Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ebbe az országba miért nem...

Ebbe az országba miért nem tudnak segíteni a milliárdosok azokon akiknek nincs pénzük és még munkanélküliek is?

Figyelt kérdés
Egyre kevesebb cég van mert az embereknek nincs pénzük céget alapítani és mivel kevés cég van kevés munka is van. Sokan vagyunk alkalmazottak de nem tud befogadni annyi munkavállalót a cégek. Ha van is munka akkor is nagyon kevés fizetésért de az árak emelkednek folyamatosan.
2021. márc. 1. 20:36
1 2 3 4 5 6 7
 51/67 anonim ***** válasza:
100%
Ja hogy a szemét bank nem ad 20-30 millió hitelt puszira 0 önerővel 0 fedezettel? Már megint oda jukadtunk ki, hogy rohadjon meg a világ, hogy nem borít oda mindent ingyen a lábad elé...
2021. márc. 2. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/67 anonim ***** válasza:

"Szerinted melyik befeketetőben lehet megbízni manapság? ha te partnerséget kötsz egy befektetővel akkor egy befektetőnek minimum a 70 % kell majd a profitnak a nyereségnek és nekem mint vállalkozó meg fizetem az összes költséget havonta plussz még fizessem majd esetleg az alkalmazottakat is"


Javaslom a Cápák közt legújabb évadát. Senki sem adja oda a cége 70%-át és nem is kérik el tőle. A bizalom kulcs kérdés. A házasság is bizalmon alapszik. Meg a barátság. Meg az üzlet is. Ameddig nem tanulod meg, hogy kiben bízhatsz, addig egyedül vagy kénytelen végigszenvedni az egész életedet! Jó ez neked?


"Startupkra is pályázni kell és az se egyszerű. Nagyon sokan pályáznak rengeteken és alig 1_2 % az ahol adnak is rá pályázati pénzt."


Aki pénz nélkül nem tud pénzt keresni, az pénzből se fog tudni. Egyébként nem tudom, mi ez a nagy kezdőtőke-probléma. Átlag fizetést keresek Budapesten, saját lakásban élek és mégis félre tudok tenni évi 1,2 milliót. Ha lenne párom és több pénzt keresnék (mindkettőre megtettem már az előkészületeket :D), akkor ennél jóval több is lehetne. Pedig én csak egy random ember vagyok - sokszor lusta, nem kimagaslóan okos, közepesen kockázatvállaló. Ha nekem sikerült, neked is félre kell tudnod rakni legalább ennyit, kérdező! Pár év alatt megvan a kezdőtőke egy induló vállalkozáshoz.

Sőt, ha úgy döntesz, már holnap beállhatsz kőműves inasnak. 2 év alatt, napi 10 óra munkával olyan szakemberré képezheted magad, hogy meglesz a havi 1 millió nettóban! Sok startup cégvezető nem keres ennyit! (Komolyan nem! Azok az átlag kisvállalkozók, akiknek évi nettó 200 millió Ft árbevételük van, jó, ha ki tudnak hozni belőle havi 300.000 Ft-ot. Ezt a könyvelőm mondta.)

2021. márc. 2. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/67 anonim ***** válasza:

"Azok az átlag kisvállalkozók, akiknek évi nettó 200 millió Ft árbevételük van, jó, ha ki tudnak hozni belőle havi 300.000 Ft-ot. Ezt a könyvelőm mondta.)"


Ez azért jó nagy butaság. Hiába tudod a bevételi oldalt, anélkül, hogy ismernéd a kiadásit, nem lehet meghatározni a profitot.

2021. márc. 2. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/67 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező! Ha neked nagyon sok pénzed lenne és eléd állna valami hülye, hogy neki tuti ötlete van, ugyan támogasd már, persze ő 0 fedezettel és önerővel szállna be, akkor te adnál neki pénzt, úgy hogy csak te vállalsz kockázatot?
2021. márc. 2. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/67 anonim ***** válasza:

54: pontosan ilyen "tükröt" szoktam én is azok elé tartani, akik hőbörögnek bármi miatt...


Ha ő lenne a másik oldalon, tuti nem jótékonykodna a pénzével, abszolút kockázatos, be nem látható dolgokra nem adna!

2021. márc. 3. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/67 A kérdező kommentje:
A kérdésem nemarra irányult hogy pénzt akarok bankoktól meg befeketetőktől ezt csak ti irtátok. Én azt írtam a kérdésemben hogy hogyan lehet tőkéhez jutni úgy hogy soha nem lesz tőkém mert akalmazotti fizetésből nem lehet összeszedni vállalkozásra. Ezért írtam a milliárdosokat és ezért írtam a kormányt is mert lehetne segíteni az undoló vállakozásokon de nem befeketetőn keresztül vagy banki hietelen keresztül hanem vissza nem térítendő pénzösszeggel azoknak akiknek nyerő üzleti tervük van és jó vállalkozási ötletük. Mert pénz nélkül nem lehet megvalósítani. Pénz meg mindenhez kell. Erről ennyit.
2021. márc. 3. 10:19
 57/67 anonim ***** válasza:

"hogyan lehet tőkéhez jutni úgy hogy soha nem lesz tőkém mert akalmazotti fizetésből nem lehet összeszedni vállalkozásra"

Hatalmas hazugság, látszik hogy csak kifogásokat keresel. Ha annyi eszed nincs, hogy félrerakj, vagy keress egy olyan állást ahol fizetnek annyit hogy félre tudj rakni, akkor nem is kéne vállalkoznod, mert egyértelműen alkalmatlan vagy.

2021. márc. 3. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/67 anonim ***** válasza:
Vissza nem térítendő pénzösszeg, értem. Akkor megint megkérdezem. Te adnál minden madárnak vissza nem térítendő támogatást? Ki dönti el, hogy mi az a tuti üzleti terv?
2021. márc. 3. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/67 anonim ***** válasza:
Hát ki más, hát ő, aki genetikailag alkalmatlan az alkalmazotti létre (mondjuk az írásai alapján a vállalkozóira is). Nem fogja fel, hogy ha kicsiben nem tudja megcsinálni, nagyban még annyira sem. A legjobb, amikor azt magyarázza, hogy "az első milliót" senki sem tisztességes úton szerezte... Azt se tudja, hogy mennyi 1 000 000 Ft.
2021. márc. 3. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/67 anonim ***** válasza:

56: rengetegen pont alkalmazotti fizetésből indítanak vállalkozást.

Nekik vajon miért sikerül?

Ja, hogy ők nem a kifogásokat keresik, meg nem másra hárítják a felelősséget, hanem tudatosan takarékoskodnak, és tervezik a jövőjüket.


Te meg a GYK-n panaszkodsz naphosszat...

2021. márc. 3. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!