Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nem féltek, hogy a sok most...

Nem féltek, hogy a sok most kikerült diplomás elveszi a legegyszerűbb munkát is?

Figyelt kérdés
Egyszerű alatt az olyan szellemi és fizikait értem, amihez nem kell szakképzettség. Pl ügyfélszolgálat,adminisztrálni stb.
2020. ápr. 9. 13:14
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
88%
Ezeket eddig is "elvehették" volna, diploma nélkül is.
2020. ápr. 9. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Igen, de most munkavállalóból lett több. Eddig nem így volt. Most sokan kikerülnek és mégtöbb lesz.
2020. ápr. 9. 13:22
 3/16 anonim ***** válasza:
85%
Akkor úgy érted, hogy az idén kikerülők? Egy kicsit többen lesznek, mint egy eddigi rendes évben, mivel nem kell nyelvvizsga, de azért e legtöbb ebből évek óta bennragadt diploma. Ők ha eddig nem találtak munkát, akkor nem a diploma miatt fognak hirtelen.
2020. ápr. 9. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
82%

Nem, nem valoszinu.

Ezek az emberek egy felig kepzeletbeli diplomaval rendelkeztek, a tudasuk megvolt, csak papir nem. Es nyelvtudas sem.

Aki tudott (mert hasznosithato, valos tudasa volt), az eddig is elhelyezkedett.

Aki nem tudott eddig, annak pont ugyannyi tudasa, pont ugyanannyi tudasa leszc amivel eddig sem vettek fel.

2020. ápr. 9. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
81%
Nem kerültek ki. Ők már eleve kint voltak. Szerinted, akinek eddig nem volt diplomája a nyelvvizsga miatt, az eddig nem is dolgozott sehol?
2020. ápr. 9. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
43%
na meg amúgy ha egy átlagos céget nézünk, ahol idáig egy általános ügyfélszolgálatos pozíciót betöltött egy középfokú végzettséggel rendelkező teljeskörűen, mért gondolná azt, hogy egy diplomásra kéne cserélni, esetlegesen többet fizetni neki ugyanazért a munkáért...
2020. ápr. 9. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
52%
diplomás emberek fel se kelnek nettó 300e alatt..
2020. ápr. 9. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
65%
😊nem nem fogja elvenni a diploma szted mit er szimplan? Ha van a cegnek egy bevalt adminja titkarnoje ugyintezoje stb szakmailag mar ki van kepezve miert cserelne le egy bufe szakos diplomasra? A diploma onmagaban nem sokat er a versenyszferaba sokkal tobb kell ehhez. Ez csak a kozszferas cegeknel bevett dolog h a dipis tobbet tud. Ja foleg ha semmire nem tudja hasznalni. Tudas tapasztalat evek ja es nyelv nyelvek ez az ami utni fog tovabbra is. Akinek meg ertelmes szakmat adott a kezebe a diploma nem fog beallni adminnak vagy barmilyen irodai aktakukacnak mert a szakmajaba szeretne maradni.Azoknak a valsag alatt is volt munkajuk.
2020. ápr. 9. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
75%

én kerestem állást az éven diplomával, nulla gyakorlattal és képzeld, szóba sem álltak velem okj-s végzettséget igénylő melónál. Pedig elmondtam világosan, érthetően, hogy nem tervezek olyan szinten dolgozni, mint ami elvárható a végzettségemmel kapcsolatban, pontosan megfelel az, amire jelentkeztem. Meghallgattak, nem hittek nekem és nem hívtak vissza. Pedig szerettem volna ott is és ott is dolgozni, de ha nem, hát nem. Egy frankó munkerőtöl estek el. Erre felvettek egy végzettségemhez közeli melóhelyre, amit még nem érzek magaménak.


Hogy mi lesz most? Aki esetleg nem a végzettségének megfelelő helyen, pl. gazdasági vonalon végzett, most könyvelősködött, pénzügy-számvitel stb., szerzett jó gyakorlatot, most jelentkezni fog a diplomájával magasabb beosztásba. Ennyi és nem több. Vagy marad a helyén, mert már 10 éve végzett, egy csomót kellene rátanulnia, őt is megüti a "nem akarom itt hagyni a kollégáimat" szindróma, közben meg ha átgondolja, hogy pl. 10 év alatt mennyi kollégája hagyta ott, azt is megbánja, hogy betette a lábát a céghez. (magyarul, komfortzónájában marad.)

2020. ápr. 9. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
44%

Összességében nem attól kell tartani, hogy elvszik e vagy sem, hanem hogy jóval több lesz a munkavállaló mint ezelőtt, akikből lehet válogatni visszanyíló pozíciókra.

Ez bérlicithez vezet, ami eddig felfelé ment, most majd egymás alá licitálva lehet majd elhelyezkedni az iylen munkakörökben mert lesz miből válogatni.

2020. ápr. 10. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!