Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan tudnám a legegyszerűbbe...

Hogyan tudnám a legegyszerűbben kirugatni magam a munkahelyemről?

Figyelt kérdés

Történet röviden: külföldön vagyok egyetemista, az ösztöndíj feltétele, hogy 3 hónapot dolgozzak teljes munkaidőben ebben az országban. A napokban tudtam meg viszont, hogy az is feltétel, hogy én nem mondhatok fel, mert akkor se kapom meg az ösztöndíjamat. A kérdés, hogy meg lehet-e ilyet beszélni a munkaadóval, hogy legyen szíves kirúgni az iskola miatt vagy valamit csinálnom kell, hogy tegyen ki?

Sajnos amit az iskola melletti munkákkal tudnék keresni abból nem tudnám eltartani magam plusz tandíjat fizetni, így mindenképp szükségem van az ösztöndíjra.

Úgy terveztem, hogy betartom majd a 2 hét felmondási időt, de a rendszer ezt nem teszi lehetővé. Ötletek, hogy mi lenne a lehető "legemberibb" kirugatas részemről?


2018. aug. 8. 19:54
 1/4 anonim ***** válasza:
56%

Nem mondasz fel, viszont nem is mesz be dolgozni.


Igazolatlan. Bar ez sem jogszeru.

2018. aug. 9. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Fish1 ***** válasza:
75%
Szerintem az, hogy nem mondhatsz fel, nem úgy értendő, hogy rúgasd ki magad, ennek semmi értelme nincs. Nekem inkább az jön le , hogy idő előtt ne mondj fel, vagy hogy a felmondás közös megegyezéssel történjen. Annak mi értelme lenne, ha arra biztatnának, hogy csinálj valami negatív dolgot, hogy kidobjanak?
2018. aug. 9. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Fateroméknál kidőltek a gépek mellől az emberek satu részeg volt a gyártósor, valaki vitt pancsolt piát és alkoholmérgezést kapott 27 ember.

Apámnak nagy a toleranciája ilyen téren, 14 éves korától alkoholista, tudja metanolra sok etanolt kell inni a megmaradás érdekében és ennek érdekében előre rágyúr.


Ez volt aug. 1-én, kihirdették, hogy következő héttől szondáztatnak és 4 lebukás után nem csak hazaküldenek, de ki is rúgnak.

A héten 3-or küldték haza fatert, ma van a hét negyedik napja, tegnap este 12-ig tolta a piát reggel 10-től 2 óra megszakítással, mikor délben bezárt a kocsma. Szerinte reggel 6-ra az már kiürül belőle, muterom meg fél, hogy kib444szák a barmot!

2018. aug. 9. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Fish1: a kirúgás itt úgy értendő, hogy azt akarják, hogy én iskola mellett folytassam a munkát legalább részmunkaidőben (ami emellett az iskola mellett egyébként lehetetlen), hogy nekik kevesebb összegű ösztöndíjat kelljen adni. De ha nem én mondok fel, hanem kitesznek, akkor ugye nem saját akaratomból mentem el a munkahelyről és akkor fizetnek. Szerencsém volt, hogy az ügyintező ezt elmondta, nem lett volna kötelessége.
2018. aug. 9. 06:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!