Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha kirúgtak a munkahelyemről,...

Ha kirúgtak a munkahelyemről, az új munkahely, ahová jelentkezem, fogja majd valahonnan látni hogy a munkáltató részéről történt a felmondás?

Figyelt kérdés
Még próbaidő alatt voltam, 3 hete dolgozom a cégnél. A tempót elég nehezen tudtam felvenni, elég sok új dologgal találkoztam, de úgy voltam vele hogy megteszek mindent, majd csak bele tanulok. Ezek szerint a műszakvezetőm is látta rajtam hogy elég elveszett vagyok. Lényegében a kirúgásnak semmi előjele nem volt, csak előző este a főnököm felhívott hogy reggel mikor megyek munkába, fel kéne mennem a munkaügyre néhány papírt kitölteni. Ekkor még nem tudtam miről van szó. A munkaügyön közölték hogy a kilépő papírjaimról lesz szó. Hirtelen köpni-nyelni nem tudtam. A kilépő papíron az áll, hogy a kilépés oka "próbaidő alatti felmondás", azt nem írják sehol hogy a munkáltató mondott fel nekem, indoklás sincs rajta. Akkor az lehet hogy annak nincs is sehol nyoma hogy úgy rúgtak ki? Következő munkahelyre való jelentkezésnél ez feltételezem hogy elég nagy hátrány lenne. Fogják így valahonnan látni, vagy ennek nincs nyoma és mondhatom hogy én mondtam fel?

2021. márc. 24. 16:20
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Semmi jelentősége!

Engem egy hónap alatt kétszer rúgtak ki, mégis felvettek egy harmadikra, ahol 2015.07.-óta folyamatosan dolgozom!

2021. márc. 24. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Csak a papírokból látszik. De ez általában csak az álláskeresésis igazoláson szokott rajta lenni, azt meg nem kell leadnod.
2021. márc. 24. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!