Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Állást hirdető nem jelez...

Állást hirdető nem jelez vissza, illik rákérdezni mi van?

Figyelt kérdés

Jelentkeztem egy álláshirdetésre múlt héten, a hirdetővel volt utána emailen 1-2 levélváltás az önéletrajzól. Azóta semmi.


Vagy nem feleltem meg, vagy lassan mennek az események náluk, talán a vírus miatt nem akarnak állásinterjút egy ideig.


Nem tudom mennyien jelenetkeztek, talán nem olyan nagy gond megereszteni egy email 1-2 tucat ember felé.


2021. márc. 28. 21:20
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Felesleges ugrálni.

Sokszor le lett írva itt, sajnos ilyen a magyar HR kultúra, ha elhal az ügy, akkor az nem-et jelent.

2021. márc. 28. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
57%

Én azt csináltam,hogy a beadott pályázat után egy pár nap múlva felhívtam az adott céget és rákérdeztem,hogy találkoztak-e az önéletrajzommal?

Ebből is azt láthatja a HR vezetője,hogy érdekel a munka.

2021. márc. 28. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Én meg akkor se keresnem a céget, ha megtörtént a személyes interjú, nem hogy nélküle.

Szinten kizárólag csak abban az esetben ertesitenek a nem megfelelesrol interjú nélkül, ha egy vállalati HR portalon, regisztrálva adtad le a jelentkezesed, mert akkor a rendszer automatikusan tud egy levelet küldeni az összes érintettnek.

De olyan nem létezik hogy valakit felhivnak hogy koszi az önéletrajzot de nem hívunk be interjúra. Erre egy cégnek sincs kapacitása.


Ahogy írtad, két opció van, vagy nem feleltel meg vagy lassabbak a folyamatok. De amúgy egy hét az semmi, van hogy jóval később keresnek.


Lépj tovább, ha kellesz nekik akkor keresni fognak. Olyan nincsen hogy elfelejtik hogy téged akartak felvenni.

2021. márc. 28. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Csak a Professiont kerüld el széles ívben,mert semmit sem ér a nyilvántartásuk.
2021. márc. 29. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ahogy írták, 1 hét az semmi, a mostani munkahelyemen pl. fél év volt, mire a jelentkezés után megkaptam az ajánlatot - minél nagyobb egy cég, annál lassabbak ezek a folyamatok.

Várj még 1-2 hetet és kérdezz rá, megérkezett-e az önéletrajzod és megfelelő-e.

2021. márc. 29. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!