Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha új munkahelyre megyek,...

Ha új munkahelyre megyek, akkor kellenek e a régi munkahelyi papírok, ha a régi munkahelyem tavaly volt?

Figyelt kérdés

Tavaly Március óta nem volt munkahelyem. Amiket papírokat onnan kaptam azokat bevittem a munkaügyibe, hogy 3 hónapig kapjak segélyt, később a Tb-met is elintéztem, hogy 1 évig ne kelljen fizetni, és az még érvényes is, de már azóta minden papíromat kiszelektáltam.


Nekem ezeket pótolnom kell, vagy majd az új munkahelyen csinálnak újakat? Egyáltalán milyen papírokat szoktak adni kilépéskor? Ezek azért kellenek, hogy az új munkahely kiszámolja, hogy még mennyi szabadságot vehetek ki? Vagy van más is?



2021. ápr. 11. 17:02
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem, a két munkahelyed egymástól függetlenül adja ki a szabadságot. Ha július elsején kezdesz és 20 nap járna évente, akkor is 10-et kapsz, ha az előző munkahelyeden júniusig egyet se használtál fel (ilyenkor persze megváltják kilépéskor).
2021. ápr. 11. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Van két lap a letiltásokról, most már csak az lenne érdekes, de ha tavalyi szerintem mindegy. Lenyilatkoztatnak hogy nem adtad le.

TB kiskönyv ugyanez, mivel a biztosításod megszakadt, nem érdekes ha nem tudod leadni, nyilatkoztatnak és kiállítanak egy újat.


Amúgy a kilépő papírok a következők:


-Adóadatlap (SZJA bevalláshoz) - általában több oldalas

-Járulékigazolás (ezt még én se tudom mire jó :p talán nyugdíjhoz, de ki őrizgeti...)

-Munkáltatói igazolás a munkaviszony megszűnésekor - ezen van pár érdektelen adat plusz a letiltások

-Igazolás tartási kötelelezettségről - értelemszerűen

-Igazolólap álláskeresési járadékhoz - ezt az egyet kellett volna a munkaügyiben leadni, meg a kiskönyvet

-TB kiskönyv

- + ha olyanjuk van, kiadhatnak még egyebeket is (utolsó havi bérlap ami igazából nem kilépő igazolás, adott évi SZÉP kártyás igazolás, kieső idők külön lapon)

2021. ápr. 11. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ja és a szabik ezek egyikén sem szerepelnek, az csak attól függ, mikor állsz munkába, ahogy az egyes írja :)
2021. ápr. 11. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!