Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ebbe az országba miért nem...

Ebbe az országba miért nem tudnak segíteni a milliárdosok azokon akiknek nincs pénzük és még munkanélküliek is?

Figyelt kérdés
Egyre kevesebb cég van mert az embereknek nincs pénzük céget alapítani és mivel kevés cég van kevés munka is van. Sokan vagyunk alkalmazottak de nem tud befogadni annyi munkavállalót a cégek. Ha van is munka akkor is nagyon kevés fizetésért de az árak emelkednek folyamatosan.
2021. márc. 1. 20:36
1 2 3 4 5 6 7
 41/67 anonim ***** válasza:

@10:14


Azt kihagytad hogy a világ megváltó innovatív ötletéhez kapásból minimum 50 millió támogatás kéne, amiért neki semmi teljesítési kötelezettsége ne legyen ha esetleg még sem lenne annyira tuti ötlet a tuti ötlet.

2021. márc. 2. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/67 anonim ***** válasza:
58%

41: ofkórsz! :-DDD


Mégis, micsoda kirekesztő dolog lenne már, ha teljesíteni is kéne... Hát mindenki tuggya (sic!), hogy 100 kezdő vállalkozásból milyen sok nem éri meg a 2. évet sem...


Aggyon a zállam, oszt ne kérdezősködjön, hogy mire hasznájja (sic!) a wannabe milliomos szuperagy! :-D

2021. márc. 2. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/67 anonim ***** válasza:
100%

Az a helyzet, hogy akinek tényleg van jó ötlete és tehetsége, valamint akarata arra is, hogy megvalósítsa azt, az meg fogja találni a lehetőségeket anélkül, hogy itt rinyálna.

Kicsiből kell kezdeni és haladni a nagyobb felé, ahogy növi ki magát a vállalkozásod. Meg kell találni a támogatásokat, a támogatókat és a kapcsolati tőkét. Ha ezt valaki a szádba adja, akkor 2 év múlva már sehol nem lesz a céged és a bele fektetett pénzed, mert nem tanultál meg küzdeni érte.

Láttál te olyan vállalkozót, aki ténylegesen megdolgozott a cége sikeréért? Hát nem napi 6 órát tett bele az életéből, erre mérget vehetsz. Ezek az emberek az életüket teszik fel az ötletükre, adósságba, stresszbe, őrületbe kergetve magukat és szinte egy élet eltelik mire hátra tud dőlni és azt tudja mondani, hogy már működik "magától" a cégem.

Igen, az ő gyerekének már lehet egyszerűbb lesz, ha a kész/tuti céget kell tovább vinnie, a gyereke gyerekének meg majd talán mégkönnyebb, de az alapokat le kell fektetni, ez van.

A férjemmel alkalmazottak vagyunk, ketten megkeressük a nettó 1 milliót, aminek legalább a felét havonta (és minden plusz prémiumot lazán) elteszünk megtakarításként. Lehet, hogy szerinted ez nevetséges fizetés, szerintem viszont elég kényelmesen meg lehet élni belőle. Persze igény függő. Most kezdünk vállalkozásba az alkalmazotti jogviszonyunk fenntartása mellett. Nagyon piciben kezdünk és ahogy kinövi magát a dolog, úgy fogja a férjem otthagyni a munkahelyét, majd végül én is. Ez azzal jár, hogy jelenleg 14-15 órákat dolgozunk egy nap. 8-at a munkahelyeinket és még 6-7-et magunkért, együtt, sokszor hétvégén is. Át fog ez fordulna abba, hogy majd 14-5 órákat dolgozunk saját magunkért.

Node kérdem én. Ha pénzed nincs, hitelt nem akarsz, ergo támogatásból vársz mindent... és dolgozni sem akarsz túl sokat, akkor hogy lesz abból a cégből egy jól működő vállalat? Nem véletlenül nem dobálnak minden hülye után 20 millákat.

2021. márc. 2. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/67 anonim ***** válasza:
100%

Az Index fórumán van egy vénasszony, aki még a kérdezőn is túltesz... :-D

Szerinte az államnak úgy kéne segítenie a "szegényembereket", hogy _két_ lakást ad nekik. Az egyikben laknak, a másikat meg kiadhatják, és abból lesz jövedelmük.


Azt már nem volt képes felfogni, hogy vajon ki fogja kivenni azokat a lakásokat... :-D :-D

Mert ugye a "burzsujoknak" alapból van saját lakásuk, a szegények meg úgyis kapnak a zállamtúúúl.... :))))))


Na lapozzunk! :-D

2021. márc. 2. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/67 A kérdező kommentje:

Az a baj hogy itt a válaszolók többsége bar..omira nem érti a kérdésemnek a lényegét. Senki nem tudja megtalálni a módját hhiába van az emebrnek 1000 ötlete ha nincs rá tőke. Akkor sokan lennének vállalkozók meg gazdagok. Azért nem tudom hogy a többség hány éves de gondolkodjatok már egy kicsit.

A tőkét azt elő kell teremteni addig semmi lehetőség. Azt hogy a tőkét ki kimel szedi meg az már mindenkinek a saját gondja. De az hogy számtalan milliárdos az első milliójukat nem legális úton szerezték ezt olvastam is. De a mai világban már nem lehet ezt csinálni mert egyből lecsap a NAV vagy akármi. Egyszóval a kezdőtőkét összeszedni lehetetlen ha valaki nem szültetett bele gazdag rokonságba. CSak így meg akkor hogy válhat az emebr vállakozová? Én azért ki a kérdést hogy ez csak úgy lenne elérhető hogyha egy nyerő üzleti tervre adnának pályázati pénzt. De nem. ÉS itt kezdőnek a bajok. Nem azoknak kell vagy azoknak kell adni aki azt mondja hogy na én holnaptól vállalkozó leszeki és adjatok pénzt. Nem.. Én arról beszélek hogy ha az embernek vagy egy nerő ötlete és részletes üzleti terve kidolgozva de tőke nincs hozzá akkor hogyan valósítsa meg?

2021. márc. 2. 18:31
 46/67 anonim ***** válasza:

Olvasgass, kérdező!


[link]

2021. márc. 2. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/67 anonim ***** válasza:

Plusz ezt is!!!

[link]


"Mi az, amit sosem csinálnak a kifogáskeresők? Pedig kéne:

Nem képzik magukat, saját szakmájukban sem.

Nem tanulnak nyelvet, még több éves munkanélküliség alatt sem tudnak felmutatni semmilyen új tudást.

Sosem kérnek fizetésemelést, kiemelve az erősségeiket.

Nem keresik az új lehetőségeket.

Nem élnek a jelenben. (Az életet a jelenben kell élni, sose hivatkozz se a múltra: "bezzeg ha ez meg ez lett volna..." - se a jövőre: "majd ha ez meg ez lesz, akkor nekem is jobb lesz..."

Nem olvassák el az apró betűt, nem is akarják értelmezni (lásd pl. devizahitel)

Nem sztrájkolnak.

Nem tervezik a munkahely váltást, nem készítik elő...

Pénzügyeiket nem a valósághoz igazítják, hanem az álmaikhoz. (Akkor is jár az autó, meg a cigi, meg a a 10 ezres telefonszámla, ha ételre és minden másra havi 20 ezer marad...)

Tanfolyamra, szakmai fejlődésükre, mellyel a későbbiekben többet kereshetnének, sajnálják a pénzt, de az előbb említett felesleges luxusra sosem.

Nem lépnek ki a komfortzónából (nehogy mán munkaidő után dolgozzak...)

Nem tanulják meg a vállalkozásindításhoz szükséges legalapvetőbb pénzügyi alapokat sem. (Tipikus sallangokban gondolkodnak: nyitok egy virágost, egy turkálót, egy büfét... és 3 nap alatt gazdag leszek... persze)

Nem merik bevállalni, hogy felmondanak munkahelyükön, hogy saját vállalkozásba fogjanak (Ehhez persze szükséges az előző pont, alapos tervezés, reális üzleti terv!)

Nem költöznek el (pl. Borsodból), várják, hogy a munka a szájukba röpüljön

Nem váltanak országot, ha szükséges (ehhez persze sajnálták korábban az időt és pénzt a tanfolyamra, mert autóra mindig volt havi 30 ezer)

Nem fogadják el, ha más ugyanonnan indulva tudott sikeres lenni, akkor a probléma nem a rendszerben van, hanem velük, valamit ők csinálnak rosszul (ugyanez igaz Ausztria és Magyarország esetére, az osztrákok nem azért jobbak, mert az Ufók így akarták, hanem azért, mert azokat a dolgokat csinálják, amiket itt leírtam, míg a magyar többség a kifogásoknál felsoroltakat)

Nem változnak, és nem változtatnak (már a nagyapám is így csinálta alapon... csakhogy közben eltelt 50-80 év)"

2021. márc. 2. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/67 anonim ***** válasza:

"Én azért ki a kérdést hogy ez csak úgy lenne elérhető hogyha egy nyerő üzleti tervre adnának pályázati pénzt. De nem."


De igen, vannak állami támogatások, létezik banki hitel, létezik kockázati tőkebefektető, léteznek startup-ok.


Az hogy te ezekről nem tudsz, csak itt keseregni tudsz a saját tehetetlenségeden, élhetetlenségeden már nem a mi hibánk.

2021. márc. 2. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/67 anonim ***** válasza:
10pont a 48-as konklúziójára! :-)
2021. márc. 2. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/67 A kérdező kommentje:
48-as: Gondolkodj már egy kicsit, bár itt az ember nem várhat válaszokra. De őszintén melyik bank ad vállakozási hitelt pláne 20-30 milliót hogy nincs fedezet? tehát nincs saját ingatlan. A Befekető: Szerinted melyik befeketetőben lehet megbízni manapság? ha te partnerséget kötsz egy befektetővel akkor egy befektetőnek minimum a 70 % kell majd a profitnak a nyereségnek és nekem mint vállalkozó meg fizetem az összes költséget havonta plussz még fizessem majd esetleg az alkalmazottakat is. és akkor mi marad nekem? Startupkra is pályázni kell és az se egyszerű. Nagyon sokan pályáznak rengeteken és alig 1_2 % az ahol adnak is rá pályázati pénzt. És persze ez már megint az lesz hogy kifogás. A kifogás tudjátok mi? A kifogás az hogy ha nekem lenne pénz és azt mondanám áhh nincs kedved forgatni nincs kedvem tanulni úgyse lennék jó benne és stb. Az ilyenek a kifogások. Amiről én beszélek az falakba ütközések és nem kifogások tehát van különbség a kettő közül kedves válaszolók.
2021. márc. 2. 19:36
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!