Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért nem vesznek fel sehova...

Miért nem vesznek fel sehova dolgozni? Kezdem elveszíteni a reményt.

Figyelt kérdés
A diplomámmal jelenleg nem tudok elhelyezkedni a covid helyzet miatt leginkább, ezért gondoltam vállalok valami más munkát mivel a pénz viszont kellene. Jelentkeztem bolti eladónak és elutasítottak, pedig gyorsan tanuló jólszituált kedves kishölgy vagyok. Adminisztratív munkákat is próbáltam onnét pedig vagy nem jeleznek vissza, vagy mást választanak. Pedig az elvárásoknál középiskolai végzettség a minimum ezeknél az állásoknál ami nekem bőven megvan, nyelveket is beszélek mégsem találok semmit. Lassan elvesztem a reményt. Ha még ezekre az állásokra sem vesznek fel, hogy legyen önbizalmam később a diplomámmal állásra jelentkezni? Úgy érzem nem vagyok jó semmire. Nem sajnáltatni akarom magam, aki volt hasonló helyzetben az tudja mit érzek.
2021. márc. 3. 09:32
 1/10 anonim ***** válasza:
79%
Alacsonyabb végzettséget igénylő munkáknál nem szabad említened a diplomádat.
2021. márc. 3. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
92%
Milyen diplomád van?
2021. márc. 3. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
pedig ömlenek a milliók a gazdaságba és az emberekhez is, valamit nagyon rosszul csinálsz
2021. márc. 3. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
96%

Talán az önéletrajzod nem azt hangsúlyozza, ami az adott pozihoz kell.

Én mindig írtam motivációs levelet, amiben azt emeltem ki, azokat az erényeket, ami az adott álláshoz kellett. Mikor melyik oldalamat fényeztem jobban. Főiskoláról melyik tárgy melyik kompetenciát erősítette.

Irodai munkánál kiemeltem, hogy ügyviteli alkalmazásokat tanultam x évig, meg ilyenek, a főiskolán. Pszichológia jó az ügyfelekkel. Stb.

Még a válság alatt is behívtak, mindig volt állásom.

A férjem önéletrajzát is én írtam, a válás után mondta el a volt férjem főnöke, hogy igazából az önéletrajza miatt vette fel. :D

Mert annyira megnyerő volt, nagyon szimpatikus volt neki.

Szóval szerintem sok múlik ezen. Hogy átlátható legyen, és a lényeg legyen kiemelve. Kulcsszavak, amiket keresnek az ideális munkatársban. Pár pillanatra néznek rá, akkor kell felkelteni az érdeklődést. Ha behívnak, akkor meg szóban kell menedzselni magadat, meg készülni az adott poziból, stb. És mosolyogni, vidámnak és barátságosnak lenni. :) Őszintének, kedvesnek, és szerénynek. :) Sok sikert, lesz munkahelyed, hidd el. :) Diákmunkára is hivatkozhatsz, hogy van tapasztalatod, stb., mindent emelj ki, amivel megnyerőbbnek tűnhetsz. :) Hiába vagy egy témában agytröszt, ha a megpályázott helyen másra van szükség, ők csak azokat az érveket keresik, amik számukra relevánsak. Lehet, hogy szimpi vagy nekik, meg ó de ügyes, stb, de nekünk nem pont ilyen ember kell. Akkor milyen kell? Azt kell kihangsúlyozni. :)

2021. márc. 3. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!:) ment a pipa
2021. márc. 3. 12:19
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Az sem mindegy merre élsz, itt felénk szinte semmi nincs, hirdetés alig, 2-3 havonta azok is ismétlődnek. Mostanában a közmunkán gondolkodom, ott is ki lehet fogni irodait, a semminél az is több.
2021. márc. 3. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Azokat is nézegettem igen, jelenleg szinte bármi jó lenne.
2021. márc. 3. 15:44
 8/10 anonim ***** válasza:
Milyen diplomád van?
2021. márc. 3. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
32%
Kitalálom: anglisztika, vagy turizmus-vendéglátás 😂
2021. márc. 3. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
6%

Kíváncsi vagyok, hogy mivel nem lehet elhelyezkedni (mert erősen kételkedem benne, hogy évek kihagyásával majd jobb lesz a helyzete, ha most sem tud vele mit kezdeni), de hát ugye választ azt nem kapunk.


Annyira bírom, hogy ha valaki el van keseredve, már "tééényleg miiiindent" megpróbált, de még egy olyan alap infót se mondd meg, hogy mihez ért, nehogy valaki valami értelmes tanácsot is tudjon adni, ne adja Isten esetleg munkát. De hát ez van.

2021. márc. 4. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!