Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ebbe az országba miért nem...

Ebbe az országba miért nem tudnak segíteni a milliárdosok azokon akiknek nincs pénzük és még munkanélküliek is?

Figyelt kérdés
Egyre kevesebb cég van mert az embereknek nincs pénzük céget alapítani és mivel kevés cég van kevés munka is van. Sokan vagyunk alkalmazottak de nem tud befogadni annyi munkavállalót a cégek. Ha van is munka akkor is nagyon kevés fizetésért de az árak emelkednek folyamatosan.
2021. márc. 1. 20:36
1 2 3 4 5 6 7
 21/67 anonim ***** válasza:

Az kapitalizmus egyszerre egy végtelenül igazságos és végtelenül igazságtalan rendszer is. Lehet az utóbbin bosszankodni, de nem létezik a világon olyan hogy univerzális igazság. Nem igazsagos az, hogy nem egyenlőek az esélyek, hogy valaki szegény családba születik, mint ahogy az sem hogy valaki fel kézzel. De kinél akarsz fellebbezni?

Akarsz magadnak 20 millió forintot egy vállakozás inditasahoz. Miért adnának neked alanyi jogon úgy, hogy még ötleted sincs csak annyi hogy te vállalkozni akarsz mert az biztos jól fizet? 20 millió forint egy átlagos magyar 10 évi fizetése. Miért járna ez neked?

2021. márc. 1. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/67 A kérdező kommentje:

21 es: Valszeg. Nem olvastad el az előbbi hozzaszolasomat de leírom újra. Vannak üzleti terveim és van 2 diplomám is meg nyelveket is beszélek. Viszont hiaba dolgozok alkamazottként ha nem akarnak annyit fizetni hogy nekem elég legyen es ez igaz barmilyen munkahelyen

Fizetés az nuku de az elvaras es a stressz az magas. Ezert akarok vallalkozni ceget alapitani es van kb. 4 kidolgozott reszletes uzleti tervem tehat nem a vak vilagnak beszelek. Csak penz nincs hozzá.

2021. márc. 1. 22:56
 23/67 anonim ***** válasza:

Rendben, de a kérdésem meg mindig az, hogy alanyi jogon miért járna neked támogatás a társadalomtól? Nem a saját pénzedet kockaztatnad hanem másokét.

Abban egyetértek hogy itthon nem túl startup barát a jogrendszer es túl is van burokratizalva, de a probléma nem azzal van hogy nem adunk mindenkinek sok milliós kezdőtőkét a semmire.

2021. márc. 1. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/67 A kérdező kommentje:
Azért járna mert én tudom magamrol hogy kepes vagyok egy céget iranyitank es fenntartani meg fejleszteni. Az hogy erre nem kapok lehetőséget mert nincsenek millióim az mar nem az én hibám. Mindenhez pénz kell. Mit gondolsz? A nagy millárdosok hogy kezdtek? Hogyan szereztek meg az elso milliojukat? Gattyán György sem a 0-ról kezdte. Pénzt csak pénzbol lehet csinálni.
2021. márc. 1. 23:13
 25/67 anonim ***** válasza:
100%

Én tudom magamról hogy képes lennék Marilyn Monroe-t alakítani az életrajzi filmjében így 29 éves férfiként. Az hogy erre nem kapok lehetőséget nem az én hibám.

Csessze meg a rendszer.


Az a relevaciod a gazdaságról hogy a felső 5% javarészt a jólétbe született és hogy tőke nélkül nem tudsz befektetni? Roppant érdekes, könyvet nem akarsz írni?

2021. márc. 1. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/67 A kérdező kommentje:

25-ös.: Sajnalom ha nem érted a helyzetet.

Az ember mondjuk szeretne venni házat igaz? Tegyuk fel. Joreszt hitel nelkul. Ha te mint alkalmazott dolgozol soha a bu..os eletbe de még ha 20 diplomad van akkor sem fognak millios fizetest adni egy ceg sem. Se itthon se kulfoldon. Az hogy te vehess egy házat, ne legyen az embermnek anyagi gondjai es tudjon is elni a munka mellett ehhez penz kell. Ehhez nem eleg 300-500 ezer ft es mellette teli stresszes munkák. Ezt a millios bevetelt csak vallalkozassal erheto el ugye. Es ha az embernek vam otlete akkor igenis az allamnak kotelessege kene hogy legyen tamogatmi az indulo vallalkozasokat. Az hogy en nem szulettem bele gazdag csaladba rokonsagba akkor mar ne is legyek az sose? Mert igy gondolkodtok. Miert elegedjen meg az ember sz..r fizetesekkel?

2021. márc. 1. 23:45
 27/67 anonim ***** válasza:
Tényleg 100 %-ig biztos vagy benne, hogy működne a vállalkozásod és óriási profitot hozna? Akkor keress egy uzsorást. Ha annyira tuti, akkor nincs mitől félned. De ha mégsem az, akkor aztán vigyázz, mert könnyen a Dunában végzed. Bármennyi pénzt elő lehet teremteni. Minél többet, annál többet kell kockáztatni.
2021. márc. 1. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/67 anonim ***** válasza:
100%

"Es ha az embernek vam otlete akkor igenis az allamnak kotelessege kene hogy legyen tamogatmi az indulo vallalkozasokat."


Az állam nem szeretetszolgálat. Piaci alapon működik, mint minden más. Ha minden hülyének osztanák a pénzt, aki hirtelen feltalálja a spanyol viaszt, akkor elég gyorsan államcsőd lenne.

2021. márc. 1. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/67 anonim ***** válasza:
Egyébként a legtöbb ember így csinálja, vesznek ketten hitelre egy házat, aztán 10-20 év múlva teljesen az övék. Mi ezzel a probléma?
2021. márc. 1. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/67 A kérdező kommentje:
29es: Mi az hogy ketten? Nekem nincs baratnom hogy majd ketten veszunk.
2021. márc. 1. 23:55
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!