Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Budapesten multiknál mennyi a...

Budapesten multiknál mennyi a reális fizetési igény Python programozói munkakörben kezdőként, 1-2 év tapasztalattal és 5 év tapasztalattal?

Figyelt kérdés

Még nagyon új vagyok ezen a téren, és szeretnék világosan látni, hogy mennyit ér a tudásom kezdőként, és mennyit fog érni a következő 5 évben, ahogy a tapasztalatom növekszik. Nagyon szeretnék már munkába állni, azt is tudom, hogy programozói tudással meg fogok tudni élni, de nem szeretném, hogy ezen múljon egy jó állásinterjú, hogy nem tudom belőni rendesen a fizetési igényt, és aztán erre hivatkozva elutasítanak.


Van olyan ismerősöm, aki kezdőként nettó 300 körül kapott (ha jól emlékszem, ebben már a juttatások benne voltak), míg egy másik ismerősöm közel két éve van a pályán és nettó 400 az alapbére. Ezek mennyire reálisak?


Ha releváns: angolul kitűnően beszélek, a Pythonhoz szerintem egy kezdőhöz képest elég jól értek, vannak kész projektjeim is, amiket fel tudok mutatni, értek mélyebben az adatelemzéshez és machine learninghez is, nem csak magához a Python nyelvhez, viszont konkrét munkatapasztalatom nincs még.



2020. dec. 5. 13:50
1 2 3 4 5 6
 1/58 anonim ***** válasza:
Ezek abszolút reálisak. Sok helyen a pályakezdőknél fontos hogy legyen valamilyen diplomájuk. Később a tapasztalat miatt már nem kérik, csak az első állás megszerzése nehéz nélküle.
2020. dec. 5. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/58 anonim ***** válasza:
100%
nálunk (telco) 500-700 bruttó reális kezdőnek
2020. dec. 5. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/58 anonim ***** válasza:
27%
Nincs ilyen foglalkozás, hogy Python programozó. A Python egy egyszerű scriptnyelv kezdőknek és egyszerűbb, pár soros script feladatokra, nem írunk Pythonban szoftvert. Ha az adatelemzéshez, machine learninghez tényleg mélyebben értesz (amihez a mesterszintű statisztika szak vagy data analytics/science szak az alap), akkor sem “Python programozó” a neved, hanem machine learning engineer vagy data scientist. Sántít a sztori.
2020. dec. 5. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/58 anonim ***** válasza:
70%

#3 te aztán nagyon képben vagy... Egyszerű szkriptnyelv kezdőknek? Mindjárt felhívom a főnökömet, és megmondom neki hogy mi csak hobbiból kódolgatunk, nem tudományosan megalapozott szimulációkat csinálunk.

Aztán olyanról, hogy Django meg Flask hallottál már?

2020. dec. 5. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/58 anonim ***** válasza:
50%
Nettó 350től indul a kezdők bére.
2020. dec. 5. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/58 anonim ***** válasza:
61%

4. Ha tudományosan megalapozott szimulációkat csináltok, akkor gondolom először is a lényeg nem a Pythonon van, hanem a matekon/statisztikán, továbbá a kód érdemi része C-ben van írva, igaz? Továbbá te sem Python-programozónak hívod magad, vagy de?


Természetesen tudom mi az a Flask és Django, sőt a Flaskot tudom is használni. De ha webprogramozó, akkor hívja magát annak, szerintem. (Ma már tényleg csak kisforgalmú site-okat ütnek össze Pythonban, mert annyira rosszul skálázódik, hogy még a PHP is jobb választás.) És akkor gondolom tud mellette még minimum JavaScriptet, TypeScriptet, HTML-t, CSS-t meg valami CSS preprocesszort, még 1-2 nyelvet, Dockert, Kubernetest, SQL-t stb. stb. És akkor nevezze magát webprogramozónak.

2020. dec. 5. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/58 anonim ***** válasza:
32%
Ui: Kérdező, ne haragudj a karcos stílusomért, nem megbántani akartalak. Egy kicsit fogalmazd át az ön definíciód at. Szerintem.
2020. dec. 5. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/58 anonim ***** válasza:
38%
Én is programozó vagyok és egyetértek a 7essel: az hogy Pythonban tudsz valamit kódolni, sajnos édeskevés manapság még egy junior álláshoz is.
2020. dec. 5. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/58 anonim ***** válasza:
51%

#6. Ha lepontozol sem lesz igaz, hogy a Python egy egyszerű szkriptnyelv kezdőknek, néhány soros kódokhoz. Nem érdekel hogy melyik nyelv milyen érzelmeket vált ki belőled, de amit írtál, az vagy tévedés, vagy hazugság. Nem kéne félrevezetned senkit aki idetéved. Nem mondom hogy hatalmas a kódbázisunk, de azért bőven 10 ezer soros nagyságrend. És nem, nem használunk C-t, és igazából hidegen hagy az is, hogy a különböző könyvtárakat miben írták.

Ez a "hogy hívod magad" kicsit szalmabáb szagú, én nem hívom magam programozónak sem. Te abba kötsz bele, hogy hogy hívja magát a kérdező (vagy én). Ez kb. olyan, mintha valaki megkérdezné az utcaseprők fizetését, erre beírod hogy olyan nincs, köztisztasági dolgozó van. Miközben a Python, az adatelemzés, a machine learning, a jó angol (ami sajnos még mindig nem alapértelmezett) és a saját projektek bizony érhetnek annyit egy interjún, mint egy frissdiplomás mérnökinfós gyakorlat és TDK nélkül.

#8 neked ajánlom az értő olvasást, mert a kérdező nem azt írta, hogy "valamit tud Pythonban kódolgatni", a lenézés indokolatlan.

A legnagyobb probléma, hogy a kérdezőnek valószínűleg nincs diplomája, úgyhogy az első állást nehéz lesz megszerezni. Tapasztalattal meg már a legtöbb céget nem fogja érdekelni.

2020. dec. 5. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/58 anonim ***** válasza:
60%

#9 neked ajánlom az értő olvasást: a kérdező azt kérdezte mennyi a fizetés egy Python PROGRAMOZÓI munkakörben.

Nem adatelemző, gazdasági matematikus, vagy mérnök, hanem programozó. Értem hogy te is valami matematikus vagy aki a munka során programozik, ez oké, csak azt kell látnod ez a tudás édeskevés egy akár belépő szintű programozói álláshoz. Ugyan úgy mint ahogy a kérdező tudása is kevés.

#8as voltam, egy PROGRAMOZÓ.

2020. dec. 5. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!