Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Érdemes Budapestről vidéki...

Érdemes Budapestről vidéki nagyvárosba költözni?

Figyelt kérdés
Pl, Győr, Szeged, Sopron, Zalaegerszeg, Pécs és hasonlók

2021. febr. 27. 13:24
 1/4 anonim ***** válasza:
24%
Ezek nem "vidék", hanem megyei jogú városok...
2021. febr. 27. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
91%

Nem tudnék olyan okot mondani, ami miatt megérné. Ha arra gondolsz, hogy milyen jó, harmadáron kapok lakást, én leszek a falu királya, akkor gondold át, hogy vajon miért ilyen olcsó? Én is töltöttem pár évet életvitelszerűen 3 vadnyugati részen is (2 munkahelyi áthelyezés miatt, 1 kalandvágyból), hát nincs az az isten, hogy még egyszer bevállaljam.


Sopron anyagi szempontból nézve még akár jó is lehet, ha tudsz németül legalább erős B1-es szinten és van egy keresett szakmád. Persze azt érdemes róla tudni, hogy leginkább egy zsúfolt falu benyomását kelti, ahol még a garázsokban is tirpák meg szabolcsi vendégmunkások fekszenek a reggelt várva, amikor indulhatnak Burgenlandba kapálni. Esténként visszatérve végigokádják a falut. Parkolóhelyet és normális lakást nem lehet találni, vannak a 200 éves romok, amilyenhez hasonlóakat még a Bérkocsis utcában vagy a csepeli cigánysoron sem látni, vagy vannak a csókos kártyavárak. Utóbbiaknál ha nem dől össze amíg kijön a banki értékbecslő kimondani az áment, akkor már összeteheti a két kezét aki tele akarja szülni. Közlekedés kaotikus, a bekábszerezett cigók bömböltetik a 15 éves Mercédeszt a főúton, amit a burgenlandi kapálásból vettek, 10-20 ezer ingázó lepi el minden áldott nap az utakat.


Győr talán élhetőnek mondható, legalábbis ha már vidék akkor ennél jobb tippem nincs. Van némi lakásválaszték is. Nagy része paneldzsumbuj, Adyváros bizonyos része, Marcalváros I. (régi Kun Béla lakcsi) egy része, Sziget, Újváros kerülendő ha élve haza akarsz élni. De vannak barátságos, parkos kis részek is ahol 3-4 emeletes társasházak vannak. Persze Győrben is elkezdték beépíteni a Vállalkozó Urak amit lehet, pl Révfalu is kezd inkább egy lakótelepre hasonlítani. Munka van, átlagszar fizetésért.


Szombathely ugyanolyan, mint Ózd vagy Kazincbarcika, csak kevesebb kátrány lakik a faluban. Szocreál panelek, vagy 2000 utáni kártyavárak alkotják a lakásválaszték zömét. Egyes lakótelepeken (pl Minerva) népsport a szüljük tele a 40 nm-t és vakkantassuk a hülyegyerekekre a kutyát. Különösen a faluszéli telepeken jellemző, hogy egymás seggében lógnak (Olad, Minerva, stb), gyakorlatilag az "idegenek" minden lépésről tudnak, minden gyanús ami mozog. Parkolóhely nuku, utak, közvilágítás elvétve. KRESZ ismeretlen fogalom, napi szinten gázolások a zebrán, stop táblára, körforgalomra úgy néznek, mint a birkák. Talán ez a legsötétebb és legelmaradottabb a vadnyugati részek között.

2021. febr. 27. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
85%

En Pécsen, Győrben és Budapestem is laktam. Jelenleg külföldön élek, de Győrbe azóta is visszavagyom. Pecs szörnyű szerintem, egyáltalán nem ereztem ott jol magam a 2 ev alatt, se biztonsagban, pedig nem a legrosszabb részén laktam.. Győrben Marcalvarosban es a Belvarosban is eltem, mindketto nagyon jó volt, imadom azt a várost. Pesten laktam Csepelen es az 5. kerületben. Különösen rossz egyik sem volt, egyszeruen a főváros túl nagy szamomra, es tul sok minden. Kosz, rosszarcu emberek stb. Persze munkahely az jo volt, meg a lehetosegek mindenre.

De ha hazakoltozom en mindenképp Győr környékére fogok menni.

2021. febr. 27. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
85%

Hát én jelenleg Pécsett élek, nem itt születtem, "betelepülő" vagyok a munkám miatt, egy másik megyeszékhelyről jöttem ide.

Én azt látom, hogy nem rózsás a helyzet: IT szektorban van munka itt is, ami talán jól fizet, de amúgy erősen keresgélni kell, mert csak a minimálbéres melóhelyekre várnak embereket, hiába van akár diplomád is.

Az albérlet árak az egekben, nem igazán hatotta meg a lakás-tulajdonosokat a COVID járvány, mindenki a külföldi egyetemistáknak akarja kiadni a kecóját, az árak is ennek megfelelőek.

A város szép, vannak nagyon jó helyek és tény, hogy sok a fiatal (főleg amikor nincs járvány), de szerintem Pécs pont az a város, amit egyetemistaként élvezni tud az ember, aztán el innen.

2021. febr. 27. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!