Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Tényleg ilyen az álláskeresés,...

Tényleg ilyen az álláskeresés, vagy csak nekem nincs szerencsém?

Figyelt kérdés

Decemberben végeztem az egyetemen, egyetem alatt szerencsére sikerült olyan helyen gyakornokoskodnom, ahol ezt a kört megspórolhattam.


Tudom, nem annyira sok, de eddig 6 hozzámillő állásra jelentkeztem, de egyik esetében sem jutottam tovább az önéletrajz és motivációs levél beküldésén túl, még csak egy telefonos interjúra sem, habár a leírt elvárásoknak mindegyiknél megfeleltem.


2021. márc. 13. 11:02
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen ilyen..ne keseredj el, elindulni mindig nehéz. De légy kitartó mert meghozza a gyümölcsét.
2021. márc. 13. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen ez. Pláne most, amikor nagyon sokan lettek munkanélküliek és keresnek munkát. 6 jelentkezés az semmi. De ne vegye el a kedvedet. Így megy ez, még sokéves tapasztalattal is nehéz néha munkát találni. Próbálkozni kell, nézesd át az önéletrajozdat, a motivációs leveledet, hogy jó-e és próbálkozz tovább. Egy idő után még inkább frusztráló lesz és unalmas amikor mondjuk már a 6. interjún kell ugyanazt elmondanod, de ez van sajnos.
2021. márc. 13. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ó, ez nagyon kevés hely még, ahova jelentkeztél. Én kb 300 állásra jelentkeztem, 30+ interjún voltam, és ezen kívül még 150 céghez, akik nem hirdettek állást. Másfél év után vettek fel egy olyan helyre, amiben semmi jövőt nem látok, nagyon távolról kapcsolódik csak a szakmámhoz. Szóval keresek tovább...


Szóval pályakezdőnek lenni pocsék minden időben, a covid helyzet miatt meg végképp elkeserítő. Ha kell a pénz, akkor menj el akármilyen állásra! Kiskereskedelem, gyár, bármi.

Ha nem, akkor is próbálkozz be az alibi irodai munkáknál is! Tudj beírni valamit önéletrajzba. Azoknál könnyű munkaidőben is állást keresni vagy elkéretőzni (ha esetleg interjúra kéne menned)

2021. márc. 13. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos igen, én is hasonló cipőben járok. Olyan, mint egy végtelenül hosszú folyosón sétálni, ahol egymás mellett vannak az ajtók, te mindegyiken bekopogtatsz, de ajtót se nyitnak. De majd egyszer kinyílik egy ajtó és meglesz az a munka, csak türelem kell hozzá. Jó sok türelem. Sok szerencsét!
2021. márc. 13. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
6 jelentkezésből 0 válasz teljesen normális. Ha küldesz 30 önéletrajzot, abból pár helyről esélyes, hogy behívnak interjúra.
2021. márc. 13. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ez attól is függ, hogy milyen területet szeretnél elhelyezkedni. Például ha informatikus vagy, akkor ez rossz arány, de ha mondjuk színészként szeretnél elhelyezkedni, akkor nyilván most ez nehéz és nem meglepő.
2021. márc. 16. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Jajj de unalmas már ez az "informatikusok bármkor, bárhol el tudnak helyezkedni és milliókat keresnek".

Nem, az informatikusoknak se könnyebb az elhelyezkedés. Annak könnyű, aki egy ritka és keresett szakmában dolgozik, vagy ilyen tudása van. Az informatikus nem ilyen.

2021. márc. 16. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!