Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » IT vagy mérnöki terület?...

IT vagy mérnöki terület? Melyikben van több pénz? Hol jobbak a fizetések?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 15. 21:04
 1/8 anonim ***** válasza:
66%
Mindenképp IT.
2021. ápr. 15. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Mind a két szakma elég sok részre osztható, nem mindegy hogy milyen IT vagy hogy milyen mérnök. Specializálódástól is függ, lehet egy rendszergazda kevesebbet keres mint egy hídmérnök pl...
2021. ápr. 15. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
97%
Általánosságban az IT, de elég nagy az átfedés.
2021. ápr. 16. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha középszerű vagy, egyikben sincs nagy pénz, ha kiemelkedő vagy, mindegyikbe van.
2021. ápr. 16. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
IT-ben lehetsz általános iskolai rendszergazda nyakba akasztott pendrájvval, meg 300 eurós napidíjú network engineer is. Ugyanígy elvégezheted egy többezer kilométerre lakó code monkey munkáját, és lehetsz architect is a szoftverfejlesztésben. Az előbbiek jelentősen rosszabbul fizetnek egy normális mérnöki helynél, az utóbbiak pedig általában leelőzik. Meg aztán a lehatárolás sem mindig egyértelmű, egy villamosmérnököt, aki beágyazott rendszereket fejleszt hova sorolsz? IT vagy mérnök?
2021. ápr. 16. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
IT aztán bizonyos mérnöki területek amik még jók. (gépész, jármű, mechatró/villamosmérnök). Utána a végén meg maradtak a kevésbé jó mérnöki területek. Pl: Agrár, építő és élelmiszer iparban dolgozók. Azokat hanyagolnám.
2021. ápr. 18. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

A villamosmérnök képzés pl. már egyre nagyobb átfedésben van az I.T-vel. Nekünk is kell tudni programozni (ált. C, Python, persze nem az egyetemi anyagból tanulsz meg programozni).


Nekünk is kell ismerni az informatikát, hálózatok alapjait egy bizonyos szinten.


Sőt, volt egy olyan kötelezően válaszható tárgy ősszel (én nem vettem fel), ahol PHP, HTML stb. nyelveket tanultak, és azokból projekteket kellett beadni.


Az, hogy mennyi pénz van ebben, a szakmai alapozó tárgyak után csak tőled függ.


Én pl. nem voltam túl jó Programozásból, de mivel pár hónapja eléggé megcsappantak a bevételeim a régi gyakornoki helyemen (hosszú), ezért leültem a fenekemre, és a felszabaduló időmben nyomtam a C nyelvet orrba-szájba. Nemrég felvettek egy olyan helyre, ahol ezt az újonnan megszerzett tudásomat kamatoztathatom.


De ugyanez igaz I.T területen, más programozási nyelvekkel, fejlesztőkörnyezetekkel is. Leülsz és csinálod. Erre nincs más magyarázat.


Ha mondjuk PHP, HTML felé akarsz elindulni, akkor azt. Ha az OOP érdekel, akkor Pythont, C++-t.

Ha egyszerűbb szkripteket, mikrokontrollert (beágyazott rendszerek!!!) akarsz programozni, akkor főleg a C, Arduino, assembly lesz a te barátod.


Apropó, ha már beágyazott rendszerek. Szörnyű egy tárgy volt, de itt megint nagy átfedés van az I.T-vel.


RS232, RS485, USB, párhuzamos port, CAN, PS/2 kommunikáció, videojelek átvitele mind érdekes lehet. Nekünk rengeteg elektronikai háttérismeretet tanítottak ezekről (bár sok nem maradt meg belőle...), eme ismeretek nélkül, internetes projektek segítségével is összehozhatsz ezt-azt.


Én villamosmérnökire mennék a helyedben. Max. felveszel néhány programozáshoz kapcsolódó szabvált, vagy ha marad benned szufla, akkor egy mérnökinformatikus msc-t.


Ugyanis sokkal könnyebb (szerintem) villamosmérnökből I.T szakemberré válni, mint fordítva.

2021. ápr. 18. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Érdemes megemlíteni, hogy esetleg lusta hozzáállással IT területen sem fogsz sokat keresni. Tehát általánosan igaz, hogy ha rettentő kitartó és jo vagy bármiben, jól keresel, ha lébecolsz, akkor nem. IT nem alanyi jogon jó fizu. Csak látom, hogy megy az irigykedés, hogy napi 300 eurós fizu stb. Igen, ki**szott nagy melóval és hozzáértéssel.
2021. máj. 15. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!