Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha huszonévesen kapnál olyan...

Ha huszonévesen kapnál olyan lehetőséget, hogy 2 év csak tanulás Ausztriában és mindent állnak neked, milyen szakmát választanál?

Figyelt kérdés
2021. márc. 15. 20:47
 1/6 anonim ***** válasza:
47%
Hát itt a burkolók és a fodrászok keresnek milliókat havonta, de én nem szakmát tanulnék, hanem mondjuk közgazdaságtant/pszichológiát/informatikát/fizikát/kémiát.
2021. márc. 15. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Lány vagyok, ezt elfelejtettem írni
2021. márc. 15. 20:51
 3/6 anonim ***** válasza:
59%
Ha elég okos lennék hozzá (sajnos nem vagyok), akkor valami mérnökit.
2021. márc. 15. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Sajnos én sem :D
2021. márc. 15. 21:13
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Én valam iszakmát tanulnék, amit maszekban is tudnék kamatoztatni ,illetve mindig jó ha ért hozzá az ember. Ezek általában valamilyen kétkezi szakmunkák pl.: kőműves, villanyszerelő, vízvezeték szerelő, burkoló, térkövező, szobafestő, ács, asztalos stb.

Ezek a magán életben is tök hasznos dolgok, pl. felújításnál is mekkora könnyebbség, hogy nem kell kőművest hívni, hiszen te magad is az vagy. Ráadásul bármikor bevállalhatsz kisebb-nagyobb melókat, haveroknak, családtagoknak, ismerősöknek stb.

Mondhatnánk, hogy az IT-ben van a legnagyobb pénz, de ezek a dolgok eléggé specializáltak. Ha a nyaralót kell felújítani, akkor nem sokra megy azzal valaki, hogy tud programozni. Ahogy ebből könnyen "fű" alatt, pénzt sem lehet csinálni. Vagy lehet csak én gondolom így, de azért az nem mindennapos, hogy a Józsi haver megkeres, hogy ugyanmár írjak neki vmilyen programot.

Szóval maradnék az "univerzális", minden korban jó és használható szaktudásnál.

2021. márc. 16. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
én valami villanyszerelőnek mennék szívesen. vagy valami egyéb elektronikás dologra. vagy kertész, vagy hasonlónak, a növényeket szeretem.
2021. márc. 17. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!