Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Elmentem egy büfészakra abban...

Elmentem egy büfészakra abban a tudatban, hogy nem számít, hogy piacképes e, mert egy SSC-be úgyis felvennének. Ez nagy hiba volt?

Figyelt kérdés

2021. márc. 12. 20:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
50%
Miből gondolod, h SSC-be felvesznek így is úgy is?
2021. márc. 12. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
86%

1, Szerintem ez az elképzelés már ott elbukott, hogy azt tűzted ki célul, hogy egy ssc-be dolgozz. Nem azt mondom hogy nincs nálunk rosszabb meló, ha olyan vállalatot fogsz ki akkor lustálkodni is lehet rendesen, de normális karrierépítést és szakmai fejlődést az esetek túlnyomó többségében nem biztosítanak, és a munkádnak sem látod az eredményét.

2, Miért gondoltad hogy egy ssc bármilyen diplomával fel fog venni? Azért oda is kell valamennyi szakmai tudás.

2021. márc. 12. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

#1

Itt a gyakorin olvastam sokszor, hogy egy SSC-be bármilyen diplomával felvesznek, csak a papír számít

2021. márc. 12. 21:16
 4/11 anonim ***** válasza:
88%

Jó tanács, ne higgy el mindent amit a gyakorin olvasol :) Ha elhinnéd, akkor burkolónak mentél volna, mert azok napi fél millát keresnek, ha nem tudnád :D

Amúgy tudod mi az az SSC, tudsz olyan cégeket, akik ezzel foglalkoznak vagy csak jól hangzik és napi 3 kérdés van SSC-ről, de fele az se tudja, h mit csinál??

2021. márc. 12. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Tényleg nem tudom mi az az SSC. Csak sok helyen olvasom, hogy latin szakkal, bölcsészettel, szociológiával meg ilyesmikkel SSC-be mennek az emberek 800 ezres fizetésért. Meg hogy tanári diplomával kevés volt a fizetés, ezért elment SSC-be
2021. márc. 12. 21:35
 6/11 anonim ***** válasza:
68%
800 ezres fizetésért biztosan nem mennek... Persze tanulni sosem hiba, így vsz. a büfészakos diplomád sem az. Mit végeztél?
2021. márc. 12. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
41%
Ha beszélsz mellé két nyelvet, akkor fel fognak venni. Tényleg mindegy a diploma, mostanában olyanokat is felvesznek, akiknek diplomája sincs. Karrierlehetőség is van. Egy-két év helpdesk után feljebb lehet lépni, és 5-6 év meg pár certi után nem elérhetetlen a br800.
2021. márc. 12. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
97%
#7-es, én elhiszem hogy neked jó tapasztalataid vannak, de azért olyat írni, hogy olyat is felvesznek akinek diplomája sincs, meg hogy 5-6 év és pár certificate után br 800-at kapsz... Hol? Mert ha ez így lenne, akkor szerintem nem lenne tele itt is a gyakori nap mint nap olyan kérdésekkel, hogy xy szakon végeztem de a mekiben kapok csak állást, mit tegyek. Egészen konrétan 2 hónapja adta be a jelentkezését egy sor helyre egy kedves ismerősöm, aki 3 nyelven beszél (C1 angol és olasz, B2 német), illetve egy grafikusi okj-s bizonyítványa van és ecdl vizsgája szöveg- és táblázatszerkesztésből, és még csak feedback-et sem kapott egy helyről sem. Ne érts félre, ez nem támadásnak szánom, de amit leírtál az egész egyszerűen nincs így. Vagy ha valakinek ez össze is jött, ez messze nem egy általános jelenség.
2021. márc. 12. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
72%
Pfff, 800-at max a gyikes programozók kapnak 😂
2021. márc. 12. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
79%

Volt már főnököm olyan ops manager, akinek nem volt diplomája. Kollégám is volt, nem egy.


És nem mondom, hogy 6 év után mindenki ennyit keres. Azt mondom, hogy elérhető. Csak tenni is kell érte.


A kezdőfizetés br 400+. És csak Budapestről beszélek. Vidéken az SSCk is kevesebbet fizetnek.


Akkor az ismerősöd valamit nagyon nem jól csinál. Szívesen segítek neki tippekkel tanácsokkal, ha gondolod/ja. (Zárójelben jegyzem meg, hogy a korona kicsit megállította az SSCk bővülését.)

2021. márc. 12. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!