Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kitörés az SSC-ből mesterrel?

Kitörés az SSC-ből mesterrel?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Alapszakos NG-t végeztem angolul, most februártól az egyik Váci úti üvegpalotában vagyok "elemző". Tudom hogy 0 tapasztalattal nem én fogom (és nem én tudom) föltalálni a spanyolviaszt, de zavar hogy nem látom hol leszek 10 év múlva. Hatalmas a tudásvágyam, és szerencsére anyagilag is megengedhetem a mestert és az azzal kieső jövedelmet. Őszinte leszek, kapunyitási pánikom van, nem tudom merre menjek. Nagyon érdekel a közgazdaságtan és a pénzügy, valamelyik ilyen mesterszakon gondolkozom.

Megmaradna negatív pecsétként, hogy egy SSC-ben kezdtem dolgozni? (még ha egy állítólag jobb cégnél is) Mennyiére értékes az ilyen tapasztalat?

Mit csináljak?

1 évet terveztem itt dolgozni, és utána kezdeném a mestert.

Nagyon örülnék ha pár már tapasztaltabb közgazdász végzettségű ember tanácsot tudna adni ők merre lépnének az elmondottak alapján.



2021. márc. 11. 11:46
 1/5 anonim ***** válasza:
Nincs nagy baj velük, szerintem 10 év alatt akár ott is tudsz karriert építeni.
2021. márc. 11. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez a negatív pecsét dolog nem általános. A gyk-n meg egyes HReseknél van, akik soha nem dolgoztak SSCnél, csak hallottak valamit valahol, valakitől.

Nem minden SSC ugyanolyan és SSCnél is vannak menedzseri pozíciók, vannak jó fizetések, lehetnek olyan pozíciók, amik érdekelnek. A tapasztalat az tapasztalat. Inkább egy SSC, mint egy kis magyar Kft (azok között is vannak persze jók, de az átlag SSC jobb, mint az átlag kis Kft).

Felejtsd el ezt az SSC semmit sem ér dolgot és azt tanulj, amit szeretnél, arra indulj, amerre szeretnél. Ha tanulni szeretnél, akkor tanulj és ne a kieső jövedelemmel foglalkozz (ha anyagilag nem okoz gondot).

2021. márc. 11. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Figyi, alapszakon NG-t végeztem angolul :) aztán pénzügy mestert végeztem. Dolgoztam alapszak alatt SSCben (habár pénzügyes jellegű volt, a Citinél, név szerint), nincs ezzel semmi baj. Még jó is lehet, hogy lesz már munkatapasztalatod, még ha "csak" SSC is :) voltál már munkahelyi környezetben, feladatokat végeztél, felelősséggel, stb., negatívum semmiképp sem, ne aggódj emiatt.
2021. márc. 19. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Azóta mi a helyzet kérdező?
2021. nov. 3. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm az érdeklődést!

A helyről, ami miatt a kérdés született, a kérdés kiírása után kb 1.5 hónappal eljöttem, szörnyű volt.

Most egy másik ssc-ben vagyok, de ég és föld, elképesztően szeretem, érdekes feladatokat kell ellátni, és a munkakörülmények is szuperek. Valószínű nem pánikoltak volna ennyire, mint a kérdésben, ha itt kezdek alapból :)


Kaptam továbbá egy szóbeli állásajánlatot egy IT nagyvállalathoz, ami komoly szakmai kihívás és előrelépés lenne, de még hónapok, mire abból lesz valami konkrétum, mivel az a cég csak még most rakja össze a budapesti irodáját, sőt, akikkel interjúztam, még az anyaországban vannak. Meglátom, hogy az az ajánlat milyen lesz. Szakmailag biztosan sokat fejlődnék ott, és tudnám végre kamatoztatni, hogy beszélem a nyelvüket (kelet-ázsiai cég).

2021. nov. 4. 09:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!