Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy hete elvállaltam egy...

Egy hete elvállaltam egy közmunkát, (tudom a mai világban nem lehet válogatni) de egyáltalán nem tetszik a munka, iszonyat minimális összegért, nem kevés a meló. Bármikor visszamondhatom?

Figyelt kérdés
Majdnem ugyan annyi a pénz mint maga a bérpótló juttatás, de egy év alatt egy hónapos munka viszonynak meg kell lenni, csak ezért vállaltam el. Visszamondhatom bármikor a munkát?A bérpótló juttatást megvonják ezzel?Hozzáteszem jövő júniusig kell az egy hónapos munkaviszonynak meglenni,tehát addig még van idő,így is visszavonhatják?
2011. dec. 14. 16:02
 1/5 anonim ***** válasza:
63%

Ezt ők maguk mondták, hogy jövő júniusig kell?

Csak azért, mert engem úgy tájékoztattak, hogy már az imák sem segítenek rajtam, ugyanis az aktív korúak ellátását - vagyis a bérpótló elnevezés - január 1-jével kerül ezen a néven megállapításra, így január 1-je az abszolút felülvizsgálat, addig kell 30 napot teljesíteni. Pedig az én felülvizsgálatom is tavasszal volt, így nem is aggódtam a felülvizsgálati rész miatt, de aztán közölték velem, hogy nemodabuda, nem jelent semmit, hogy tavasszal volt felülvizsgálat, mivel a bérpótló elnevezés hatálybalépése számít.

2011. dec. 14. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
88%

Hány órát dolgozol, milyen bruttóért, és miket csinálsz?

Elvileg szabály van rá, hogy szakképzettséget igénylő illetve nem - munkákért mennyit kapsz. Én 6 óráért kaptam volna 58-at bruttóban, de később... na mindegy, nem lett munkám, pedig úgy örültem, mikor felaljánlották. Tehát 8 órás 78000 Ft, 4 órás pedig ennek a lebontott hányadában. Szakképzettséget nem igénylő munka esetén pedig azt hiszem 57000 ft 8 órára. Lehet rosszul mondom.


A jogszabály így rendelkezik:


A 34. § (2) bekezdésében foglaltakon túl meg kell szüntetni az aktív korúak ellátására való jogosultságát annak a bérpótló juttatásra jogosult személynek

a)

aki az állami foglalkoztatási szervvel való együttműködés keretében számára felajánlott, az Flt. 54. § (10a)-(10c) bekezdésében foglaltak szerinti munkalehetőséget nem fogadja el, vagy a közfoglalkoztatásra irányuló jogviszonyát jogellenesen megszünteti, továbbá, akinek a közfoglalkoztatásra irányuló jogviszonyát a munkáltató rendkívüli felmondással szüntette meg.



Tehát szövegértelmezés alapján, ha felmondasz, megszüntetik.

2011. dec. 14. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a válaszokat.

6 órában van a meló,32-33.000ft fizura számíthatok(nék)elméletileg,pofátlanság.Diplomám van ,de baromira nem a végzettségemnek megfelelő munkát végzek.Minden sz@rt az ember nyakába varrnak.

A munkát felajánlották,nem köteleztek rá,tehát ebből gondolom hogy tán nem vonnák meg a bérpótlót,ha azt mondom "kössz srácok nekem ez mégsem fekszik"

2011. dec. 14. 19:00
 4/5 anonim ***** válasza:
65%

Az tényleg kevés. Nem tudom mi a vonatkozó szabály rá. Elvileg amit fent leírtam érvényes, illetve inkább 4 órás munkára ildomos ezt az összeget fizetni. Azért is keserű a közmunkások szájíze, mert a munkával valójában alig keresnek többet, mintha otthon ülnének.


Bár arról is szó volt, hogy végzettségnek megfelelő, vagy annál eggyel alacsonyabb rendű munkát végezhet a támogatott, most már 2 diplomával is utcát kell seperni. A diplomások sérelmezik ezt az intézkedést, aki pedig nincs ilyen helyzetben szidja a diplomásokat, hogy „büdös nekik a munka”. Büszkeség ide, vagy oda, ez nem kötelezettséged, viszont a bérpótló (újabb nevén fht) folyósításáért az önkormányzat által támasztott elvárás.


Amint előbb is idéztem, a támogatott ha a számára felajánlott munkalehetőséget nem fogadja el, akkor megszüntetik a támogatás folyósítását. Tehát nem kötelezhetnek, viszont az együttműködés megtagadása (ami jelen esetben annak számít) maga után vonja a támogatottak köréből való kiszorításod. Egyszóval ha felmondasz, vagy visszautasítod, a jogszabály szerint a jogosultságod érvényét veszti, és megszüntetik a bpj (fht) folyósítását.


Nem ízlés kérdése, hogy ki milyen munkát vállal el. Ha ennyire "finnyás" lenne mindenki, a közmunkaprogram is érvényét vesztené, mivel senki nem vállalná el az utcasöprést, ároktakarítást, annak elutasítása pedig nem járna következménnyel. Tehát rákényszerül az ember, hogy elvállaljon bármit, csakhogy ne szoruljon ki a támogatottak köréből.


A munka elvállalása mindenképp jelzi, hogy együttműködsz, de ha az üzemorvos alkalmatlannak talál, nem kell elvállalnod. Így kibújhatsz alóla, és a bérpótlód (fht) is megmarad. Viszont kevesebb az olyan, akit alkalmatlannak nyilvánítanak.

2011. dec. 14. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Sándor G ***** válasza:

Értsétek már meg, hogy nem segély +bérpótló hanem FHT, a neve, a mostani 22800Ft,nak

Tavaly szeptember óta hívják igy.

Egyébként én is közhasznú munkán vagyok, és nem támogatásért, ellátásért vállaltam, hanem havi fizetésért,

Netto 45ez.Ft.ért, ez azért mégis több, mint az otthonülésért járó éhenhalási pénz.

Igaz itt is dolgozni kell, mint másutt ,pláne ha sok hó esett, vagy eső, akkor a belvízhelyzet miatt kell szaladgálni, gödröket kapirgálni, vagy ásni.

Megszakadni, azért nem kell, jó lehet manapság a legtöbb vállalkozó +multicég , ezt várja el, a fizuért, ami max. 60-65ezer.ft, min,bér.

2012. febr. 24. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!