Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Az informatikus bérek szép...

Az informatikus bérek szép lassan utol fogják érni a segédmunkás béreket valaha?

Figyelt kérdés

[link]

Szenzáció! Egy egyetem mellett 2-3 év szakmai tapasztalattal rendelkező mérnök/programtervező/gazdasági informatikus bérigénye már nettó 270 ezer forint! Ami majdnem 800 Euro :O

Amikor Budapesten már segédmunkást nem találsz nettó 400 ezer alatt, de szó szerint.

Ha tényleg ekkora informatikus hiány van, miért közelít csak ilyen lassan a segédmunkás bérekhez amit az IT-s szakemberek hazavisznek?



2021. ápr. 16. 01:13
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
100%
#9: Ha ezeket kell csinálni azt szakmunkásnak hívják, nem segédmunkásnak...
2021. ápr. 16. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
100%

"Konténeres cégnél napi 25.000 nettó, azfölött plusz teljesítmény darabbér."

Meg egy bejelnetett munkánál nem tudom miért nettó bért mondunk, mikor mindneki máshogy adózik, a cég pedig a bruttót adja meg. Ha pedig nem bejelentett akkor ne hasonlítsuk az informatikushoz...

2021. ápr. 16. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
100%

[link]


:(

2021. ápr. 16. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
Nem keresnek a segédmunkások havi 400 ezret, de még ha keresnének is, kösz de olyan áron biztos nem kéne. Minden nap reggeltől késő délutánig robotolas, egyszer van munka egyszer nincs, csicskaztatnak, primitív buta emberek közt dolgozol, és hosszú távon teljesen leepulsz fizikailag, mentálisan, mindenhogy. 1500/ 2000 Ft a segédmunkás nettó bére ma Magyarországon, tény hogy ha van munka jobban keresnek mint sok szakma, vagy akár diploma, de én úgy gondolom ennek a hosszú távú oldalát, karrier lehetőséget kell nézni, nem pedig azt, hogy robotolsz 300 nettoer havonta, teszem hozzá szinte semmilyen előrelépési lehetőség nincs, és aki csinált már valaha segedmunkat hosszútávon az tudja, hogy abszolút nem csak a pénzt kell nézni, hanem leginkább azt hogy milyen áron keresed meg. Amikor a vállalkozó egyáltalán nem becsül meg még akkor sem ha a beled húzod a földön, megpróbál minden kifizetésénel ciganykodni, és hiába keresel te 3 kilo nettót segedmunkaval ha utána fájdalomcsillapítora meg gyógyszerekre kell koltened a pénzt úgy leepulsz, és úgy semmibe vagy véve. Én is dolgoztam segédmunkásként, tegyük hozzá 3 szakmával, érettségivel, nyelvtudással a kezembe, és nalam az volt az utolsó pont a hab a tortán mikor egy heti ebédet levonta a főnök kifizetésénel, amit persze nem közölt már a munka kezdetekor, tegyük hozzá X Jakabnak meg y Denesnek nem vonta le mert egyik a szomszédja, másikkal meg már 20 éve haverok. Ott döntöttem el hogy soha többet!
2021. máj. 13. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!