Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A HR-szakértők szerint 100...

A HR-szakértők szerint 100 interjúalanyból csupán maximum 5 az, aki úgy áll be dolgozni, hogy hosszabb távon ott is marad a munkahelyén igaz ez?

Figyelt kérdés
[link]

2021. márc. 23. 15:24
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Én ezt simán elhiszem. Manapság már az a jellemző a diplomás dolgozók körében, hogy gyakran váltogatják a munkahelyüket. Például jobb ajánlat, fizetés miatt.
2021. márc. 23. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
igen
2021. márc. 23. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
80%

Sztem biztos hogy igaz.

Az elmult 2.5 evben 3x valtottam munkahelyet, IT-ban dolgozom. Eleg nehez megmaradni egy cegnel ha egy masik cég fejvadaszai felkeresnek es kb 200 nettoval tobbet ajalanak ra az amugy is magas fizudra...

2021. márc. 23. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
53%

A munkavállalók és a munkahelyek sem egy egységes halmaz.


Ekkora fluktuáció és a "többség el sem megy az interjúra" dolog általában inkább az alacsonyabban kvalifikált munkakörökben jellemző. Miért ne váltana, úgysem akarja megtartani a cég, a meló is vacak, karrier álma sincs, és ha a másik helyen 1000 forinttal többet fizetnek, akkor megy, mert ugyanazt a vackot csinálja majd ott is.



Én olyan helyeken dolgozom (IT-ként), ahol azért sokkal ritkább az, hogy valaki nem jelenik meg, vagy ennyire gyorsan lépnek az emberek. Persze, jön a fejvadász a 200k-val nagyobb bérrel, lehet gyorsan váltani pár havonta, az elején el is nézik a munkáltatók, de a job hoppereket kevesen szeretik, egy ideig el lehet adni, hogy nem tetszett, nem azt ígérték, nem vált be, de amikor hoz a fejvadász valakit, akinek 5 év alatt 9 hónap volt a rekord munkaviszonya (viszont akadt 2 hónapos is), akkor meg sem hallgatom, mert tudom, hogy mire beletanulna a dolgokba már le is lép.


Egy ideig nem fáj az életrajzban a gyakori váltás, aztán van egy pont, amikor hirtelen nem kellesz sehova

2021. márc. 23. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk azt is érdemes megnézni, hogy a cégek mit tesznek azért, hogy megtartsák a munkavállalókat.
2021. márc. 23. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem az 5 még sok is. 100ból 5 az, akit egyàltalán érdemes 2 körös interjú második körébe behívni. Hogy ott van-e még két év múlva? 100ból egy.


A HR cégeknek azért fáj ez, mert csak akkor kapják meg a teljes jutalékot egy toborzott után, ha ott marad legalább egy évig.

2021. márc. 23. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Aki nem vált a karrierje elején 2 évente kb melót az a magasabb fizetésről mond le. Mondom ezt mérnökként, elég sok mérnök ismivel.


Váltással lehet magasabbat lépni felfele.

2021. márc. 23. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy a cégek semmit sem tesznek azért, hogy megtartsák a munakerőt, aki egyszer bevált és akár ne adj isten még szeret is ott dolgozni.

Az én esetem tipikusan ilyen, én alapvetően szeretek a cégnél dolgozni, jó fejek a kollégák, ismernek és szerintem szeretnek mindenhol (egy kb. 700+ fős gyárról van szó, nagy részén megfordulok). Sokszor furcsa is, hogy általam nem ismert emberek tudják a nevem és hogy mit csinálok.

Na mindegy, szóval értem is a munkám, elég egyedi amit csinálok és eléggé nélkülözhetetlen is.

Ennek ellenére ha most felmondanék egyrész rohadtul nem marasztalnának az tuti és inkább felvennének helyettem valakit (már ha találnak) akár 2-3X-os bérért. De ha én kérnék emelést, 100Ft-ot nem adnának.

Szóval nem értem ebben mi a logika. A bevált, jó munkaerőt elengedik és alulfizetik, az új, bizonytalan munkaerőt meg "túlfizetik". Sőt, inkább bevállalják ,hogy akár hónapokig betöltetlen a pozíció és a munka nem lesz (normálisan) elvégezve, minthogy ésszerű (10-15%-nál több) emelést adjanak a már meglévő munkaerőnek.

Ezt egyébként magyarázzal el valaki nekem, hogy miért van. Miért jobb új embert keresni, miért jobb a bizonytalanság, minthogy a régit megtartsák.

És nem csak a pénz lehet persze olyan dolog, ami miatt lelép valaki, mondhatnám úgy is, hogy bármilyen "kívánságát" teljesítsék.

Miért van ez?

2021. márc. 23. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Kérlek szépen ez azért van ,mert új embere megkapják a hatalmas támogatásokat így akár 1 évég fizetik adott új munkavállaló teljes bérét járulékokkal együtt+új munkateremtés+egyebek.
2021. márc. 23. 21:59
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem csak a diplomások. COVID előtt Budapesten munkaerőhiány volt, akár 5000Ft pluszért is képesek voltak felmondani...
2021. márc. 23. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!