlatra minimálbért fizetnének.
2021. febr. 25. 10:08
 13/18 anonim ***** válasza:
95%

Mi az, hogy szakmai gyakra minimálbért fizetnének?

Nálunk nem volt különválasztva ez, de sztem sehol nincs. Ha köthető a szakhoz a tanulmány, akkor írnak egy papírt és ennyi, de nem csinálnál mást.

2021. febr. 25. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Nem tudom,azt mondták szakmai gyakra minimálbért fizetnek.
2021. febr. 25. 10:14
 15/18 anonim ***** válasza:
95%
Igazából szakmai gyakran tényleg minimálbért szoktak fizetni a cégek, semmi rendkívüli nincs ebben sajnos, pláne most, nekem ősszel hatalmas szívás volt az egész.
2021. febr. 25. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

Értem:( hát ez van...

Csodálkozunk,hogy mindenki elmegy diploma után...

2021. febr. 25. 10:42
 17/18 anonim ***** válasza:
50%
Csak hogy tudd, a diákszövetkezet se ingyen dolgozik. Tehát a cég kifizeti nekik a bérdet, plusz van egy díj, amit a kiközvetítésért kérnek. Lehet hogy te jobban jársz, de többe kerülhetsz nekik.
2021. febr. 25. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
1-1 gyakornok miatt nem fognak leszerződni egy diákszövetkezettel. Valóban olcsóbb lenne nekik is, de úgy vannak vele, hogy nem éri meg azt a ráfordított plusz időt. Így meg kvázi "ingyen" van, hogy neked is ugyanúgy bérszámfejtenek, mint a többi dolgozónak.
2021. febr. 25. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!