Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyire fontos egy szakmában...

Mennyire fontos egy szakmában az elszántás, akaraterő és kitartás? A folyamatos gyakorlás, tanulás kifizetődő hosszú távon?

Figyelt kérdés
Szerintetek eljön az az idő amikor ez mind kifizetődik? Most jelenleg tanulok egy szakmát, amit tényleg szívvel-lélekkel csinálok, rengeteget gyakorlok az elméletet folyamatosan tanulok mondhatni éjjel-nappal. (A szakmát direkt nem írom ki, a sok rosszindulatú ember miatt) Most jelenleg még nem azért csinálom mert a pénz hajt és, hogy minél többet keressek vele, hanem azért mert egyszerűen tényleg imádom csinálni szeretem gyakorolni, szeretem tanulni. Persze a későbbiekben szeretném, hogy ez legyen a bevételi forrásom, de jelenleg nem ez az elsődleges szempontom. Ti hogyan lettetek sikeresek abban a szakmában amit szerettek?
2021. márc. 12. 16:11
 1/4 anonim ***** válasza:
Pedig nem mindegy a szakma, nagyon fontos információ lenne.
2021. márc. 12. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Pont így, figyeltem, tanultam, folyamatosan fejlesztettem magam és így jutok előre lépésről lépésre.
2021. márc. 12. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
25%

Általánosságban sajnos nem igaz.

Nagyon attól függ, hogy mi a szakma, és hogy milyen ismereteket szerzel a befektetett tanulással. Tanulhatsz agyba-főbe, ha azt nem tudod egyrészt átültetni a gyakorlatba, de továbbmenve valamilyen plusz értéket teremteni általa. Akkor csak marad az ismeretszerzés, akár a spektrum tévét is nézhetnéd.

Nagyon nem mindegyek a részletek. A szomorú igazság az, hogy sokszor nem kifizetődő a plusz energia, hanem a helyezkedéssel érnek el sokan sokmindent...

2021. márc. 12. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A helyezkedés is energia. Én a saját bőrömön azt tapasztalom, hogy a folyamatos önfejlesztés és a kitartás igenis meghozza az eredményét.

Nyilván nem minden esetre igaz ez: pl. ha mérnök vagy, de mellette elszántan tanulsz pszichológusnak, mert az is érdekel, az a műszaki előmeneteledben nem fog semmit jelenteni értelemszerűen.

2021. márc. 13. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!