Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Budapestről menni vidékre...

Budapestről menni vidékre dolgozni?

Figyelt kérdés

Sajátos, mert fővárosi vagyok és a végzettségeimnek/folyamatban levő tanulmányaimnak megfelelő munka pont vidéken van... Rengeteg állás, köztük a még szakmai tapasztalattal nem rendelkezdők által is pályázhatóak Székesfehérváron, Oroszlányban, Baján, stb vannak meghirdetve.


Úgysem szeretek Budapesten lakni, és úgyis szívesen kilépnék a komfortzónámból.

Ha a lakásomat Budapesten kiadnám és vidéken bérelnék, akár csak egy szobát, talán pénzügyileg is jól jönnék ki...

Ha az állás megvan, talán munkásszállón is ki lehet bekkelni egy-két hónapot.


Szerintetek pályázzam meg a vidéki állásokat?


Jelenleg szakmán kívül dolgozom, irodai és irodai lenne a pályázandó is.


2018. jan. 8. 17:30
 1/7 anonim ***** válasza:

Székesfehérvárt javasolnám, 2 okból is:

1.- mert relatívan közel van - kezdeti (próbaidős )szakaszban akár még napi ingázással is megoldható.

2.- ha mégis kiadnád a lakásodat, akkor azért néha nem árt ránézni, s könnyen előfordulhat, hogy valami miatt a bérlőnek is szüksége lehet rád - így hamar elő tudnál kerülni.

2018. jan. 8. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Jelenleg ott láttam állást.

Még szombatonként tanulok, ezért is lenne jó, és közel lakom egy olyan vasútállomáshoz, ahonnan mennek arrafelé vonatok - már ha nincs vágányzár, de a Déli sincs vészesen messze.

Autó is van - bár nem mindig én használom -, ha dugó van, nem szívesen.



Például Esztergomban, Dorogon is láttam már álláshirdetést ezekkel a végzettségekkel. Nem szakma, nem is diplomás szimplán, hanem vegyes, nem akarom kiírni ide. :)



Amúgy egy napot se dolgoztam benne, de jogilag (életkor és ledolgozott napok száma) már nem vagyok pályakezdő, ha minden igaz.

2018. jan. 8. 18:53
 3/7 anonim ***** válasza:
Milyen végzettség? Mérnök vagy?
2018. jan. 8. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Igen! Vidéken sokkal jobb élni, tisztább, élhetőbb, mint a főváros. Én sajnos pont fordított helyzetben vagyok, de ha vidéken kapnék egy jó vagy egy annyira nem rossz ajánlatot, gondolkodás nélkül mennék, de pár évnél tovább nem maradnék Bp.en.
2018. jan. 9. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Élhetetlen egy város Budapest.

Bár aki szeret lakásban élni, bírja a kevés zöldet, bírja a tömeget és elviseli a zajt, annak jó. Ebből kb egyik se igaz rám.


Van tippem, mit tanuljon, aki vidéki állást akar. :P ....

2018. jan. 9. 20:13
 6/7 anonim válasza:
100%

Megéri! Én vidéki vagyok és sokkal de sokkal nyugodtabb az élet mint a fővárosban nincs tele kéregetőkkel... stb.

Én pl. Szeretek feljárni budapestre mivel egy vidékinek tetszhett budapest. Szerintem vágj bele sok sikert!

2018. jan. 9. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Mit tanuljon?

Mi a szakmad?

2018. jan. 11. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!