Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért tekint a mai ötvenes...

Miért tekint a mai ötvenes vagy idősebb generáció megbecsüléssel a tanári szakmára?

Figyelt kérdés
Érdekes, hogy a szüleim (55 évesek) teljesen máshogy viszonyulnak hozzá, egy multinál dolgozok, szerintük ez nem igazi munka, szomorúak hogy nem érdekel a tanítás. Egyikük sem tanár, úgyhogy vagy azok akartak lenni, vagy azt akarták hogy hencegjenek velem azonos korú ismerősöknek akik szintén megbecsüléssel tekintenek erre a szakmára.

2021. febr. 21. 14:38
1 2 3 4 5 6 7
 1/70 anonim ***** válasza:
77%
amikor ajnározzák a tanárszakmát, csak linkeld be a bértáblájukat. kb ennyire megbecsült és elismert tanárnak lenni
2021. febr. 21. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/70 A kérdező kommentje:
Igen, tudom!
2021. febr. 21. 14:42
 3/70 anonim ***** válasza:
71%
#1: Tudod egy munka értékét szerintem nem az általa megkeresett pénz mennyisége adja. Bár manapság a legtöbbek szemében igen.
2021. febr. 21. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/70 anonim ***** válasza:
64%
Mert ők egy másik generáció!!! Akkoriban még megbecsülték a tanárokat és nem leköpdösték a diákok. A tanárok felpofozhatták a szemtelen tróger kölyköket, volt amikor meg is vesszőzhették őket, ha a szülők megtudták miért kapott a tanártól, akkor a szülők is elverték a tróger kölyküket, hogy állítson magán. Míg ma meg a szülők szidják a tanárt, ha kettest ad neki, vagy megbuktatja, mert fo.sik tanulni a hü.lye gyerek. Manapság nem a gyerek a hibás, hanem a tanár, mert a gyerek nem tanul. Tiszta nevetséges.Ezért fogynak el a tanárok, mert semmilyen tekintetben nem kapnak megbecsülést, nem csak anyagiakban, hanem erkölcsileg sem, meg sehogyan sem. A gyerekek és a szülők is elfajzotakká váltak, a normális, tehetősebb réteg meg vagy egyházi iskolába járatja a gyerekét, vagy magán iskolába, vagy magánúton, vagy nívósabb, tagozatos helyet keres gyerekének, ők nem az iskolát, vagy a tanárt okolják a rossz jegyekért ilyen helyeken, ahol van nívó! Milyen érdekes, nem?
2021. febr. 21. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/70 anonim ***** válasza:
78%
Kb. az a korosztály vagyok. Mások voltunk mi, mások a tanárok, minden más volt. Hosszan lehetne sorolni a különbségeket. A szüleid előtt még az a kép lebeg.
2021. febr. 21. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/70 anonim ***** válasza:
87%

40 éves múltam. Mikor általánosba jártam, akkor még a legjobbak simán mentek tőlünk reál gimibe, onnan meg matek/fizika/kémia tanárnak.


Van olyan osztálytársam, aki akkor kiemelkedett közülünk, de ma éhbérért matektanár.


Akkoriban fix megélhetés volt, értelmiségi munka, jó ötletnek tűnt. És sokan szeretnek is tanítani

2021. febr. 21. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/70 A kérdező kommentje:
#4, pontosan! csakhogy változik az idő, ezt el kéne tudni fogadni!
2021. febr. 21. 14:52
 8/70 A kérdező kommentje:
Amúgy hiába nem a pénz határozza meg az értéküket, fontos, mivel nem a szép szememért kapok akármit is a boltban.
2021. febr. 21. 14:52
 9/70 anonim ***** válasza:
54%
Nézd! Ezt nem lehet elfogadni! Egy gyerek ne szájaljon felnőttel szemben, főleg aki tanítja őt! Egy szülőnek nem az a feladata, hogy a gyerekének minden hazug szavát elhiggye és a tanárnak essen! Szóval, beteggé vált a világ, feje tetején van minden. A gyerekek a neten is arctalanul, név nélkül írogatjáka butaságaikat a felnőttek felé és azt hiszik nem tudni, hogy még ő gyerek. mert nem tud úgy kommunikálni és nincs élettapasztalata ahhoz hogy egy felnőttet osztogasson. Szóval ez a gáz a mai világban és ha ezt elfogadjuk, akkor azt mondom meg is érdemli a következő generáció a romlását!
2021. febr. 21. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/70 anonim ***** válasza:
46%
Gratulálok aki lepontoz! Édesanyám 40 évig pedagógus volt, sokat mesélt nekem a 60as, 70es, 80as évekről, nem habokra írtam és én a 80as, 90es években voltam ált. iskolás, tudom miről beszélek. Pedagógus családból jövök, de ha nem tetszik az igazság, hát bánja a fene, pontozzál le :)
2021. febr. 21. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!