Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » KKV vs. multi, tapasztalatok?

KKV vs. multi, tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Pénzügy-számvitel szakos diplomám van, még pályakezdő vagyok, egy éve dolgozom egy KKV-nál, 50 fős a cég, én könyvvizsgáló asszisztensi pozícióban vagyok.


Őszintén szólva nem szeretem, a belemet is kihajtják sz@rért-húgyért, napi 12 órákat dolgozom, túlórát persze nem fizetik (most is 2 perccel azután írom ezt a kérdést, hogy lecsuktam a laptopot...). Mivel ilyen kis cég, így a főnök, menedzser rálát mindenre és a legapróbb hibából is hatalmas cirkusz van, fél órás meeting, nyilvános leb@szás, stb. Már gyomorgörcsöm van minden reggel a munka előtt, olyan szinten elvette minden önbizalmamat.

Előrelépési lehetőség persze nincs, ahogy az ilyen helyen lenni szokott.



Mivel most már legalább van 1 év tapasztalatom, amit beírhatok az önéletrajzomba, így nagyon gondolkodom a váltáson, de mivel nincs multis tapasztalatom így érdekelne, hogy aki dolgozott már mindkét helyen, mik a tapasztalataitok? Mik az előnyök, hátrányok egymáshoz képest?


Tudom, hogy sok ilyen kérdés volt már, olvastam azokat is, de mindig jó még több látásmódot megismerni, szóval előre is nagyon köszönöm mindenkinek, aki válaszol!


2021. márc. 25. 21:06
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Bár nem ebben a szakmában, de dolgoztam multinál, kkvnál is. Ugyanezt tapasztaltam, mint te, annyival megspékelve, hogy a fizetést is kb csak ünnepnapokon kaptunk. Akkor is 4 részletben a havi 80 ezer forintot.


A multiknál, ahol azóta dolgoztam, minden hónap első napján a számlán van a fizu, két három évente előléptetik az embert, ha valami nem tetszik, simán át lehet menni máshová, mert a multi neve jól cseng a CVben. Nem mondom, hogy nem kell dolgozni, de sokkal jobban van megszervezve a munka, kiszámíthatóbb, és mindent kifizetnek (túlóra stb)

2021. márc. 25. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem amiről írsz az nem cégméret az oka, hanem a tulajdonosok/vezetők agyi kapacitásának - illetve annak hiányának - nyomán kialakult rossz vezetés.

Én jelenleg is KKV-nél dolgozok és totál normális mindneki. Multitól jöttem át, ott sem volt baj senkivel.

2021. márc. 25. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is hasonló tapasztalatom volt KKV-val. Szar pénzért csillagászati elvárások, bizonytalan munkaidő túlórák elszámolása nélkül, fäszfej főnök. De legalább megvolt neki a 20 millás luxusterepjáró.


A multi annyiban más, hogy a beled kidolgozásáért cserébe legalább megfizetnek és az előrelépés lehetősége is adott.

2021. márc. 25. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Bármikor multi egy kkv helyett...
2021. márc. 25. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én mindkettőben dolgoztam, és nekem mindkettővel csak jó tapasztalatom van. Tisztességes volt a KKV, rendesen bejelentettek, időben és pontosan jött a fizetés, rendszeresen emeltek, tiszteletben tartották a munkaidőt stb. Ugyanakkor tudom, hogy nem ez az általános, nem véletlenül húzzák sokan a szájukat a KKV szó hallatán.

A multi annyival volt jobb, hogy ott sokkal több lehetőség volt, nyilván több pénze volt a cégnek, egyéb juttatások is voltak, amivel egy kis cég nem nagyon tud versenyezni. Ott voltak nagyon jó tréningek és valóban jobban mutat a CV-ben.

2021. márc. 26. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az, hogy barom a főnököd, az nem KKV/multi különbség kérdése, itt is és ott is ki lehet fogni rossz és jó főnököt/csapatot.

3 éve mentem át KKV-től multihoz:

- a KKV-t igazából szerettem, normális volt a főnök és családias a cég, csak nem volt benne perspektíva - a cég az (akkor 60 éves) tulaj személyes kapcsolataira épült, és nekem szakmailag sem volt benne előmenetelre lehetőség egyszerűen a cég mérete miatt

- a multinál szamailag tudok fejlődni, jobb a fizu (nem sokkal, de jobb), viszont iszonyatosan megy az irodai politizálás/fúrás/faragás nagyon észnél kell lenni kinek mit mond az ember és jól kell tudni hazudni. minden szempontból megérte átlépni (szakma, pénz, CV), de tuti hogy 5 év múlva már nem ennél a cégnél fogok dolgozni


A "kihajtják a beledet" itt is és ott is megvan, csak máshogy kegyetlenek. Ami még különbség, hogy a KKV-nál (jó ez biztos cége válogatja) nagyon-nagyon hülyének kellett lenni hogy kirúgjanak, nem küldtek el senkit akkor sem amikor rosszul ment a szekér, a multinál viszont van éves leépítés, amibe nem nehéz belecsúszni - elég egy gyengébb időszak, magánéleti probléma v. más miatt és repülsz, vagy globál nem megy a cégnek jól és minden 3-ik ember repül.


Előléptetés: a KKV-nál eleve nem volt ilyen v. csak kihalásos alapon, a multinál meg olyan iszonyatos törtetés-könyökölés megy, amihez nekem nincs gusztusom.

2021. márc. 27. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!