Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért lesz valaki tanár éhbérért?

Miért lesz valaki tanár éhbérért?

Figyelt kérdés

Egy középiskolai tanár kezdő bére bruttó 219.000 Ft, vagyis nettóban 145.635 Ft-ot visz haza. A tanároknak nincs cafeteria, nincs étkezési támogatás, nincs semmi extra juttatás.


Ráadásul nem igazán emelkedik a fizetés, 10 év tanári munka után fog kapni nettó 182.243 Ft-ot a tanári bértábla szerint. (Bruttó 274.050)


Viszont ahhoz, hogy valaki középiskolai tanár legyen, kétszakos tanári mesterdiploma kell, amit megszerezni 6 év. (Összehasonlításképpen a jogi egyetem csak 5 évig tart.)


Ilyen feltételek mellett MIÉRT MEGY BÁRKI TANÁRNAK?


Pedagógus bértábla: [link]



2021. ápr. 3. 13:31
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
88%
Mert tanar akar lenni.
2021. ápr. 3. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
83%

A húgom ugyanilyen volt, mindenáron tanár akart lenni. Végigszenvedte a 6 év egyetemet, majd mikor szembesült azzal, hogy két hónap tanári munka után nem tudja fizetni a bérelt szobáját sem, elment egy céghez irodai munkára, 100 ezerrel többet kap ott.


Normális, épeszű ember ennyiért nem lesz tanár. Hivatástudatból sem, mert abból nem lehet befizetni a számlákat, az albérletet meg kenyeret sem adnak érte a boltban.

2021. ápr. 3. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
23%
én sem értem. szakiként 1 napi munkabér, amiért a tanárok egy hónapot gürcölnek
2021. ápr. 3. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
86%

-tanítani akar

-máshoz nem ért

-van, aki eltartsa


Esetleg ezek kombinációja.

2021. ápr. 3. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
85%
Mert semmi mást nem akarok csinálni. A rossz fizetést pedig magántanítványokkal tudom kompenzálni. Ezzel a dupláját megkeresem az iskolai béremnek, így jól élek és azt csinálom amit szeretek.
2021. ápr. 3. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
12%
Mert az emberek tobbsege sodrodik az eletbe, celtalanul, n tudva arrol hogy milyen ketkezi munkat, irodai munkat stbt vegezni szoval belecsoppen majd beletorodok. Tanar kb barmilyen egyetemmel tudsz lenni, kb az olyan mintha valaki rendor akarna lenni amerikaba.
2021. ápr. 3. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
67%
Tanár vagyok 21 éve. Ha csak a fizetésemből ké e megélnem akkor éhenhalnék. Tetszik nem tetszik de a magántanítványok teszik élhetővé az anyagi helyzetem. Mai fejjel nem mennék tanárnak.
2021. ápr. 3. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
48%
Az értelmetlen, buta, logikátlan volt osztálytársaim nagyrésze tanárnak ment.
2021. ápr. 3. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
54%

A leggonoszabb és legbutább lány akit valaha ismertem, ált isis osztálytársam volt.

Tavaly büszkén kitette a Facebookra hogy ő már alsós Tanárnéni :)

2021. ápr. 3. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
53%
Nálunk volt a gimiben egy nagyon antiszociális, különcködő, leszbikus osztálytársunk, ő ment tanárnak. Mindenki mást felvettek olyan szakra, amiből meg is lehet élni :D
2021. ápr. 3. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!