Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kezdő pedagógusként meg lehet...

Kezdő pedagógusként meg lehet keresni br. 350 ezer forintot?

Figyelt kérdés
2021. márc. 27. 10:26
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Nem, esetleg felet :)
2021. márc. 27. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
80%
Meg , akár jóval többet is, amennyiben valamelyik nagyvárosi szakképzési centrumhoz csatlakozol. (Tehát olyan helyre mész dolgozni, ahol nem bértábla szerint kell tanítanod)
2021. márc. 27. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
81%
Közalkalmazottként nem. Maszekba meg elvileg meglehet, csak gyakorlatban nem fogsz.
2021. márc. 27. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
72%
Szia. Én kezdő vagyok. Szeptemberben álltam munkába egy általános iskolába.134ezer a fizum :(
2021. márc. 27. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ez tévedés. Közalkalmazottként is meg lehet keresni ennyit, ahogy írtam.
2021. márc. 27. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
51%
Jellemzően nem lehet. Olyan 230 ezerrel (bruttó) kezd egy mesterképzést végzett pedagógus.
2021. márc. 27. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
61%

Igen, tudom mennyit keres egy kezdő pedagógus. Bértábla szerint természetesen ennyit.


Viszont, ahogy írtam olyan helyre kell menni dolgozni ahol nincs bértábla: Szakképzési Centrumhoz, ott "oktató"-ként alkalmaznak és egyéni megállapodás van az illetményről minden embernek, külön külön.

2021. márc. 27. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
7: de az nem közalkalmazott.
2021. márc. 27. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Azért ez elég ritka. Mindenki ismeri a bértáblát, nyilvános, tehát nem fognak kétszer annyit adni sehol, esetleg ráígérnek egy keveset. Régen azt csinálták a tanárok, hogy egy helyen voltak főállásban, máshol meg óraadók, így azért már nem kerestek rosszul, és du 2-kor még mindig végeztek, és szabad volt a nyár. A 24 óra kötelező minimummal ennek a sorsát sajnos megpecsételték. Attól függ mi a szakod, azért óraadó még mindig lehetsz. Egy kisebb vidéki iskolába pl. a 7-8.-ban tanított tantárgyakra ritkán vesznek fel állandó tanárt, inkább csak óraadót. Vagy ha nyelvtanár vagy, délután vállalhatsz órákat nyelviskolában. Matekos is vállalhat korrepetálást, ez szép plusz jövedelem. Persze ez lutri, mert ha nem vagy számlaképes, fel is jelenthetnek, illetve bármikor lemondhatják az órát, így ez nem biztos jövedelem. Én pályaelhagyó tanár vagyok, angol-magyarral, 15 éve hagytam ott, volt, hogy 2 helyen dolgoztam, meg voltak magántanítványaim, azért annyira nem panaszkodtam így a pénzre, de ez nem napi 8 óra volt, család mellett már nem csinálnám. Volt hogy este 8-kor értem haza a nyelviskolából. Most irodában dolgozom, 8-tól 4-ig, és megvan ugyanaz a pénz, igaz sokkal unalmasabb, de azért egy iskolában sok a méreg a neveletlen diákok, és a rátarti szülő miatt, most ettől is megkímélem magam.
2021. márc. 27. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Mi ritka? 2020 nyara óta az összes helyen így van. Ezt kérte a kormány a béremelésért cserébe ( hogy kikerulj az életpálya modell alól). Nem keveset ígérnek rá, most végezett Történelem - Tesin egy barátom , az egyik Miskolci Szakképzési Centrumhoz ment dolgozni, bruttó 480 ezret kap totál kezdőként.


Édesanyám 30+ évvel, szintén egy ilyen helyen közel bruttó 600 ezret kap - ő már mesterpedagógus lenne életpálya modell szerint ( miskolci középiskola ez is).

2021. márc. 27. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!