Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Váltsak munkahelyet vagy...

Váltsak munkahelyet vagy maradjak?

Figyelt kérdés
1 éve dolgozok a jelenlegi munkahelyemen, de úgy érzem nem nekem való. Tapasztalat nélkül kezdtem el itt dolgozni, nem kaptam semmilyen betanítást, rögtön az elvárások jöttek és a felelősség. Vártam, hogy majd beletanulok, jobb lesz ha már mindent tudni fogok, de hiába, úgy érzem sose leszek jó, abban amit csinálok, de a fizetés nagyon jó (sokszor úgy érzem meg se érdemlek ennyit). Jelentkeztem egy másik állásra, ahol ugyanúgy a szakmámban, de teljesen más területen kéne dolgoznom. Tapasztalatom ebben is csak annyi van amennyit az egyetem alatti kötelező szakmai gyakorlaton összeszedtem. Napi 9 órát kellene benn lennem (a mostani 8,5 helyett)és az első időszakban a fizetésem is kb. 20%-al kevesebb lenne, de cserébe lehetséges (egyáltalán nem biztos), hogy jobban szeretném csinálni. Annyira bizonytalan vagyok, nem tudom mit tegyek.

2018. nov. 22. 07:59
 1/6 Bambuci2 válasza:
100%
Én azt mondom, hogy egy munkahely sem tökéletes. Ami egyiken működik, a másik helyen nem, emitt a fizetés jó, amott a társaságért éri meg bemenni. Teljesen változó. Én mindig úgy voltam vele, hogy ha valahol nem éreztem jól magam, tehát idegesen mentem be dolgozni, vagy azon fantáziáltam, hogy most jól pofán vágom a kollégámat, mert már elviselhetetlen, elásnád a főnököd, mert egy rosszindulatú f***kalap, akkor el kell menni, a pénz nem minden. Anyagi helyzeted még javulhat, de új idegrendszert nem kapsz.
2018. nov. 22. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A kiégés definíció szerint az, hogy soha nem elég, amit csinálsz, rengeteget adsz és nincs sikerélmény. Gondolom az azért még nem akkora sikerélmény, hogy havonta egy napodat ki is fizetik! :)


Két évig őrlődtem ilyen helyen, ártatlannak hittem. Fél évet kellett rápihennem a munkakeresésre, a mai napig nem tudom, mi tartott addig.

2018. nov. 22. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló szituban voltam, megértelek.

Ha gyomorgörccsel mész be reggelente, akkor mindig érdemes váltani, mert rosszabb nem nagyon lehet (illetve ha véletlenül rosszabb is lenne, legalább megéled hogy tudsz tenni a dolgok ellen és sokkal rugalmasabb leszel).


Ha egy év alatt nem jöttek sikerélmények, az nagyon lelombozó. Előző melóhelyemen volt ez, 2 év szenvedés, utált a főnököm, sok stressz. Váltottam.


Amikor a jelenlegi helyemre kerültem, az első 2 hónap nem volt felhőtlen, a kollegáim nagyon kivoltak, sok bizonytalanság... aztán lassan beestek a sikerélmények. Még mindig nem volt olyan, mint a régebbi munkahelyeim, és az hiányzott, hiányzik. De itt rugalmas a munkaidőm, 20 perc az ebédszünet (papíron, élőben 40), rengeteg juttatás van... Valószínűleg váltottam is volna, de aztán képbe került az esküvőnk, és rájöttem a gyerekvállalás most nekem fontosabb. Úgyhogy még 1-1.5 éve kihúzok, aztán GYED, pedig nem imádom ezt a munkát.

De ez most így jobban beleillik a terveimbe. Mérlegelj, hogy a pénz, idő, szenvedély háromszögében melyik neked a legfontosabb, és aszerint dönts.

2018. nov. 23. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Bambuci2 válasza:

A válaszainkat sem köszönte meg, szerinted fog belőle alkalmazni, amit most megírtunk, utolsó?

Jellemző.

2018. nov. 30. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Váltottam.

Fényévekkel jobb lett, úgyhogy nem bántam meg.

Fizetésem is emelkedett rendesen.


Viszont ezt se szeretem igazán, és sok a napi 9 óra.

Most hosszú távon teljes szakmaváltásban gondolkodok.

2022. ápr. 9. 19:42
 6/6 Bambuci2 válasza:
Mert jelenleg mit dolgozol? És melyik szakmára váltanál?
2022. ápr. 12. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!