Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek nyelvtanárként...

Szerintetek nyelvtanárként meg lehet élni a mai világban?

Figyelt kérdés

Másodéves néderlandisztika szakos vagyok, angolul és hollandul beszélek (hollandul B1 és B2 között).


Tanáraink néha mondják, hogy amúgy holland nyelvtudással lehet jól keresni, de hogy mit, azt nem.


Gondolkodtam, hogy elmennék nyelviskolába nyelvtanárnak, mert angolt már tanítottam középiskolásoknak fű alatt.

Nem tudom, hogy ez járható út-e..


Van itt olyan, aki hasonló cipőben volt?



2021. ápr. 2. 17:39
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
0%
Meg hát! "Úgyis mindenki kifelé orientálódik!
2021. ápr. 2. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
67%
Nem hiszem hogy tul konnyen tul sokat tudnal keresni vele. Foleg most pandemia idejen nem. Kitartoan keresni kell az allast es amint tudsz valamibe elhelyezkedni
2021. ápr. 2. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
65%
Ha nem lehetne, akkor nem lennenek nyelvtanarok.
2021. ápr. 2. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
79%
Ha a "mai világban" alatt a vírushelyzetet érted, akkor nem nagyon. Egyébként igen, el lehet menni nyelviskolába, aztán ha van egy kis tapasztalatod akár magántanítást is lehet vállalni. Egy jó magántanár elkér egy órára 4000 forintot, ha egyénit vállal. Ha csak napi 4 órát csinálsz hétköznapokon abból már normálisan meg lehet élni.
2021. ápr. 2. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 Fsms ***** válasza:
Igen, simán .
2021. ápr. 2. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Angol és német tanárkent igen
2021. ápr. 2. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Ja nem úgy értettem, hogy vírus meg pandémia idején, csak úgy általánosságban.

Azt gondoltam, hogy így is lehet. Mondjuk online órákat adnék vagy ilyesmi. Vagy az emberek jobban preferálják az in-person oktatást?


Az a baj amúgy, hogy angolt nem tanítanék, mert arra túl sok tanár van, hollandra meg ha jól sejtem, akkor kevés.

2021. ápr. 2. 20:53
 8/16 anonim ***** válasza:
29%
Szerintem a holland is ugyanolyan jó mint az angol és a német, amennyivel kevesebben tanulják annyival kevesebb a tanár is.
2021. ápr. 2. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Olyan bizonytalannak tűnik most nekem ez.
2021. ápr. 2. 22:06
 10/16 anonim ***** válasza:
95%

Persze de azért van sok angol tanár mert nagy az igény. Feleségem is 5 éve fizet egy ilyen hölgynek havi 60e forintot hogy amikor a sütő kiírta hogy temperature error akkor hangosan tudja a nevemet kiabálni a jelenleg 3.5 millió forintos tudásával hogy fordítsam le mit ír ki a sütő :)


Szóval én mindkettőt tanítanam ha van rá képzettségem azt ami bejön azt kell választani .

2021. ápr. 3. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!