Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A kamionosok miért keresnek...

A kamionosok miért keresnek annyira jól, mikor nekik van a legegyszerűbb munkájuk?

Figyelt kérdés
Menj el A-ből B-re az autópályán 90-el. Még rakodni sem kell, mert a targonca leveszi az árút meg felrakja. Csak le kell spaniferezni. Nettó 800 ezret, 1milliót meg lazán megkeresnek.
2021. febr. 25. 12:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
96%

Mert nagyon nagy a kereslet olyan emberre aki hajlandó több napot/ hetet külföldön tölteni, távol a családjától, de limitált a kínálat.


Magyarul: krvasokat kell szállítani de kevés a kamionsofőr.

2021. febr. 25. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
97%

Van kamionos ismerosom, a gyereket kb az anyja neveli egyedul mert o mindig uton van. Olyan hetek vannak hogy 4-5 napokig haza se megy...

Azert keresnek jol mert eleg nagy aldozattal jar a kamionozas

2021. febr. 25. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
96%
ha leontod órabérre már nem is lesz ám az olyan sok
2021. febr. 25. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
92%
Mert ha olyan könnyű, valamiért mégis nehéz rá embert találni, kevesen vállalják el, pláne úgy hogy ezt csinálják folyamatosan évtizedekig és lehessen rájuk a szakmában tartósan számítani. Az okokat leírták az előző válaszolók.
2021. febr. 25. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
72%

Például ezért. Meghalt a vétlen kamionsofőr. Úgy tudom, kb 20 éve fuvarozott balesetmentesen.

https://www.youtube.com/watch?v=xZMxxz6PwNg

2021. febr. 25. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
84%
Csak leírva sok, órabérben nem. Egy munkanap kb. 13-15 óra, átlag 300-350 havonta. Ha visszaosztod teljes munkaidőre (170 órára), kijön kb. 400 ezer. Időben olyan, mintha 2 munkahelyed lenne.
2021. febr. 25. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
73%
Nem tudom, nekem annyira nem vonzó, hogy zacskóba kell csinálnom a dolgomat illetve messze vagyok a családomtól, és az illegális bevándorlók állandóan felkapaszkodnak a kamionra.
2021. febr. 25. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Az okokat leírták előttem, de én azzal is vitatkoznék hogy könnyű.

Csak egyre kérlek, gyere el velem egy útra 4-5 nap és csak ülj a jobb 1-ben napi 9-10 órát. Nem kell semmit csinálnod. Több barátom egy ilyen túra után azt mondta hogy soha többet, kockásra ülte a fenekét.

Ez mellett egy halom szabályra oda kell figyelned, a bünti 15 eur-tól több ezerig terjed. Nálunk 3200 eur volt a csúcs egy tachográfplomba hiánya miatt, természetesen ezt a cég állta. Előtte volt kuplungozva a paripa.

Napi kétszer 4,5 órát vezethetsz 45 perc kötelező megszakítással, és utána 11 óra pihenöt kell tartanod, a napi 9 órát heti kétszer kitolhatod 10 órára de a 4,5 óra utánni 45 perc akkor is játszik, és a 11 órás pihenőt háromszor csökkentheted 9 órára de azt a hétvégi pihenőnél vissza kell pótolnod. Minden 6. nap után 45 óra pihenőt kell tartanod amit egyik hétvégén csökkenthetsz 24 órára de a következö 45 óráshoz hozzá kell pótolnod, ezt most a covid idején megváltoztatták egy kicsit, elnézőbb a rendszer csak legyen aki szállít.

Ha ezen kiigazodsz akkor máris érted a kamionosokra háruló odafigyelés negyedét.

Ezeket a szabályokat vedd úgy hogy a hétvégi pihenő után mikor a tachográfkártyát visszateszed és elnyomsz egy igent-nem helyett ami a régi siemens tachónál nem volt egyértelmű akkor 240.000-ft bírságra számíthatsz a magyar hatóságtól ha kiderül. Nálunk hárman buktak meg ezzel pedig volt oktatás.

Az árut felrakja a targoncás, de onnantól te felelsz érte és ha 90-nél leesik a forgalomba egy tonna áru akkor nem mutogathatsz a főnöködre hogy jajj ezt nem emlékszem hogy mondtad. Ez teljesen a te felelősséged és a te lelkiismeretedet nyomja ha megölsz valakit.

Ha az áru megsérül van biztosítás de 10% önrész az a tiéd ha bactál megkötni a motyót, bár cége válogatja hogy átterhelik-e.

A kamion 90.000 eur átlagosan, a pót 22.000 eur kb. ha szándékosan vagy nemtörődömségből összetöröd ott is rádverhetik a 10-20% önrészt ha tudják bizonyítani a szándékosságot.

Az emberi tényezőket meg már leírták előttem, napokig távol vagy, bármikor ácsorgásra kényszeríthetnek egy hülye jogszabállyal (karácsony dover covid pl. vagy most a cseh-német határ), magadra vagy utalva a problámáiddal többnyire, valamennyire illik tudni legalább egy nyelvet, le kell vizsgáznod az adott kategóriákról, 5 évente orvosi, hivatásos jogsi lejár, 5 évente újra kell vizsgáznod gki-ból, felnő nélküled a család, nem tuti hogy ott tudsz lenni a fiad ballagásán, szülinap, karácsony szintén zenész.

Ezeket vesd össze az általad említett keresettel ami szerintem csak 500-800 ezer közé tehető összeg és jobb ha ezt tartod mérvadónak. Ne gyere a külföldi keresetekkel mert ott neked a bruttót fogják mondani, 2500 eur körül keresnek kint, ez pont 100 ezerrel huf-al több mint amit itt elérhetsz de azt el is utazod, és 4 hetezhetsz hozzá.

2021. febr. 25. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Minden munka bére a kereslet-kínálattól függ. Egy jó képességű mérnök azért keres jól, mert azt a munkát kevesen képesek elvégezni, mégis ehhez képest nagy rá a kereslet. A kamionsofőr meg azért keres relatív jól, mert relatív kevesen vállaljak, hogy állandóan távol legyenek.


Emellett annyira nem egybites munka, mivel nagy vele a felelősség, hiszen egy hatalmas jármű sokkal nagyobb veszélyt jelenthet, mint egy személyautó.

2021. febr. 25. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem hiszem hogy rohadt könnyű lenne napi 10-12 órát úton lenni. Ez folyamatos koncentrációt igényel, bármikor bekövetkezhet a baj, főleg egy ekkora járművel, ami iszonyatos "pusztítást" képes okozni.

Csomó jogszabály, az embernek nincs egy fix pont az életében kvázi soha sincs otthon.

Mondhatni cigány élet ez, állandóan úton lenni, mindenféle kényellmet nélkülözni kell sokszor.


Ha belegondolok, hogy pl. az M1-es autópályán sokszor még utasként utazni is milyen frusztráló, annyi az idióta az utakon, akkor soha semmennyi pénzért nem lennék kamionos.

Ez amúgy is szerintem max addig "buli" meló, amíg fiatal az ember és nincs családja, nem kötődik igazán sehova.


És csak látszólag fizet jól.

2021. febr. 25. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!